برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 5 فروردین 1402 در ساعت 18 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

آیا نماشویی ساختمان به نمای ساختمان آسیب می رساند؟

درباره نماشویی ساختمان

در کلان شهر ها مثل تهران که در هوا آلاینده های زیادی وجود دارد باعث می شود این آلاینده ها به نمای ساختمان ها آسیب های زیادی وارد می کند.

دود اتومبیل ، گرد و غبار موجود در هوا از جمله مواردی هست که سبب سیاه و کثیف شدن نمای ساختمان می شود.

نماشویی ساختمان یکی از مهم ترین نیازهای بیرونی هر ساختمانی می باشد چرا که بر روی زیبایی ، نظافت نما و همچنین بر روی عابرین ساختمان تآثیر گذار می باشد.

رسیدگی و شستشوی نمای ساختمان یکی از کارهایی است که علاوه بر اینکه بر نمای شهر بسیار موثر می باشد نشانگر شخصیت ساختمان نیز می باشد. خوشبختانه امروزه در نمای ساختمان از سرامیک، کامپوزیت و انواع سنگ ها استفاده می شوند که همگی به خوبی قابل شستشو می باشند.

تمیز کردن نما ساختمان با توجه به افزایش آلودگی، بخصوص در شهرهای بزرگ به یک ضرورت تبدیل شده است. برای تمیز کردن اینگونه آلودگی که ناشی از آلودگی می باشد می توان آب را با فشار زیاد از بالا تا پایین ساختمان گرفت که به این ترتیب سنگ ها شسته می شوند.

دوده ها به دو قسمت چرب و غیر چرب تقسیم می شوند.

البته دوده های چرب به دو قسمت چرب و خیلی چرب تقسیم می شوند.

پاک کردن دوده های غیر چرب به راحتی انجام می گیرد و حتی گاهی فقط با جارو پاک می شوند اما دوده های چرب در شستشوی نمای ساختمان را می توان با مخلوط کردن آب و صابون از بین برد، اما برای دوده های خیلی چرب محلول آب و صابون کافی نیست و باید از پاک کننده های قوی تری استفاده کرد که یکی از آن ها تری کلروراتیلن می باشد که بعد از این که ساختمان را خیس کردند این محلول را به شکل خمیر در می آورند و به دیوار می کشند و بعد از خشک شدن خمیر را می کنند و دیوار تمیز می شود. در بعضی موارد که در نمای ساختمان از مس یا آهن استفاده شده است و آن ها دچار زنگ زدگی شده اند و نمای ساختمان را نازیبا کرده اند، این قسمت ها را با اسید فسفریک می شویند و آن ها را پاک می کنند.

چرا نماشویی ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان این روزها از اهمیت زیادی در بین صاحبان ملک و همچنین کسانی که در کار ساخت و ساز ساختمان فعالیت میکنند برخوردار است.اکثر افراد سعی دارند که تا جای ممکن نمای ساختمانی زیبا داشته باشند.فعالان صنعت ساختمان سعی دارند با ایجاد نماهای زیبا مشتریان خود را جذب کنند که البته بی تاثیر هم نیست.تجربه و سابقه نشان داده که هرچه نمای ساختمان زیباتر باشد افراد بیشتری جذب شده و مبادرت به خرید ساختمان میکنند.

به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلف نمای ساختمان دچار آلودگی شده و باعث ایجاد ظاهر نازیبای نما خواهد شد.عواملی همچون الودگی هوا، دود اگزوز خودرو ها،برف و باران از جمله مواردی هستند که باعث الودگی نمای یک ساختمان میشوند.

 https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C%20%D8%A8%D8%B1%20%D9%86%D9%85%D8%A7%20copy.jpg

چه ساختمان هایی نیاز به شستشوی نما دارند؟

اگر دقت کرده باشید اکثر ساختمان های نو ساز پس از پایان کار ساخت ساختمان نمای ساختمان چهره ای زشت و کثیفی به خود می گیرد که دلیل اصلی آن این است که یا مواد سیمانی در حین سنگ کاری باقی می مانند یا میریزند بهترین راه حل برای زیبا سازی نمای ساختمان انجام نماشویی ساختمان می باشد.

در بسیاری از مواقع نیز بعد از اینکه ساختمان ساخته می شود آثاری از سیمان بر روی ساختمان نمایان می شود که چهره ساختمان را نازیبا می کند. در این وضعیت نیز بهترین کار، شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی می با شد تا ساختمان زیبایی اصلی خود را به دست بیاورد.

ترمیم سنگ هایی که در طی گذشت سالیان دچار شکستگی و ترک خوردگی شده اند از دیگر محاسن استفاده از نماشویی می باشد. آلودگی هوا و دیگر آلودگی ها باعث ریختن نمای سنگ و از بین رفتن کیفیت آن می شود بنابراین نماشویی به موقع ساختمان و پاک کردن آلودگی ها از روی آن مانع از بروز چنین اتفاقاتی و متحمل شدن هزینه های سنگین بعدی خواهد شد.

اگر شما دارای ساختمانی قدیمی می باشید که فرسوده است و سالیان سال هست که کاری با نمای آن ساختمان ندارید نماشویی نمای ساختمان می تواند به آن آسیب برساند و به این ترتیب شما با نماشویی ساختمان می توانید متحمل هزینه های گزافی شوید.

به همین جهت است که توصیه تیم شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید همیشه بر این اصل استوار می باشد که شما در فواصل زمانی مرتبی اقدام به شستشوی نمای ساختمان بکنید تا بتوانید از حد اکثر عمر نمای ساختمان به خوبی استفاده نمایید. به این ترتیب علاوه بر اینکه شما همیشه ساختمانی تمیز خواهید داشت نگران تخریب نمای ساختمان نیز نخواهید بود و همچنین هزینه های اضافی نیز بابت تعمیر و ترمیم نمای ساختمان پرداخت نخواهید نمود.

مراجعه به شرکت های معتبر نماشویی

برای دریافت بهترین نتیجه برای نماشویی ساختمان باید به شرکت هایی معتبر مراجعه نمایید تا بتوانند با استفاده از تخصص خود بهترین نماشویی  را با کمترین مشکل برای شما به پایان برسانند. شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید یکی از معتبر ترین شرکت هایی می باشد که در این زمینه فعال بوده و از بهترین امکانات خود برای شستشوی نمای ساختمان شما استفاده می نماید که می توانید برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره هایی که در سایت درج شده است تماس بگیرید و از مشاوره با کارشناسان این مجموعه بهره بگیرید.

نماشویی ساختمان با توجه به نوع نمای ساختمان

از آن جا که انواع ساختمان ها دارای جنس های مختلفی می باشند بنابراین برای نماشویی ساختمان نیاز است که نماشویی با توجه به نوع نمای ساختمان انجام شود.  اینکه نمای ساختمان از چه مصالحی استفاده کرده است و ارتفاع ساختمان و میزان آلودگی در چه میزان می باشد بر روی تصمیم گیری کارشناسان برای نوع شستشوی نمای ساختمان موثر خواهد بود. میزان خلوص مواد نیز برای نماشویی ساختمان باید به شکل کاملاً کارشناسی انجام شود. نوع نماشویی برای نمای سنگی، آجری، کامپوزیت، سیمانی از یکدیگر متفاوت می باشد. دستگاه هایی که برای نماشویی ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد نیز متفاوت خواهد بود. دستگاه سند پلاست، واتر جت از جمله وسایلی می باشد که برای نماشویی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نماشویی با طناب یکی از روش های محبوب نماشویی ساختمان می باشد زیرا علاوه براینکه دارای کیفیتی بالا می باشد در اسرع وقت انجام می شود و نیازی به بستن داربست بر روی ساختمان نمی باشد و به این ترتیب سد معبر نیز برای عابرین ایجاد نمی شود.

برای شستشوی نماهایی که بسیار ظریف می باشند باید دقتی دوچندان برای نماشویی نمای ساختمان شود در غیر این صورت ممکن است به نمای ساختمان آسیب وارد شود.

قبل از نماشویی ساختمان نیاز است تا نمای ساختمان توسط کارشناسان بررسی شود تا در صورتی که ترک خوردگی و یا شکستگی بر روی نمای ساختمان وجود داشته باشد ابتدا ترمیم شده سپس کار نماشویی ساختمان انجام شود در غیر این صورت آب و مواد شوینده به زیر نمای ساختمان نفوذ کرده و نمای ساختمان سست می شود.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us