برای تماس کلیک کنید 09121451854

نماشویی

contact us

شستشوی نمای ساختمان را در اصطلاح نماشویی می گویند. با وجود آلودگی هایی که در هوا وجود دارد و همچنین دود و گرد و غبار و بالا نبودن کیفیت سنگ های نمای ساختمان و در نتیجه خراب شدن رنگ نما احتیاج به نماشویی ساختمان در شهرها به خصوص در شهرهای بزرگ به شدت حس می شود.

در بسیاری از مواقع نیز بعد از اینکه ساختمان ساخته می شود آثاری از سیمان بر روی ساختمان نمایان می شود که چهره ساختمان را نازیبا می کند. در این وضعیت نیز بهترین کار، شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی می با شد تا ساختمان زیبایی اصلی خود را به دست بیاورد.

ترمیم سنگ هایی که در طی گذشت سالیان دچار شکستگی و ترک خوردگی شده اند از دیگر محاسن استفاده از نماشویی می باشد. آلودگی هوا و دیگر آلودگی ها باعث ریختن نمای سنگ و از بین رفتن کیفیت آن می شود بنابراین نماشویی به موقع ساختمان و پاک کردن آلودگی ها از روی آن مانع از بروز چنین اتفاقاتی و متحمل شدن هزینه های سنگین بعدی خواهد شد.

انواع نماشویی و روش انجام کار

در حالت کلی عملیات نماشویی با دستگاه سندپلاست، واترجت و دیگر ابزار قابل اجرا می باشد و از چند طریق کار نماشویی قابل اجرا می باشد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

1-    نماشویی با استفاده از داربست

2-    استفاده از طناب در نماشویی

3-    استفاده از کمربند محافظ برای نماشویی

در اینجا توجه به این نکته ضروری می باشد که کار نماشویی جزء سخت ترین کارهای دنیا است و آن به این دلیل می باشد که نماشویی بسیار حساس بوده و فرد باید بسیار مجرب و محتاط بوده و از تخصص بالایی برخوردار باشد.

در روش های مختلفی که برای کار نماشویی بیان شد امنیت کار با داربست بیشتر از سایر روش ها می باشد زیرا به غیر از اینکه داربست تکیه گاهی را برای فرد ایجاد می کند. در این روش نماشویی برای به تعادل رسیدن فرد از یک کمربند محافظ نیز استفاده می شود.


نماشویی ساختمان هلال احمر

روش های مختلف نماشویی

برای نماشویی از سه روش استفاده می شود که راجع به آن ها به اختصار توضیحاتی خدمت تان ارائه می دهیم.

روش اول زمانی استفاده می شود که نمای ساختمان زیاد آلوده نباشد. در اینصورت نماشویی با آب انجام می شود و نمای ساختمان زیبایی خود را بدست خواهد آورد.

اگر ساختمان دارای جرم و لکه باشد برای از بین بردن آنها و نماشویی از آب و سیلیس استفاده می شود.

روش سوم اسید شویی نامیده می شود که در این روش نماشویی از اسید برای پاک کردن ماسه و تمیزی گرانیت و بعضی دیگر از سنگ ها استفاده می شود.

پیچ و رولپلاک نما

برای نگه داشتن و استحکام سنگ نمای ساختمان از پیچ و رولپلاک استفاده می شود. زمانی که احتمال افتادن سنگ نمای ساختمان وجود داشته باشد استفاده از پیچ و رولپلاک بهترین و تنها راه حل استحکام سنگ ها می باشد. استفاده از پیچ و رولپلاک لکه هایی بر روی ساختمان بوجود می آورد که می توان آن ها را بوسیله بتونه و رنگ کاملا به رنگ سنگ در آورد.

هزینه نماشویی

هزینه نماشویی بر اساس شرایط مختلف متغیر می باشد و برای تعیین قیمت متخصصان باید به محل ساختمان مراجعه کنند. از عواملی که بر روی قیمت نماشویی تاثیر می گذارد ارتفاع ساختمان می باشد و باید نحوه انجام کار نماشویی که نیاز به داربست می باشد یا نیازی به آن نیست مشخص شود، همچنین جنس سنگی که در نمای ساختمان  استفاده شده است نیز همگی بر روی قیمت نماشویی تاثیرگذار می باشد که بعد از اعلام و توافق با مشتری کار نماشویی شروع می شود. وجود آب و برق سه فاز نیز برای تعیین قیمت نماشویی بسیارموثر می باشد.

یکی دیگر از موارد که مطمئناً در قیمت نماشویی تاثیر می گذارد میزان آلودگی نما می باشد. ترمیم سنگ نما نیز در صورت نیاز از عوامل موثر برروی قیمت گذاری نماشویی است که در اینجا سنگ هایی که دچار مشکل و یا از بین رفته اند با موافقت کارفرما به صورت کامل ترمیم می شود.

نکته ای که در پایان بحث قیمت نماشویی باید به آن توجه کنید این است که هزینه انجام این عملیات با توجه به اینکه بعد از نماشویی و پیچ و رولپلاک، نمای ساختمان زیبایی خودش را بدست می آورد و همچنین خیال تان از سقوط نکردن سنگ ها راحت می شود بسیار مقرون به صرفه می باشد.


نماشویی

هزینه پیچ و رولپلاک و عوامل موثر

جنس پیچ و رولپلاکی باید برای نمای ساختمان از آن استفاده شود بر روی قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان موثر است. اینکه نیاز به بستن داربست برای انجام پیچ و رولپلاک باشد نیز قیمت را افزایش می دهد و ما این کار را با قیمت مناسب برای شما انجام می دهیم.

از عوامل موثر دیگر بر روی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، وجود برق و محلی است که کار در آنجا انجام می شود. اگر کارفرما تمایل به انجام بتونه کاری محل پیچ و رولپلاک های نمای ساختمان داشته باشد نیز بر روی قیمت نهایی موثر است. این ها عواملی بودند که قسمت اصلی بحث هزینه را تشکیل می دهند اما مسائل دیگری هست که بعد از حضور کارشناسان در محل ممکن است برروی قیمت تاثیر بگذارد.

اهمیت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

عدم استحکام سنگ نمای ساختمان با خطرات جدی مالی و جانی سکنه ساختمان و عابرین همراه است  و می تواند خطراتی غیر قابل جبران را ایجاد کند بنابراین هزینه کردن برای استحکام نمای ساختمان شما را از متحمل شدن هزینه ای هنگفت و روبرو شدن با خطرات غیرقابل جبران مصون می دارد و ما این کار را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت برای شما انجام می دهیم.

درحال حاضر تعداد زیادی از شرکت  ها کار نماشویی ساختمان را بدون داربست انجام می دهند اما این نکته حائز اهمیت می باشد که وجود داربست علاوه بر اینکه جلوی بسیاری از خطرات را می گیرد باعث ایجاد تسلط بیشتر نماشور نیز می شود.  البته ما توان و تجهیزات کامل را برای انجام کار با داربست و بدون داربست داریم و انتخاب روش کار به کارفرما بستگی دارد.

نماشویی انواع نمای ساختمان ها

نماشویی نمای شیشه ای

نمای شیشه ای یا فریم لس یکی از نماهای زیبا از جهت یک دستی می باشد. در این نوع نما از دوروش داربست و بدون داربست در نماشویی می توان استفاده کرد. طرح و شکل نما در بحث نماشویی نمای شیشه ای تغییری ایجاد نمی کند.

نماشویی نمای کامپوزیت

کامپوزیت در واقع یک ورق نازک آلومینیوم می باشد که امروزه در بسیاری از مکان ها از آن استفاده می شود و علت آن نیز سبکی و اجرای ساده آن می باشد. برای اینکه نمای کامپوزیت زیبایی و کیفیت خود را حفظ کند باید به طور سالیانه نماشویی شود.

نماشویی نمای سنگی

از قدیم تا به امروز انواع مختلفی از سنگ برای نمای ساختمان استفاده می شده است. در حال حاضر نیز سنگ هایی با نام های دهبید، تراورتن، رومی و گرانیت بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ ها نیز با توجه به جنس شان هر از چندگاهی کیفیت و زیبایی خود را از دست داده و نیاز به نماشویی در آن ها دیده می شود.

نماشویی ماسه شسته طرح دار

این طرح از ترکیب کردن چند رنگ قرمز، نارنجی، قهوه ای و دیگر رنگ ها ساخته می شود. البته قبل از اینکه از ماسه شسته در نما استفاده شود از سیمان سفید یا سیاه با پودرسنگ و سنگ ریزه استفاده می شود و فوم مخصوص بر روی آن کشیده می شود و به این ترتیب، نما در رنگ های مختلفی نمایان می شود. نمای ماسه شسته طرح دار بعد از گذشت مدت زمانی کیفیت خود را بر اثر آلاینده ها از دست می دهد و تنها راه برگشت کیفیت آن به حالت اولیه نماشویی ساختمان می باشد.


نماشویی

نماشویی نمای رنگ شده یا استر شده

در این نوع از نما بعد از اینکه از سیمان کاری یا پودرسنگ در نما استفاده می شود رنگ انتخاب شده بر روی آن زده می شود اما این نوع نما نیز پس از مدتی نیاز به نماشویی پیدا می کند.

نماشویی نمای سرامیکی یا نمای کاشی

این نوع نما شباهت زیادی به نمای سنگ دارد فقط از ظرافت بیشتری نسبت به سنگ برخوردار می باشد. این نوع نما نیز بعد از گذشت مدت زمانی نیاز به شستشوی نما پیدا می کند.

نماشویی نمای آجری

این نوع نما از زمان های قدیم برای نما استفاده شده است. این طرح هماهنگی خوبی با محیط دارد و زیبایی خاصی را بوجود می آورد.    نمای آجری به دو شکل معمولی و نسوز در نمای ساختمان استفاده می شود که هریک جذابیت های خاص خودش  را دارد.

این نوع نما نیز بر اثر گذشت زمان به علت باران های اسیدی و آلودگی ها آلوده می شود که راه حل آن استفاده از مواد نانو و سیلیس برای نماشویی می باشد. استفاده از مواد نانو در این نوع نما کاری ضروری می باشد و باعث ماندگاری بیشتر نما می شود. در نماشویی ساختمان آجری معمولاً از واترجت با برق سه فاز استفاده می شود.

خدمات نماشویی

در زیر اشاره ای می کنیم به خدماتی که ما در نماشویی برای شما انجام می دهیم:

انجام عملیات نماشویی در همه مناطق تهران و کرج، نماشویی با طناب و نماشویی با داربست و بدون داربست، استفاده از کلیه تجهیزات مورد نیاز نماشویی، پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، استفاده از مواد نانو در نماشویی نماهای سنگی و از بین بردن هر گونه آلودگی از روی آن ها، انجام نماشویی با استفاده از نانو و سیلیس، انجام خدمات نماشویی برای هر نوع و هر جنس از نما و استفاده از دستگاه های سند پلاست سه فاز در شستشوی نمای ساختمان که شما می توانید برای انجام هر یک از این خدمات و دریافت مشاوره با ما در شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید تماس بگیرید.

 

متعهدیم که به پشتوانه 7 سال تجربه ی خود، با ارائه ی بالاترین کیفیت در کمترین زمان ممکن در کنار شما باشیم . 

شرکت سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع 

10 / 10
از 10 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :