به وب سایت سپهر سپید خوش آمدید
سپهر سپید ایرانیانسپهر سپید ایرانیانسپهر سپید ایرانیان
۰۲۱-۷۷۶۱۶۹۴۶
sephersepid@gmail.com
تهران خیابان انقلاب خیابان بهار جنوبی برج بهار واحد ۴۴۳

چرا باید ساختمان را نماشویی کرد؟ | روش های نماشویی ساختمان

نماشویی یکی از کارهای مهم و ضروری در حفظ و نگهداری ساختمان‌ها است. انجام نماشویی دوره‌ای ساختمان‌ها به عنوان یک فعالیت تمیزکاری، دارای دلایل و مزایای متعددی می‌باشد که به صورت خلاصه به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 1. ظاهر زیبا: نماشویی به شکل و زیبایی ساختمان کمک می‌کند. با پاکسازی کثیفی‌ها، گرد و غبار و لکه‌های مختلف از نماها، ساختمان ظاهری آراسته‌تری خواهد داشت.
 2. حفاظت از سطح‌ها: انجام نماشویی منظم به حفاظت از سطح‌ها و جلوگیری از آسیب‌ها و زوال احتمالی کمک می‌کند. برخی لکه‌ها و کثیفی‌ها ممکن است به مرور زمان به سطح‌ها آسیب وارد کنند و با نماشویی، می‌توان از این مشکلات جلوگیری کرد.
 3. بهبود کیفیت هوا: پاکسازی نما از آلاینده‌ها و گرد و غبار موجود بر روی نماها، کیفیت هوای داخل و دور اطراف ساختمان را بهبود می‌بخشد.
 4. افزایش عمر مفید ساختمان: نگهداری و پاکسازی منظم نماها به عمر مفید ساختمان کمک می‌کند. کثیفی‌ها و آلودگی‌ها می‌توانند موجب زوال سریع‌تر نما و ساختمان شوند.
 5. جلوگیری از نشت آب: در برخی موارد، لکه‌ها و کثیفی‌ها می‌توانند باعث نشت آب به داخل ساختمان شوند. نما شویی منظم می‌تواند از این نوع مشکلات جلوگیری کند.
 6. محیط زیست و بهره‌وری انرژی: نما شویی به مصرف کمتر منابع آب و انرژی در مقایسه با عملیات تعمیر و ترمیم بزرگ‌تر کمک می‌کند و محیط زیست را حفظ می‌کند.
 7. رفت و آمد بهتر: نماهای پاک و زیبا می‌توانند براي عبور و مرور مردم و کاربران، محیط بهتری فراهم کنند و در نتیجه، رفت و آمد و تجربه کاربری را بهبود بخشند.

به طور کلی، نماشویی به عنوان یک فعالیت پیشگیرانه مهم است که به حفظ، بهتر کردن ظاهر و افزایش عمر مفید ساختمان‌ها کمک می‌کند. همچنین، به دلیل اثرات مثبت بر محیط زیست و بهره‌وری منابع، می‌تواند به تداوم پایدار ساختمان‌ها و محیط زیست کمک کند.

روش نماشویی ساختمان ممکن است بسته به اندازه و ارتفاع ساختمان، نوع نمای ساختمان و نوع کثیفی‌ها و آلودگی‌های موجود بر روی نما، متفاوت باشد. اما به طور کلی، می‌توان روش‌های زیر را برای نماشویی ساختمان استفاده کرد:

 1. استفاده از آبکشی دستی: در این روش، با استفاده از یک ظرف آب و مایع شوینده، بافت سطح نما به دقت پاکسازی می‌شود. سپس با آبکشی دقیق سطح، کثیفی‌ها و مایعات شوینده از نما شسته می‌شود.
 2. استفاده از ماشین‌های نماشویی: برای ساختمان‌های بلندتر یا نماهایی که دسترسی به آنها دشوار است، ممکن است از ماشین‌های نماشویی استفاده شود. این ماشین‌ها با آبکشی اتوماتیک و فشار بالا کثیفی‌ها را از نما پاک می‌کنند.
 3. استفاده از قلف‌های نماشویی: برای نماهای که از جنس چوب یا سطوح خاص دیگر ساخته شده‌اند، ممکن است از قلف‌های نماشویی استفاده شود. این ابزارها با قوت بخار آب گرم کثیفی‌ها را از سطح نما جدا می‌کنند.
 4. استفاده از پولیش نما: برای نماهایی که دارای ابعاد و شکل‌های خاص هستند و یا به سطح صافی نیاز دارند، از پولیش نما می‌توان استفاده کرد تا سطح نما صاف شود.

قبل از انجام نماشویی، مهم است که به انتخاب مواد شوینده مناسب و رعایت اصول ایمنی توجه کنید. همچنین، بهتر است قبل از انجام نماشویی، از تمام تجهیزات و ابزارهای لازم برخوردار باشید تا بتوانید کار را به بهترین نحو انجام دهید.

اگر ساختمان بزرگ یا پیچیده‌ای دارید، بهتر است نماشویی را توسط نیروهای حرفه‌ای و مجرب انجام دهید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

سپهرسپید اینجاست تا با خدمات ویژه ی خود در نماشویی نتیجه دلخواهی را برایتان به ارمغان بیاورد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

پیام بگذارید

در خبرنامه سایت ما عضو شوید

برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها ، تبلیغات و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ثبت نام کنید.
نه ممنون
چت آنلاین
تماس با ما