برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 27 شهریور 1396 در ساعت 15 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روشهای مختلف شست و شوی نما

امروزه در مبحث نماشویی شاهد پیشرف های بسیار بزرگی بوده ایم به طوری که استفاده از بسیاری از روش های قدیمی مانند داربست و شستشو هایی به این روش برای نمای ساختمان ها تقریبا منسوخ شده است. در گذشته از روش هایی مثل بستن داربست برای دسترسی به طبقه های بالاتر ساختمان استفاده میشد . بماند که برای نماهایی که بسیار بلند بودند مثل نماهایی مثل برج های عظیم  بستن داربست بسیار مشکل بود و عملا کاری نشدنی به حساب می آمد.

این شد که متخصصین نماشویی سعی بر این داشتند که از روش های نوین و جدیدی استفاده کنند که این مشکلات و معضلات را نداشته باشد و به راحتی بتوانند به طبقات بالایی برج  دسترسی داشته باشند.این بود که روش های مختلف نماشویی بوجود آمد.در ادامه با روش های مختلف شست و شوی نما آشنا می شویم.

توضیحاتی درباره شستشوی نمای ساختمان و نماشویی به روش های مختلف

در روش های امروزی و جدید نماشویی ساختمان ، از روش کار با طناب استفاده می شود . این روش از رایج ترین و پر کاربرد ترین روش های شست و شوی نما بخصوص برای استفاده در برج ها بلند می باشد. در این روش پرسنل از طبقات بالایی برج از بالای برج با طناب آویزان می شوند و همانطور که در حال پایین آمدن از برج هستند با استفاده از یکسری آموزش هایی که دیده اند و استفاده از ابزار آلات شستشوی ساختمان ، کار نماشویی را نیز انجام می دهند.

این کار یعنی آویزان شدن با طناب از بالای ساختمان و شستشوی نما که همان نماشویی نام دارد کار فوق العاده حساسی است و نیاز به تجربه کاری و آموزش های حرفه ای در این زمینه دارد . اما بسیاری از مردم و یا حتی کسانی که میخواهند کار شستن نمای ساختمان را انجام دهند به اشتباه فکر میکنند که کار ساده ایست  و با دانش اندکی که از این مسئله دارند شروع به انجام نماشویی ساختمان میکنند و در این مقوله با شکست مواجه شده و در برخی از موارد ضرر های غیر قابل جبرانی را به ساختمان و یا خودشان و یا افراد حاضر در آن محل وارد میکنند.

بنابراین نکته ای که وجود دارد این است که باید بدانیم نماشویی ساختمان یک تخصص است و مثل تمامی تخصص های دیگر نیاز به آموزش و یادگیری دارد و تمام کسانی که این کار را انجام میدهند باید به اندازه کافی تخصص و مهارت داشته باشند.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این روش های نوین یعنی نماشویی با طناب و روش های جدید بسیار ایمن تر از روش های سنتی هستند و دردسرهای آن نیز به مراتب کمتر از روش هایی نظیر بستنداربست و غیره می باشد .

در ایران انواع مختلفی از شستشوی نما وجود دارد که در زیر  به صورت خلاصه برای شما نام خواهیم برد و توضیح مختصری درباره هر یک برای شما خواهیم داد:

شستشوی واترجت یکی از انواع روش های مختلف نماشویی است که بسیار مورد توجه نماشویان قرار گرفته است . چرا که آب با سرعت بسیار زیادی از درون واترجت به بیرون می آید و توانایی زدودن انواع و اقسام کثیفی های نما را دارد . و از دیگر نقات قوت این روش این است که در موارد زیادی میتواند استفاده شود مانند کفسابی ، شست و شوی نما و تمیز کردن هر سطحی که نیاز به آب پر فشار دارد.

شستشوی سندبلاست نیز از دیگر روش های مختلف نماشویی است که طرفداران خاص خود را دارد و در این زمینه بسیار طرفدار پیدا کرده است.

روش دیگری که برای نماشویی استفاده می شود روش استفاده از ابر و طی است . در این روش نماشویانی که از بالای ساختمان آویزان شده اند و در جلوی ساختمان و دسترسی به نما قرار دارند با ترکیبی از مواد شوینده و ابر و کف میتوانند شیشه های نما را تمیز کنند و به پایین بیایند که این روش نیز برای شستشوی شیشه ها بسیار روش مناسبی است.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که نماشویی و روش شست و شوی نما بستگی به جنس نمای ساختمان دارد. اینکه نمای ساختمان دقیقا از چه جنسی است میتواند در انتخاب روش نماشویی ساختمان بسیار تاثیر گذار باشد . 

ما متعهدیم که برای شستشوی نمای ساختمان با بهره گیری از تجربه ی 7 ساله ی خود ،بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه ای مناسب در کنار شما باشیم . 

شرکت رسمی سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us