برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 25 بهمن 1401 در ساعت 22 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

جدیدترین روش شست و شوی نمای ساختمان

از گذشته تاکنون روش های بسیاری در زمینه شستشوی ساختمان و نماشویی وجود داشته است اما امروزه دیگر از روش های قدیمی استفاده نمیکنند چرا که برای این منظور دیگر روش های قدیمی مثل بستن داربست منسوخ شده است. بستن داربست برای شستن نما بسیار قدیمی شده است و خطرات آن به انجام یک نماشویی ساده نمی ارزد.

هر تخصصی در گذر زمان دستخوش تغییرات و پیشرفت هایی شده است و مبحث نماشویی نیز از این قضیه مستثنا نیست. در گذر زمان انجام کار نماشویی ساختمان و شستن نما تغییرات و پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است. فناوری های روز مانند واترجت و شستشوی نما با آویزان شدن از ارتفاعات امروزه بخش زیادی از پیشرفت نماشویی ساختمان را به خود اختصاص داده است.

پیشرفت در نماشویی فقط به جایگزین شدن روش آویزان شدن با طناب و حذف شدن روش استفاده از داربست ختم نمی شود بلکه شیوه های جدید و روش های نوین نماشویی و شستشوی نما به تغییر در نوع مواد شوینده نیز برمیگردد.در روش های نوین نماشویی از مواد شوینده ی جدید که به مواد شوینده ی نانو معروف هستند استفاده میکنند. شاید بپرسید فرق مواد شوینده نانو با مواد شوینده ی دیگر چیست، این مواد باعث می شوند که ماندگاری تمیزی در نمای ساختمان نماشویی شده افزایش پیدا کند و مدت زمان بیشتری تمیز بماند. اما مدت زمان این پاکیزگی بیشتر در میزان هزینه اضافی که برای استفاده از روش های جدید نماشویی میپردازیم چقدر می ارزد؟ بهتر است بدانیم که این تمیزی و ماندگاری چیزی حدود بیست درصد نسبت به مواد شوینده معمولی بیشتر است.

امروزه این روش ها بسیار در بین مردم جا افتاده است و در واقع بهتر است بگوییم که دیگر کسی از روش های قدیمی شستشوی نما استفاده نمیکند. نماشویی شامل بخش های مختلفی می شود. نماشویی ساختمان هایی با نمای آجری با نماشویی ساختمان هایی با نمای شیشه بسیار متفاوت است و هر کدام نیروی متخصص خود را می طلبد . علاوه بر اینکه نیروهای متخصص هر یک فرق میکنند استفاده از مواد شوینده نیز برای نماهای مختلف متفاوت است. جدیدترین روش نماشویی میتواند شامل بخش های مختلفی باشد مثلا روش شستشوی نما با واترجت ، شستشوی نما با استفاده از ابر و کف ، شستشوی نما به روش آویزان شدن از بالای ساختمان و غیره . که بسته به اینکه دقیقا در چه شرایطی قرار داریم و جنس نما و ساختمان از چیست بسیار فرق میکند. 

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us