برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 5 فروردین 1402 در ساعت 20 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تاثیر نماشویی بر زیبایی شهر

چرا نماشویی ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان این روزها از اهمیت زیادی در بین صاحبان ملک و همچنین کسانی که در کار ساخت و ساز ساختمان فعالیت میکنند برخوردار است.اکثر افراد سعی دارند که تا جای ممکن نمای ساختمانی زیبا داشته باشند.فعالان صنعت ساختمان سعی دارند با ایجاد نماهای زیبا مشتریان خود را جذب کنند که البته بی تاثیر هم نیست.تجربه و سابقه نشان داده که هرچه نمای ساختمان زیباتر باشد افراد بیشتری جذب شده و مبادرت به خرید ساختمان میکنند.

به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلف نمای ساختمان دچار آلودگی شده و باعث ایجاد ظاهر نازیبای نما خواهد شد.عواملی همچون الودگی هوا، دود اگزوز خودرو ها،برف و باران از جمله مواردی هستند که باعث الودگی نمای یک ساختمان میشوند.

چه ساختمان هایی نیاز به شستشوی نما دارند؟

اگر دقت کرده باشید اکثر ساختمان های نو ساز پس از پایان کار ساخت ساختمان نمای ساختمان چهره ای زشت و کثیفی به خود می گیرد که دلیل اصلی آن این است که یا مواد سیمانی در حین سنگ کاری باقی می مانند یا میریزند بهترین راه حل برای زیبا سازی نمای ساختمان انجام نماشویی ساختمان می باشد.

در بسیاری از مواقع نیز بعد از اینکه ساختمان ساخته می شود آثاری از سیمان بر روی ساختمان نمایان می شود که چهره ساختمان را نازیبا می کند. در این وضعیت نیز بهترین کار، شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی می با شد تا ساختمان زیبایی اصلی خود را به دست بیاورد.

ترمیم سنگ هایی که در طی گذشت سالیان دچار شکستگی و ترک خوردگی شده اند از دیگر محاسن استفاده از نماشویی می باشد. آلودگی هوا و دیگر آلودگی ها باعث ریختن نمای سنگ و از بین رفتن کیفیت آن می شود بنابراین نماشویی به موقع ساختمان و پاک کردن آلودگی ها از روی آن مانع از بروز چنین اتفاقاتی و متحمل شدن هزینه های سنگین بعدی خواهد شد.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C%20%D8%A8%D8%B1%20%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C%20%D8%B4%D9%87%D8%B1%20copy.jpg

امروزه که بحث زیبایی شهری در اولویت کار های شهرداری های مختلف قرار گرفته است به این نکته بر خواهیم خورد که زیبایی شهری به چه عواملی بستگی دارد؟ یکی از بخش های اصلی مه نمای کلی شهر را تشکیل می دهد بی شک نمای ساختمان ها می باشد و تاثیری که نمای ساختمان بر روی زیبایی شهری میگذارد بر کسی پوشیده نیست به همین دلیل است که همواره باید به فکر زیبایی نمای ساختمان خود باشید زیرا نمای ساختمان شما بخشی از زیبایی نمای شهری نیز می باشد و در صورتی که نمای ساختمان شما آلوده باشد خواهید دید چقدر در روحیه شما و در مجموع در زیبایی شهری تاثیر گذار خواهد بود به همین جهت ما همواره توصیه می کنیم تا از تاثیر نماشویی بر زیبایی شهر مطلع شوید تا در صورتی که به شستشو نمای ساختمان نیازمند شدید هر چه سریع تر نسبت به انجام آن اقدام کنید در ادامه راجع به نماشویی و تاثیر شستشو نمای ساختمان بر زیبایی شهر بیشتر توضیح خواهیم داد.

زندگی صنعتی امروزه، انسان و تمامی وسایل را در معرض انواع آلودگی ها و آلایندگی ها قرار داده است. این آلایندگی ها در صورتی که توسط درختان جذب و تبدیل نشوند می توانند برای انسان مشکلاتی را به وجود آورند. عدم بارش به موفع و کافی باران و برف و وارونگی دما در فصل های پاییز و زمستان سبب شده است تا این آلودگی در جو باقی مانده و توسط انسان تنفس شود.  علاوه بر انسان تمام مواد و اجناسی که در طبیعت موجود می باشند و ما روزانه با آنها سر و کار داریم نیز از این آلودگی ها در امان نیستند. نمای ساختمان ها نیز از این قضیه مستثنی نیستند و بخش عظیمی از آلودگی های جوی را به خود جذب میکنند و این آلودگی ها به مرور بر روی نمای ساختمان قرار میگیرد و رفته رفته  درخشندگی نمای ساختمان از بین میرود و کدر میشود.

پس از آن است که باید به فکر نماشویی ساختمان افتاد. شستشو نمای ساختمان اقدامی است که در آن فرد یا افرادی با استفاده از تجهیزات خاص اقدام به شست و شوی نمای ساختمان شما کرده و آلودگی ها را از روی نمای ساختمان شما از بین میبرد.

این کار در قدیم با داربست و شلنگ آب انجام میشد ولی به تدریج با مرتفع شدن ساختمان ها و همچنین بیشتر شدن غلظت آلاینده ها دیگر به این صورت انجام نمیشود و تیم های مجهز و آموزش دیده با استفاده از طناب و پمپ واتر جت اقدام بهنماشویی از ساختمان شما میکنند. شستشو نمای ساختمان معمولی با آب و مواد شوینده معمولی با فشار بالا انجام میشود ولی در صورتی که آلودگی های موجود بر روی نمای شما از ضخامت زیادی برخوردار باشد از مواد کمکی در نماشویی مانند سیلیس نیز استفاده میکنند.

نقش اساسی نماشویی در عمر نما :

همانطور که خودتان هم می‌دانید آلودگی ها و عوامل مختلفی وجود دارند که ممکن است باعث از بین رفتن نمای ساختمان‌های شما بشوند. یکی از بهترین و راحت ترین روش‌ها برای افزایش طول عمر نما، نماشویی می‌باشد، شما حداقل سالی یکبار باید نمای ساختمان‌های خود را به خوبی شست و شو دهید. در این صورت تمام آلودگی ها و کثیفی هایی که ممکن است باعث از بین بردن عمر نمای ساختمان‌ها شود، به طور کل بین می‌روند. همچنین شما باید دقت کنید که نماشویی را با روش‌های مناسب و درست و در مواقع مناسب از سال انجام دهید. چون نماشویی با روش نامناسب هم می‌تواند، باعث تخریب کلی نمای ساختمان شما بشود.

در صورتی که تمایل دارید تا شستشو نمای ساختمان شما توسط تیم حرفه ای و با تجربه و مجهز انجام شود تا تاثیر نماشویی بر زیبایی شهر را پس از آن به وضوح مشاهده نمایید با ما در شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید تماس حاصل فرمایید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us