برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | جمعه 28 بهمن 1401 در ساعت 14 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همانند دیگر وسایل اطراف ما که هر چند وقت یک بار نیاز به تمیز کردن دارند، نمای ساختمان نیز نیاز به شستن و تمیز کردن دارد.عوامل زیادی وجود دارند که باعث میشوند نمای ساختمان دچار الودگی شود. عواملی همچون گرد و خاک، باران، دود خودروها، الودگی هوا از جمله مواردی هستند که موجب الودگی در نما میشوند.

شستشوی نمای ساختمان به دلیل ارتفاع زیاد و ابعادش نمیتواند توسط هر شخص با هر وسیله ای انجام شود. شستشوی نمای ساختمان باید توسط افرادی انجام شود که با تجهیزات خاص و مخصوص اقدام به تمیز کردن نمای ساختمان میکنند.از همین رو شرکتها و افراد متخصصی وجود دارند که مبادرت به شستشوی نمای ساختمان میکنند.

شرکتهایی که شستشوی نمای ساختمان را انجام میدهند ابتدا افرادی را گزینش میکنند که شجاعت کار در ارتفاع را داشته و سپس این افراد با اموزشهایی که میبینند  و همچنین ایمنی لازم مبادرت به نماشویی ساختمان میکنند. نماشویی با طناب و نماشویی با داربست از جمله روش هایی هستند که شرکت ها از طریق ان مبادرت به شستشوی نمای ساختمان میکنند.

نماشویی با طناب به مراتب بیشتر از روش های دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. نماشویی با استفاده داربست نیز به طور معمول در مواردی کاربرد دارد که ساختمان مورد نظر امکان شستشوی نما از طریق طناب را نداشته باشد.در ضمن نماشویی با طناب از مزیت هایی همچون صرفه جویی در زمان و مقرون به صرفه بودن ان نسبت به نماشویی با داربست برخوردار است. نماشویی با طناب الزاماتی دارد که در ادامه با برخی از انها اشنا میشویم.

همانطور که پیشتر هم به ان اشاره کردیم مهمترین نکته استفاده از افراد شجاع در نماشویی با طناب است. در نماشویی بدون داربست به دلیل کار در ارتفاع باید حتما تمامی اصول ایمنی برای جلوگیری از اسیب های احتمالی به شخصی که مبادرت به نماشویی کرده رعایت شود.حتما قبل از شروع نماشویی باید اطمینان حاصل کرد که شخص طناب خود را محکم به خود متصل کرده باشد.علاوه بر این طناب را باید به مکانی متصل کرد که کاملا مطمئن باشد و به هیچ وجه حرکت نکند. باید از طناب های استانداردی که مخصوص این کار در نظر گرفته شده استفاده کرد. قبل از شروع نماشویی باید طناب را بررسی کرد و اگر طناب دچار پارگی و فرسودگی هر چند کوچک هم بود ان را کنار گذاشته و از طناب دیگری استفاده کرد. قبل از هر بار نماشویی با طناب لازم است که طناب تمیز شود. اگر طناب دچار گره یا پیچ خوردگی میباشد حتما ان را بر طرف کنیم.

در نگهداری طناب باید توجه شود که طناب در محلی نگهداری شود که زیر پا نمانده و لگد مال نشود.چون لگدمال شدن طناب به مرور باعث فرسایش و از بین رفتن طناب میشود.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us