برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 آذر 1396 در ساعت 10 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کار در ارتفاع بیشتر از 1.20 سانتی متر از سطح زمین انجام می شود کار در ارتفاع محسوب شده و در انجام این کارها باید یک سری از نکات ایمنی را در نظر گرفت. یکی از مشاغلی که نیازمند کار در ارتفاع می باشد نماشویی می باشد. در این قسمت به توضیح مطالبی در جهت رعایت نکات ایمنی در شستشوی نمای ساختمان می پردازیم.

در شستشوی نمای ساختمان تا حد امکان باید کار بر روی زمین انجام شود و اگر نیاز باشد که کار بر روی ارتفاع بالا انجام شود باید از امکاناتی استفاده شود تا از خطر سقوط افراد جلوگیری شود. اما اگر امکان پیشگیری از سقوط فراهم نباشد باید تا حدی که امکان دارد ارتفاع کار کاهش داده شود تا در صورت سقوط فرد آسیب کم تری ببیند.

فردی را که برای انجام نماشویی در نظر می گیرید باید فردی باشد که از کار در ارتفاع وحشت نداشته باشد و از نظر جسمی و روحی آمادگی انجام این نوع کار را داشته باشد.

برای شروع کار اگر برق فشار ضعیفی در مجاورت کارگر قرار می گیرد باید به مسئولین خبر داد تا با به کار بردن تمهیداتی از خطر های احتمالی برق گرفتگی جلوگیری شود. اگر باد شدید با سرعت بیش از 40 تا 50 کیلومتر شروع به وزیدن کرد کار شستشوی ساختمان باید به بعد موکول شده و یا آن را تعطیل کرد. در هنگام رعد و برق نیز کار بر روی داربست به خصوص اگر فلزی باشد باید تعطیل شود در غیر اینصورت خطر برق گرفتگی وجود خواهد داشت. یکی دیگر از مواقعی که شستشوی نمای ساختمان در ارتفاع باید تعطیل شود زمانی است که دید کافی به علت غروب آفتاب و یا هوای مه آلود و یا بارش برف و باران وجود نداشته باشد. کسی که متقاضی کار در ارتفاع می باشد باید دارای حد اقل دید 4/10 با عینک یا بدون عینک باشد.

چنانچه شستشوی نمای ساختمان بر روی داربست انجام می شود باید سطح کار کاملاً مسطح بوده و از کفش های ایمنی استفاده شود که لغزنده نباشد و در صورت نیاز به جابه جایی داربست های متحرک، وقتی که فردی در بالای داربست قرار دارد نباید این کار را انجام داد.

در شستشوی نمای ساختمان گاهی از طناب استفاده می شود به این ترتیب که طناب محکمی را به بالای ساختمان وصل می کنند و فرد با استفاده از آن به نما شویی می پردازد ولی باید از محکم بسته شدن طناب اطمینان حاصل کند تا در مواقع بروز مشکلاتی، کم ترین آسیب به فرد وارد شود. در این روش دو طناب باید استفاده شود که یکی از آن ها برای دسترسی به ساختمان و نماشویی است و دیگری نقش پشتیبان را دارد که از یک کمربند حمایل بند بدن و دیگر وسایلی که برای صعود و برگشت به محل کار مورد نیاز است تشکیل می شود.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us