برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 17 شهریور 1401 در ساعت 13 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دلایل نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان به‌ معنای تمیز کردن و شست‌وشوی نمای ساختمان‌ها میباشد ساختمان‌هایی که با انواع متریال‌های مختلف بنا شده‌اند را می‌توان با استفاده از روش‌های متنوع و متناسب با آن متریال‌ها توسط کارشناسان شرکت سپهر سپید ایرانیان کاملا شست و تمیز کرد.

همانطور که می‌دانیم شست‌وشوی نمای ساختمان از نیازهای مبرم یک سازه یا ساختمان به‌شمار می‌آید یک ساختمان و حتی یک کوچه یا خیابانی که در آن زندگی می‌کنید به نماشویی احتیاج وافری دارد زیرا زیبایی ساختمان را دوچندان می‌کند.

امروزه ساختمان‌ها به‌دلیل وجود آلودگی‌ها و آلاینده‌های کارخانه‌ها و ماشین‌ها بیشتر از قدیم کثیف و پر از جرم می‌شوند و این روند موجب شده است که نیاز به شستشو در شهرها و کوچه و خیابان‌ها و حتی روستاها بیشتر گشته است.

در زمان‌های گذشته، هنگامی که نمای ساختمان دچار کثیفی و آلودگی میشد تمام متریال ساختمان را تعویض می‌کردند و این کار موجب افزایش هزینه‌ها و صرف وقت زیاد می‌شد، به‌طوری که این روند هم‌ نیاز به هزینه‌‌ی زیاد داشت و هم زمان بیشتری برای نوسازی نمای ساختمان صرف می‌شد.

دلایل نماشویی ساختمان

 • یکی از دلایل نماشویی ساختمان زیبایی و تمیزی دوباره‌ی نما شبیه به روز اول نمای ساختمان می‌باشد این امر موجب می‌شود که تاثیر زیادی در خرید و فروش و حتی اجاره‌ی ساختمان داشته باشد و نمای ساختمان برای مشتریان چشمگیرتر جلوه نماید.

دلایل نماشویی ساختمان

 • از دیگر دلایل نماشویی ساختمان، وجود آلودگی‌ها و جرم‌های موجود در نمای ساختمان و باران‌های اسیدی آن می‌باشد چراکه این آلاینده‌ها و جرم‌ها موجب ساییدگی، ترک برداشتن و خسارت به متریال ساختمان شده و متریال‌های موجود در نمای ساختمان را از بین‌ می‌برد، این بی‌احتیاطی موجب می‌شود که ساکنین یک ساختمان مجبور به تعویض متریال نمای ساختمان نمایند، بهتر است برای جلوگیری از تخریب نمای ساختمان هر چند ماه یک بار نمای ساختمان را کاملا شسته تا بتوان از نمای ساختمان به درستی محافظت نمود.

جلوگیری از تخریب نمای ساختمان با نماشویی

 • از دیگر دلایل نماشویی ساختمان، رولپلاک کردن سنگ و متریال‌های به‌کار رفته در نمای ساختمان می‌باشد بعد از شستشو، نماشوی ساختمان وظیفه دارد که کار رولپلاک و پیچ کردن سنگ‌ها و متریال‌های شل شده را انجام دهد تا خسارت جانی یا مالی به‌بار نیاورد چون متریال‌هایی که دچار ترک‌خوردگی یا شکستگی شده‌اند اگر در جهت بهبود آن اقدامی نشود امکان دارد از جای خود سقوط کنند و به عابر یا ماشین‌ها اصابت نمایند.

رولپلاک و پیچ کردن سنگ‌ها قبل از نماشویی

 • یکی دیگر از دلایل نماشویی ساختمان این است که بعد از ساخت‌وساز، نمای ساختمان نیاز به نماشویی دارد چراکه روند ساختمان‌های نوساز  در هنگام استفاده از مصالحی چون سیمان روی نمای ساختمان جرم ایجاد می‌کند و سنگ‌بری‌ها و غبارهایی به‌دنبال آن ایجاد می‌شود و به‌علاوه شن و ماسه‌هایی که در روند ساختمان‌سازی به‌کار می‌رود در ایجاد جرم و آلودگی روی نمای ساختمان تاثیر دارد می‌توان با نماشویی و استفاده از شوینده‌های مناسب، نما را کاملا از جرم‌ها پاک نمود.

نماشویی ساختمان نو ساز

 • اگر نمای ساختمان شیشه‌ای باشد احتمال اینکه در مدت زمان کوتاهی کثیف و کدر شود زیاد است وجود جرم‌ها و آلودگی‌ها در فصول پاییز و زمستان به‌دلیل رگ‌های بارندگی‌ و برف، بیشتر می‌باشد چراکه آلودگی روی نما بیشتر از حد معمول خود را نشان می‌دهد بهتر است در نماهای تمام شیشه هر سه ماه یک بار کار شست‌وشو انجام شود.

نماشویی نمای ساختمان شیشه ای

عوامل موثر در نماشویی ساختمان

مجموعه‌ی شرکت سپهر سپید ایرانیان یکی از عوامل موثر در نماشویی ساختمان را مساحت و ارتفاع نمای ساختمان می‌داند هرچقدر مساحت و ارتفاع نمای ساختمان بیشتر باشد نیاز به هزینه‌ی بالاتر و به‌علاوه زمان بیشتری برای نماشویی است از دیگر عوامل تاثیرگذار در نماشویی ساختمان متریال به‌کار رفته در نمای ساختمان می‌باشد نوع جنس متریال در به‌کارگیری ابزار برای شستشو و انتخاب روش مناسب برای نماشویی تاثیرگذار است برفرض مثال اگر جنس شیشه‌ای یا سنگ‌های گرانیتی باشد بهتر است از شوینده‌های نانو استفاده شود.

 

انواع نماشویی ساختمان

 • یکی از روش‌های نماشویی، روش نماشویی با داربست در شرکت سپهر سپید ایرانیان می‌باشد این روش با پیاده‌سازی داربست‌های فلزی روی نمای ساختمان موجب می‌شود که نماشو روی داربست بایستد و کار نماشویی را انجام دهد اما نماشویی با داربست، یک‌سری محدودیت‌هایی چون عدم دسترسی به تمام نقاط فرورفتگی یا کنج‌های موجود در نمای ساختمان دارد و این امر موجب می‌شود که جرم‌ها و آلودگی‌ها از نمای ساختمان به‌خوبی شسته نشود و تهدیدی برای ورود آسیب و خسارت به متریال‌های نمای ساختمان محسوب می‌شود.
 • از دیگر روش نماشویی در شرکت سپهر سپید ایرانیان روش شستشو با راپل می‌باشد که نقطه‌ی اتصال آن از پشت بام ساختمان شروع و به کمر نماشو ختم می‌شود با انعطاف‌پذیری که در این روش وجود دارد نماشو به‌راحتی می‌تواند به تمام نقاط و کنج‌های ساختمان دسترسی پیدا کند و نما را کاملا از آلودگی بشوید
 • روش راپل ایمن‌ترین روش در نماشویی ساختمان محسوب می‌شود چراکه طناب در انتها به دور کمر نماشو متصل می‌شود او می‌تواند در امنیت کامل و با تسلط بالا کار شستشوی نما را انجام دهد.
 • در شرکت سپهر سپید ایرانیان از روش‌ نماشویی سنتی استفاده می‌کند این روش سنتی همراه با آب و تی می‌باشد. ابتدا نما را کاملا خیس می‌نمایند سپس با تی کاملا نما را تمیز و عاری از هرگونه آلودگی می‌کنند.
 • روش شستشوی دیگر برای نمای ساختمان در شرکت سپهر سپید ایرانیان روش با بالابر می‌باشد این شیوه از دیگر روش‌های خوب برای جایگزین شدن در روش داربست می‌باشد، در این روش، نماشو در بالابر می‌ایستد و کار نماشویی ساختمان را انجام می‌دهد اما یکی از معایب شستشو با بالابر نسبت به روش راپل از کنترل و تسلط کم‌تری برخوردار است و نسبت به روش داربست هم هزینه‌ی کم‌تری صرف می‌شود و هم می‌توان وقت کم‌تری برای شستشوی نمای ساختمان به‌کار برد.
 • نماشویی ساختمان در شرکت سپهر سپید ایرانیان باتوجه به انواع متریال‌های به‌کار رفته در ساختمان متفاوت می‌باشد هر متریالی نوع شستشوی آن با مواد شوینده یا دستگاه‌های متفاوت می‌باشد، برفرض مثال نمای تمام شیشه‌ای را می‌توان با دستگاه واترجت تک فاز انجام داد چراکه این دستگاه پرتاب و سرعت آب به سمت نمای ساختمان کم‌تر می‌باشد یا در نماهای آجری می‌توان از دستگاه واترسند بلاست استفاده کرد این دستگاه یک لایه‌ی نازک از سطح نما را کاملا برش می‌دهد تا آلودگی‌ها و جرم‌های روی نمای ساختمان را بگیرد. دستگاه سند بلاست را می‌توان به‌عنوان یک سند بلاست خیس همراه با آب یا خشک استفاده نمود.
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
contact us