برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 1 فروردین 1402 در ساعت 17 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اصول کلی در نماشویی ساختمان چیست؟

از آن جا که هر کاری که انجام می شود نیازمند رعایت اصولی می باشد بنابراین نماشویی ساختمان نیز از این قاعده کلی مستثنی نمی باشد. برخی از مهمترین نکات را در این مقاله درباره نماشویی ساختمان بیان می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

رعایت ایمنی در شستشوی نمای ساختمان

کسی که کار نماشویی ساختمان را انجام می دهد باید از ایمنی کافی در حین انجام کار برخوردار باشد. اگر نماشویی با طناب انجام می شود باید از وسایلی برای نماشویی با طناب استفاده شود که دارای از انقضای آن نگذشته باشد. یکی دیگر از نکاتی که باید در نماشویی با طناب رعایت شود این است که اصول گره زنی باید به خوبی رعایت شود و از گره های حمایتی نیز در طناب استفاده شود.

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام شستشوی نمای ساختمان رعایت شود این است که در محل مورد نظر باید از نوار خطر استفاده شود تا اگر احتمالاً خطری پیش امد عابرین دچار سانحه نشوند. از دیگر نکاتی که باید در حین نماشویی ساختمان رعایت شود این است که در صورت استفاده از کارواش صنعتی باید استاندارد های لازم رعایت شود و چنان چه کابل های متصل به دستگاه دچار مشکلی هستند در ابتدا ترمیم شوند تا امکان خطر برق گرفتگی برای کسی ایجاد نشود.

چنان چه در نماشویی ساختمان از داربست استفاده می شود باید داربست با رعایت اصول لازم بر روی ساختمان بسته شود و همچنین از تخته هایی بر روی داربست استفاده شود که دارای استاندارد و استحکام لازم باشند و  همچنین اپراتور باید از کمربندهای مخصوص و ایمن بر روی داربست استفاده نماید. و تمامی این نکات باید توسط کارفرما توصیه و توسط کارشناسان گفته و چک شود.

یکی دیگر از نکاتی که باید توسط شرکت نماشویی رعایت شود این است که کنار در و پنجره ها و اطراف قسمت های الکترونیکی درزگیری شود تا هم آب به داخل ساختمان وارد نشود و هم این که خطر برق گرفتگی به خاطر برخورد آب با قسمت های الکتریکی ایجاد نشود.

 

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84%20%DA%A9%D9%84%DB%8C%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C%20copy.jpg

استفاده از مواد مناسب برای شستشوی نمای ساختمان در انواع مختلف

موادی که برای نماشویی ساختمان استفاده می شود یکسان نیست و ممکن است برخی ار انواع مواد شستشوی نمای ساختمان با نوع نمای متفاوت به دیگری آسیب برساند بنابراین یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نماشویی مورد توجه قرار بگیرد انتخاب نوع ماده ای است که نمای ساختمان را با آن شستشو می دهید.

برای موثر انجام شدن هر کاری اصولی طراحی شده که نادیده گرفتنش روند کار را کند می کند یا سبب می شود به مقصد مورد نظر نرسیم.
به طور کلی قانون اصلی که در نماشویی ساختمان باید از آن پیروی کنیم، تطبیق دادن نحوه ی تمیز کردن نما با متریال دیوارهاست که خود به شاخه های زیادی از اصول کوچک و مهم تقسیم می شود. چون شست و شوی نما با نظافت های معمولی فاصله ی زیادی دارد و پیچیده تر است. برای مثال فرد باید به ابزارهای شست و شوی نما مسلط باشد و با داشتن دانشی وسیع در زمینه ی راه حل های زدودن کثیفی ها از هر سطحی کار را اصولی انجام دهد.

قانون اول

 ایمنی انقدر مهم است که بر قوانین بعدی اولویت پیدا می کند. با توجه به نوع ساختمان ممکن است برای شست و شوی نما مجبور باشید در ارتفاعات کار کنید.
کمک گرفتن از تجهیزات ایمنی اولین اصل است. اگر با اینکه به بعضی نقاط ساختمان دستتان می رسد اما باز هم از ایمنی کامل مطمئن نیستید با متخصصان تماس بگیرید.

قانون دوم

 متخصصان پیش از نماشویی سوالاتی از خود می پرسند و اهدافی مشخص می کنند. در فهرست زیر می توانید ببینید در این مرحله با فکر کردن به چه چیز هایی اصولی کار را پیش می برند:

  • ابتدا در ذهنشان نتایج مورد نظر را مرور کرده و سپس نقاطی که باید بیشتر روی ان تمرکز کنند را تعیین میکنند.
  • با توجه به نوع و سطح دیوارها روشی مناسب انتخاب می کنند.
  • به کاربران ساختمان که در حال عبور و مرور هستند اهمیت داده سپس برای حفظ ایمنی شان راهکارهایی اعمال می کنند.
  • برای تامین امکانات نماشویی ساختمان منبع اب تهیه می کنند.
  • یکی از قسمت های برنامه ریزی متخصصان به مراحل ربط دارد. اینکه همه را یکجا انجام ندهند یا شست و شو را مرحله به مرحله پیش ببرند.

همانطور که  اشاره کردیم قبل از شروع نماشویی یافتن تجهیزاتی مناسب اهمیت زیادی دارد که باید با توجه به جنس دیواره ها گزینش شوند. از انجایی که بیشتر نما ها معمولا از سنگ، شیشه و چوب ساخته شده در ادامه فقط در مورد اصول لازم این متریال ها صحبت خواهیم کرد.

قانون سوم

 در این حرفه هر بخش از کار بسیار اهمیت دارد اما انتخاب ابزار مناسب بار زیادی از سلامت ساختمان را بر دوش می کشد. شرکت نماشویی ما به تمام تجهیزات حرفه ای مسلط است و به طور کامل مصالح مختلف و کنش و واکنشی هایشان را می شناسد. از همه مهم تر تمام تجهیزات را در اختیار دارد.
بعضی از ابزار نماشویی عبارتند از : شوینده هایی که با فشار بر نما پاشیده شده و لک ها را از بین می برند، پارچه های میکروفیبر، انواع و اقسام برس های نرم و اسفنجی، قوطی های اسپری و... . اینها فقط موارد خورده ریزه و ساده بودند اما برای حرفه ای و پر سرعت انجام شدن نماشویی تجهیزاتی پیچیده تر وجود دارند.
ساختار هر کدام از مصالح از محلول و شوینده ای خاص پیروی می کند. برای مثال پاک کننده هایی که حاوی مواد شیمیایی هستند به بافت چوبی صدمه می زنند. مواد شوینده ی ضعیف تر وقتی با اب گرم همراه شوند ترکیبی غیر تهاجمی و ملایم برای چوب می سازند. در مورد لکه های روغنی هم که بر شیشه چسبیده اند باید به سراغ ایزوپروپیل الکل رفت.
اینکه قبل از شروع کار تمام تجهیزات لازم را دم دست داشته باشید قانونی دیگر در این بخش است که نشان از اجرای اصولی نماشویی ست.

قانون چهارم

تعداد روش های شست و شوی نما به یکی دو مورد محدود نمی شود بنابراین ترجیح دادیم رایج ترین موارد را توضیح دهیم که در کل بر پایه ی اب و مواد شیمیایی می باشند.

شست و شوی نما با اب

 همانطور که از اسمش پیداست ماده ی اصلی این شیوه اب است. طبیعتا نماشویی با اب روش جدیدی نبوده و پیچیدگی خاصی ندارد.
بسته به نوع تجهیزات روش ها می توانند به سه قسمت گسترش پیدا کنند:
تمیز کردن با فشار اب
نرم کردن جرم ها با خیساندن
زدودن لک ها با بخار
معمولا در نماشویی بیشتر ساختمان ها شستشوی تحت فشار در اولویت قرار می گیرد. برای استفاده از این مزیت باید به دستگاه پاشش مجهز باشیم و مابقی مسیر با پاشیدن اب به نمای بیرونی ساختمان ادامه می یابد.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84%20%DA%A9%D9%84%DB%8C%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C2%20copy.jpg

نرم کردن جرم ها با خیساند

روش خیساندن زمانی نظر متخصصان را جلب می کند که به نقاطی خاص در نما دسترسی نداشته باشند بخصوص اگر با جرم هایی سرسخت پوشیده شده باشند. در چنین موقعیتی انتخاب روش خیساندن کمکتان می کند اصولی و مفید فرایند زدودن جرم ها را پیش ببرید.

زدودن لک ها با بخار

زمانی که دستگاه تحت فشار با اب گرم همراه شود روش شستشو با بخار اجرا شده است. قدرت این شیوه را دست کم نگیرید تا جایی که متخصصان برای بر امدن از پس جرم های سنگین از بخار کمک می گیرند. در این میان بعضی سنگ ها شاید میانه ی خوبی با مواد شیمیایی نداشته باشند که خب بخار جایگزینی عالیست.

شست و شو نما با مواد شیمیایی

بالاخره به مواد شیمیایی رسیدیم. به طور کلی هر جا پای روغن و لکه های رنگ حتی خاک های عمیق در میان باشد مواد شیمیایی در یک چشم به هم زدن ساختار جرم ها را از هم می پاشند. گاهی هم نهایتا طول فرایند به چند دقیقه می رسد تا عالی عمل کنند.

 

کمک گرفتن از افراد حرفه ای و انجام نشدن نماشویی بدست افراد مبتدی خودش یک اصل و قانون است که نه تنها در موفقیت امیز انجام شدن نماشویی ساختمان نقش دارد بلکه در هر حوزه ی دیگر باید اعمال شود به عبارتی بهتر است کار را به کاردان سپرد. به همین خاطر ترجیح دادیم بجای اوردن این مورد در ابتدای قوانین، در پایان بندی به ان بپردازیم. بنابراین برای پیروی از اصول شست و شوی نما، استخدام افراد متخصص برای نماشویی اقدامی ست که تمام قوانینی که در طول مقاله به ان ها اشاره شد را یکجا اجرا خواهد کرد.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us