نماشویی

شستشوی نمای ساختمان (نماشویی)

تاثیر نماشویی بر ساختمان :

گذشته از اینکه هدف شما از نماشویی حفظ آراستگی ساختمان و پرستیژ کاریتان می باشد یا نگهداری درست از ساختمانتان ، با اجرای نماشویی به این هدف خواهید رسید اما بهتر است برای آشنایی بیشتر با نحوه ی اجرای شستشوی نمای ساختمان مطالب زیر را با هم مرور کنیم .

ذرات معلق و گرد و غبار موجود در هوا در کنار باران های گل آلود از مهمترین علل آلودگی نمای ساختمان بوده و نیاز به پاکیزگی هم مسبب بوجود آمدن رشته ی کاری نماشویی میباشد .

شستشوی نمای ساختمان علاوه بر ایجاد پاکیزگی ،با از بین بردن مواد و ذرات مخرب موجود  در نما ، تاثیر بسزایی در حفظ سلامت نمای ساختمان خواهد داشت .

آلودگی نما در بلند مدت نقش مهمی در تخریب نمای ساختمان خواهد داشت، به طور مثال  رسوب کردن آلودگی در سطوح صیقلی مانند شیشه اصولا تنها با تعویض آن شیشه قابل رفع است . به همین دلیل ممکن است در مواردی نمای ساختمان پس از شستشو بسیار تمیز گردد اما مانند روز اول نشود .

انواع نماشویی با توجه به جنس نمای ساختمان:

مواد مختلفی مانند انواع شیشه ، فلز ، چوب ، کامپوزیت ، سنگ ، مصالح سبز (دوستدار محیط زیست) و ... در نمای ساختمان به کار میرود  که هر کدام به صلاحدید معماران ، مهندسان و کارفرمایان انتخاب شده و دارای نقاط قوت و ضعفی هستند .

اما برای اجرای نماشویی مصالح اصلی به کار رفته در نمای ساختمان را میتوان به دو دسته ی اصلی تقسیم نمود که بسته به جنس سطح مورد نظر برای شستشو تفاوت هایی در نوع اجرای کار و ابزار های مورد نیاز وجود دارد:

  1. مصالح غیر صیقلی مانند  سیمان ، آجر و سنگ های تراورتن.
  2. مصالح صیقلی مانند شیشه ، کامپوزیت و سنگ های گرانیت . 

برای شستشوی دسته ی اول، استفاده از ابزاری به نام واترجت الزامی و کافی میباشد و تا حد امکان سطح را از آلودگی پاک میکند. احتمال نفوذ آلودگی در سطح نماهایی که به مدت زیادی شسته نشده اند وجود دارد و در این صورت باید از روش واتر سند بلاست استفاده کرد .

اما در مورد دسته ی دوم، شستشو معمولا در دو مرحله انجام میپذیرد و علاوه بر استفاده از واترجت در مرحله ی اول بایستی نما در مرحله ی دوم به وسیله ی ابر و طی و بصورت دستی تمیز گردد . در ساختمان هایی که نمای آنها به طور مرتب تمیز میشود و از آلودگی شدید در امانند می توان در بعضی از نوبت های شستشو مرحله ی اول را حذف نمود .

نقش واترجت در نماشویی :

برای شستشوی نمای ساختمان علاوه بر ابزارهای اصلی مورد نیاز برای کار در ارتفاع مانند هارنس ،طناب ، کارابین ، استوپر و... از دستگاه واترجت نیز استفاده میشود .

این دستگاه همان کارواش صنعتی میباشد که فشاری بین 200 تا 400 بار را برای آب خروجی ایجاد میکند و از قسمت ورودی، به شلنگ آب متصل می‌شود و از طرف دیگر، دارای یک شلنگ خروجی است که به تفنگی وصل است. این دستگاه با ایجاد فشار بالا برای آب خروجی، قدرت پاک‌کنندگی زیادی ایجاد می‌کند که می‌تواند آلودگی‌ها را از سطوح مختلف پاک کند.

از دیگر ابزار لازم برای نماشویی، یک طی و سطل کوچکی است که میتوان آنها را در هر نقطه ای از شهر تهیه نمود .به همین دلیل به کارگيري تجهيزات پيشرفته با استانداردهاي روز دنيا نمیتواند مزیتی برای شستشوی نمای ساختمان شما محسوب شود .

متعهدیم که به پشتوانه 7 سال تجربه ی خود، با ارائه ی بالاترین کیفیت در کمترین زمان ممکن در کنار شما باشیم . 

شرکت سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :