برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 اسفند 1401 در ساعت 15 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه نمای ساختمان را به روش های مختلفی کار میکنند . یکی از روش هایی که بسیار در این زمینه کاربرد پیدا کرده است استفاده از روش پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است . استفاده از این روش در نما گذاری ساختمان فواید و مزیت های بسیاری دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. یکی از کلی ترین فوایدی که میتوانیم برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بگوییم محکم نگه داشتن نما و جلوگیری از ریزش آن در برابر آسیبهای محیطی مختلف است.و همچنین سنگ های نما بسیار محکم در جای خود قرار میگیرند و این استحکام سنگ نما در دنیای پر از ساختمان های بلند امروزه از ضروریات ساختمان سازی است. پیچ و رولپلاک نمای ساختمان مزیت های بسیاری دارد که یکی از مهمترین آنها امنیت دادن به ساختمان و ایجاد ایمنی است چرا که باعث می شود نما محکم در جای خودش ایستاده باشد و در برابر عواملی مثل باد و باران و یا طوفان های شدید ریزش نداشته باشد .

البته بخش دیگری از ماجرا معایب این نوع استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است و آن هم این است که این موارد باعث می شوند که نمای ساختمان ظاهر جالبی پیدا نکند و مقداری نما را از آن حالت شیک بودن و جلوه ای که دارد دور کند چرا که پیچ و رولپلاک ها کاملا دیده می شوند . البته برای اینکه آنها را از دید دور کنند بر روی آنها از رنگ و بتونه های خاصی استفاده میکنند که رنگ پیچ را همرنگ نما کنند و در کل نمای بهتری به ساختمان ببخشند اما درکل هرچقدر هم که بخواهیم پیچ ها را از دیدرس خارج کنیم باز هم دیده می شوند و این از معایب استفاده از پیچ رولپلاک نمای ساختمان است که اجتناب ناپذیر است.

برای استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان روش های مختلفی وجود دارد که بستگی به نوع نما و نوع سنگی که از آن در نما استفاده شده است دارد . برای انجام این کار ابتدا پیچ و رولپلاک تهیه می شود . بعد از آماده شدن مقدمات کار ، در ارتفاعات عمل اتصالشان را به نمای ساختمان انجام می دهند . کار در ارتفاعات برای انجام اینگونه کارهای سخت است و برای اینکه بتوانند با مهارت کامل اینگونه کارها را به انجام برسانند باید از گروههایی استفاده شود که در این کار متخصص هستند و از تجربه کافی برای کار در ارتفاعات برخوردار باشند. بنابراین برای انجام کارهایی که به ایمنی زیادی برای انجام شدن نیاز دارند و اصولی انجام شدنشان در ایمنی های بعدی بسیار تاثیر گذار است از تیم های خبره استفاده کنید و کار را به آنها بسپارید . 

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us