برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 1 فروردین 1402 در ساعت 17 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روشهای مختلف شست و شوی نما

امروزه در مبحث نماشویی شاهد پیشرف های بسیار بزرگی بوده ایم به طوری که استفاده از بسیاری از روش های قدیمی مانند داربست و شستشو هایی به این روش برای نمای ساختمان ها تقریبا منسوخ شده است. در گذشته از روش هایی مثل بستن داربست برای دسترسی به طبقه های بالاتر ساختمان استفاده میشد . بماند که برای نماهایی که بسیار بلند بودند مثل نماهایی مثل برج های عظیم  بستن داربست بسیار مشکل بود و عملا کاری نشدنی به حساب می آمد.

این شد که متخصصین نماشویی سعی بر این داشتند که از روش های نوین و جدیدی استفاده کنند که این مشکلات و معضلات را نداشته باشد و به راحتی بتوانند به طبقات بالایی برج  دسترسی داشته باشند.

در روش های امروزی و جدید نماشویی ساختمان ، از روش کار با طناب استفاده می شود . این روش از رایج ترین و پر کاربرد ترین روش های شست و شوی نما بخصوص برای استفاده در برج ها بلند می باشد. در این روش پرسنل از طبقات بالایی برج از بالای برج با طناب آویزان می شوند و همانطور که در حال پایین آمدن از برج هستند با استفاده از یکسری آموزش هایی که دیده اند و استفاده از ابزار آلات شستشوی ساختمان ، کار نماشویی را نیز انجام می دهند.

این کار یعنی آویزان شدن با طناب از بالای ساختمان و شستشوی نما که همان نماشویی نام دارد کار فوق العاده حساسی است و نیاز به تجربه کاری و آموزش های حرفه ای در این زمینه دارد . اما بسیاری از مردم و یا حتی کسانی که میخواهند کار شستن نمای ساختمان را انجام دهند به اشتباه فکر میکنند که کار ساده ایست  و با دانش اندکی که از این مسئله دارند شروع به انجام نماشویی ساختمان میکنند و در این مقوله با شکست مواجه شده و در برخی از موارد ضرر های غیر قابل جبرانی را به ساختمان و یا خودشان و یا افراد حاضر در آن محل وارد میکنند.

بنابراین نکته ای که وجود دارد این است که باید بدانیم نماشویی ساختمان یک تخصص است و مثل تمامی تخصص های دیگر نیاز به آموزش و یادگیری دارد و تمام کسانی که این کار را انجام میدهند باید به اندازه کافی تخصص و مهارت داشته باشند.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این روش های نوین یعنی نماشویی با طناب و روش های جدید بسیار ایمن تر از روش های سنتی هستند و دردسرهای آن نیز به مراتب کمتر از روش هایی نظیر بستنداربست و غیره می باشد .

در ایران انواع مختلفی از شستشوی نما وجود دارد که در زیر  به صورت خلاصه برای شما نام خواهیم برد و توضیح مختصری درباره هر یک برای شما خواهیم داد:

واترجت

شستشوی واترجت یکی از انواع روش های مختلف نماشویی است که بسیار مورد توجه نماشویان قرار گرفته است . چرا که آب با سرعت بسیار زیادی از درون واترجت به بیرون می آید و توانایی زدودن انواع و اقسام کثیفی های نما را دارد . و از دیگر نقات قوت این روش این است که در موارد زیادی میتواند استفاده شود مانند کفسابی ، شست و شوی نما و تمیز کردن هر سطحی که نیاز به آب پر فشار دارد.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%B1%D9%88%D8%B4%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C%20copy.jpg

 

سندبلاست

شستشوی سندبلاست نیز از دیگر روش های مختلف نماشویی است که طرفداران خاص خود را دارد و در این زمینه بسیار طرفدار پیدا کرده است.

روش دیگری که برای نماشویی استفاده می شود روش استفاده از ابر و طی است . در این روش نماشویانی که از بالای ساختمان آویزان شده اند و در جلوی ساختمان و دسترسی به نما قرار دارند با ترکیبی از مواد شوینده و ابر و کف میتوانند شیشه های نما را تمیز کنند و به پایین بیایند که این روش نیز برای شستشوی شیشه ها بسیار روش مناسبی است.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که نماشویی و روش شست و شوی نما بستگی به جنس نمای ساختمان دارد. اینکه نمای ساختمان دقیقا از چه جنسی است میتواند در انتخاب روش نماشویی ساختمان بسیار تاثیر گذار باشد . 

از طرفی سطوح حساس شیشه ای که با شیار های مختلف طرح دار شده و الودگی را در قوس ها به خوبی جا داده اند، با شوینده هایی متفاوت نسبت به متریال های دیگر سازگار خواهند بود . تعداد دفعات و روش های نماشویی در متریال های دیگر مثلا سنگ ها یکسان نبوده و بخاطر مقاومتی که در مقابل حشرات و حرارت زیاد و از همه مهم تر رطوبت نشان میدهند روندی متفاوت خواهند داشت که اهمیت داشتن پیش زمینه ای ذهنی نسبت به روش های نماشویی را ثابت میکنند.
اگر قصد دارید تنها به زیبایی محیط داخل اهمیت نداده و با نمایی زیبا هم در چشم مشتریان جذابیت ایجاد کنید، فعلا از تماس با متخصصان خودداری کنید! چون مهم است که از قبل از روش های نماشویی اطلاع داشته باشید.
نمای ساختمانتان از چه جنسی ست و از کدام شیوه ها استقبال میکند؟

روش هایی که بر پایه ی آب هستن

در نماشویی انتخاب اب برای زدودن الودگی ها روشی لطیف و غیر تهاجمی می باشد و تنها به یک راه ختم نخواهد شد یعنی همان اب را با سه حالت می توانید بر نمای ساختمان اعمال کنید.

کندن جرم ها با فشار آب

فشار اب یکی از رایج ترین روش های نماشویی بوده که سطح نما با ذرات آب فراوان و پر سرعت بمباران می شود. برای عملکردی بهتر و کارامد تر ابتدا متخصاصان با فشار اب کم میزان مقاومت جرم ها را سنجیده و در صورتی که سفت و محکم بودند فشار را افزایش خواهند داد.
اگر بعضی قسمت ها به دخالت وسیله ای دیگر نیاز داشتند یک برس به کمک فشار اب می اید. البته متخصصان روش های ترکیبی دیگری مانند افزودن شوینده های غیر یونی به آب دارند تا جرم های روغنی را از سطح فراری دهند.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%B1%D9%88%D8%B4%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C2%20copy.jpg

 

خیس خوردن لک ها

خیساندن در نماشویی در عمل به معنای تزریق مداوم اب به نقطه ای از نماست و بسته به پایداری جرم ممکن است تا چند روز تکرار شود. زمانی اهمیت و دلیل این روش را به خوبی درک می کنید که قسمت هایی از نما به خاطر طراحی ساختمان از بارش باران حفظ شده باشند. از طرفی روش خیساندن بخاطر وجود بعضی جرم های سر سخت و ضخیم، به یکی از راهگشا ترین روش های نماشویی تبدیل شده است.

محاصره ی الودگی ها با بخار اب

معمولا این شیوه در نماشویی کمتر انتخاب می شود اما این به معنای اثر پایینش نیست. اتفاقا در نما هایی که از سنگ های خاص استفاده شده طوری که به مواد شیمیایی حساسیت نشان می دهند بخار اب در جایگاه یک جایگزین، نقشش را فوق العاده ایفا می کند.

شوینده های اسیدی

مواد اسیدی هم از ان دسته شوینده هایی هستند که دست متخصصان نماشویی را باز می گذارند. آن ها فقط زمانی دست به دامان اسید ها می شوند که پای شفاف کردن اجر و سفال مات یعنی بدون لعاب در میان باشد. اگر نمای بتن یا گرانیتی دارید هم می توانید از مزایای شوینده های اسیدی سود ببرید.

پاک کننده های قلیایی

همینقدر بدانید که اگر قصد نماشویی سنگ اهک ، مرمر و ماسه را دارید، مواد قلیایی با ساختارشان بسیار هماهنگ تر خواهند بود پس خسارت ازمون و خطا را به جان نخرید.

نمایی ایمن و شفاف با مواد نانو و پولیش

پولیش با ماده ای پلیمری کار را پیش می برد که علاوه بر از بین بردن جرم ها، سطح را هم براق می کنند. اگر بعد از اتمام شست و شو مواد نانو را برای تکمیل روش های نماشویی بکار ببرید در واقع مدت تمیز ماندن نما را طولانی تر خواهید کرد طوری که تا حتی 4 سال پس از نماشویی در مقابل ریزگرد ها حفظ خواهد شد. اگر می خواهید با جایگزین کردن ماده ای قوی تر از پولیش این روند را ایده ال کنید به سراغ مواد نانو بروید.

در مبحث روش های نماشویی تنها مواد وجود ندارند بلکه ابزاری که کمک می کند متخصصان بتوانند به نما دسترسی داشته و همان مواد را بکار ببرند هم اهمیت دارد. تا جایی که صرفا رساندن افراد به نقاط مختلف دیگر مهم نبوده و بحث سلامتی و جانشان در میان است. روش های زیر هر کدام با اینکه با جزییاتی بر دیگر برتری می یابند اما همگی در زمینه ی امنیت و موفقیت امیز شدن انجام شدن نماشویی تضمین شده هستند. ببینید متخصصان چگونه به اسمان خراش ها دسترسی دارند:

1-انتخاب داربست

2-معلق شدن با راپل یا همان طناب

3-استفاده از اسانسور

 

 

ما متعهدیم که برای شستشوی نمای ساختمان با بهره گیری از تجربه ی 13 ساله ی خود ،بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه ای مناسب در کنار شما باشیم . 

شرکت رسمی سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us