برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 5 فروردین 1402 در ساعت 18 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیمانکار نماشویی خود را اینگونه انتخاب کنید

همواره در مورد خرید کالا یا خدمات فاکتورهای مختلفی مورد نظر میباشد که در نهایت با در نظر گرفتن و سبک و سنگین کردن همه ی آنها یک مورد انتخاب می شود .

قسمتی از این انتخاب بر اساس منطق بوده و بخشی دیگر به احساسات ما در مورد آن کالا و خدمات برمیگردد .

نماشویی ساختمان از خدمات معمول برای ساختمان می باشد که بسیاری از شرکت ها،سازمان ها، هتل ها و ساختمان های مسکونی از آن بهره می برند .

میتوان ادعا کرد که سالانه حدود 1% ازساختمان های تهران به نماشویی می پردازند .

این رقم بالایی است و نشان دهنده ی بازار تقاضای بزرگی برای این خدمت ساختمانی می باشد .

در این میان با توجه به اینکه هزینه ی نماشویی ساختمان رنج پایینی ندارد و این حرفه به طور کامل تخصصی محسوب میشود، انتخاب پیمانکار مناسب مسئله ی مهمی است و ارزش صرف زمان را دارد .

در این مقاله روند انتخاب یک پیمانکار نماشویی را برای شما شرح می دهیم تا بتوانید پروژه نماشویی ساختمانتان را بدون نقص اجرا نمایید.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%20%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%20%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%20copy.jpg

فاز اول نماشویی : ایجاد لیستی از پیمانکاران

در این مرحله مانند بسیاری از کالا های دیگر از گوگل استفاده کنید .

نتایج حاصل از جستجوی واژه نماشویی یا شستشوی نمای ساختمان در گوگل شامل دو دسته ی سایت های تبلیغاتی و سایت های شرکت های نماشویی می باشد .

پس از خارج کردن اسامی شرکت ها و اطلاعات تماس آنها قاعدتاً با آنها تماس گرفته و اطلاعات ارزشمندی را به دست خواهید آورد .

در این مرحله سعی کنید زمانی را به مطالعه ی سایت و رزومه ی پیمانکارن اختصاص دهید تا در مورد ایشان برداشت بهتری داشته باشید .

در ضمن با مطالعه ی مقالات این سایتها شاید آشنایی بیشتری با اجرای نماشویی ساختمان پیدا کنید که مطمئناً در مرحله ی بعدی به شما کمک خواهد کرد .

فاز دوم نماشویی: تماس با پیمانکاران منتخب

در این تماس تلفنی لازم است که در مورد سه نکته حائز اهمیت، اطلاعاتی را جمع آوری نمایید:

  1. اصالت شرکت

بسیاری از تبلیغات و سایت های موجود در اینترنت مربوط به شرکت ها (به معنای حقوقی آن) نمیباشد و یک شخص که اساساً حرفه ی ایشان کار در ارتفاع با طناب (rope access)است اقدام به ایجاد تبلیغ و سایت کرده است و در نتیجه شما با یک تیم سازماندهی شده سر و کار ندارید، ممکن است این گونه افراد در صورت عدم توانایی در تکمیل پروژه و یا پیشنهادی بهتر در قیاس با نماشویی ساختمان شما،اجرای پروژه شما را به راحتی به تعویق بیاندازند.

در مقابل شرکت های رسمی هم وجود دارند که توافق با آنها در مقابل دسته ی اول مانند این است که در سفری تابستانی از 206 استفاده می کنید یا پراید  .  

       2.قیمت پیشنهادی برای نماشویی ساختمان شما

مطمئناً شما مشتاق خواهید بود که در تماس تلفنی خود مبلغ پیشنهادی پیمانکار را برای نماشویی ساختمان خود بدانید .

عموما این اصرار شما را پیمانکار با جمله ی" نمیتوان به صورت تلفنی قیمت مطمئنی را مشخص کرد و باید کار را از نزدیک مشاهده کرد" جواب میدهد .

این قسمت را باید به پیمانکار نماشویی حق داد، چون واقعاً ارائه ی قیمت به این صورت اشتباه خواهد بود و ساختمان باید بازدید شود تا در مورد توانایی اجرای کار اطمینان حاصل شود و مناسب با شرایط و زمان لازم برای اجرای نماشویی، قیمتی اعلام گردد .

البته بخشی از این اصرار پیمانکار به دلیل این است که می خواهد خود شما را از نزدیک ببیند تا راحتت تر نظر شما را برای نماشویی ساختمانتان جلب کند و از طرف دیگر او هراس دارد که نکند شما از همکاران او باشید و بخواهید از رنج قیمت هایش مطلع شوید .

زمانی که گفتگوی شما به این بن بست رسید که شما اصرار به گرفتن قیمت دارید و پیمانکار هم اصرار به بازدید از ساختمان، بهتر است که پیمانکار از شما خواهش کند که عکسی از ساختمان را برایش بفرستید تا بتواند حدود قیمت را برای شما مشخص کند و در صورت موافقت ضمنی شما با پیشنهادش، قراری برای بازدید از ساختمانتان مشخص گردد .

به هیچ وجه در تماس تلفنی اولتان با یک پیمانکار، قرار ملاقات را تعیین نکنید، در این اقدام دو نکته نهفته است، اولی آنکه با تمام لیستتان تماس می گیرید و نفرات برتر را مشخص می کنید و دوم آنکه منتظر می شوید تا پیمانکاران با شما تماس گرفته و نظر شما را جویا شوند، اینکه یک پیمانکار نماشویی بارها با شما تماس بگیرد تا بتواند قرار ملاقاتی با شما تنظیم کند نشان دهنده ی تعهد و اشتیاق او به اجرای نماشویی ساختمان شماست . 

در این صورت قرار ملاقات های کمتر و مفیدتری را در روزهای آینده خواهید داشت که در انتخاب نهایی به شما کمک خواهد کرد.

در ضمن پیمانکارانی که به صورت تلفنی به شما قیمت مشخصی را می دهند بدون تردید از لیست خود حذف کنید .

       3.بیمه نامه مسئولیت مدنی

حتما از شخصی که با او قرار بازدید از ساختمان را گذاشته اید بخواهید که یک کپی از بیمه نامه ی با نام نفرات خود را همراه بیاورد و شما آنرا به طور کامل مطاله نمایید .
به هیچ وجه حاضر به همکاری با شخصی که تحت بیمه نیست، نشوید .

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%20%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%20%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B12%20copy.jpg

فاز سوم نماشویی: بازدید از ساختمان

پیمانکار نماشویی چهار دلیل برای بازدید از ساختمان شما دارد که بهتر است کمال همکاری را با او داشته باشید تا بتوانید از تمام نکات در مورد نماشویی ساختمانتان مطلع شوید و آنها را با نظرات دیگر پیمانکاران مقایسه کنید .

ممکن است نظرات ضد و نقیضی را در مورد اجرای نماشویی ساختمانتان بشنوید، آنها را به خاطر بسپارید و تصمیم گیری در این موارد را موکول به بعد از ملاقات با تمام پیمانکاران منتخبتان نمایید .

در نظر داشته باشید که قرار نیست هزینه ی پایینی را برای نماشویی ساختمانتان بپردازید، برای همین از این ملاقات ها برای آنالیز طرف مقابلتان در مورد اینکه تا چه حد در کار نماشویی حرفه ایست و به چه میزان اهل رعایت موازین اخلاقی است استفاده کنید .

دلایل اصلی اصرار پیمانکار نماشویی برای بازدید از ساختمان شما موارد زیر است:

  1. حصول اطمینان از اجرای نماشویی با طناب برای ساختمان شما:

اجرای نماشویی با طناب(راپل) جدا از بحث تجهیزات صخره نوردی صنعتی که از ابزار پیمانکار میباشد، نیازمند آن است که ساختمان شما تجهیزات لازم را برای ایمن بستن کارگاه (جایی که مجری نماشویی طناب خود را در آن مستقر میکند) داشته باشد .

در صورتی که برای نماشویی ساختمان شما نیاز به استفاده از دستگاه واترجت باشد، ساختمان باید دارای برق سه فاز باشد که عمدتا از برق آسانسور برای این کار استفاده میشود .

      2.مطلع ساختن شما از محدودیت های اجرای نماشویی ساختمانتان

ممکن است در بخش هایی از نمای ساختمان شما به دلیل نوع خاص معماری مانند داشتن پیشانی در نما یا فرورفتگی های مختف در سطح نما اجرای نماشویی با طناب امکان پذیر نباشد.

در این صورت پیمانکار بایستی شما را از این محدودیت ها مطلع نماید تا شما بتوانید به درستی تصمیم نهایی را بگیرید .

اصولا در این موارد پیمانکاران پیشنهادات مختلفی را به شما ارائه میدهند که بایستی این پیشنهادات را در انتها با یکدیگر مقایسه نمایید و بهترین آن را انتخاب کنید .

      3.اظهار نظر در مورد کیفیت نهایی نماشویی

ممکن است به هر دلیلی آلودگی های نمای ساختمان شما پس از نماشویی به طور کامل از بین نرود. وظیفه ی پیمانکار این است که ساختمان شما را به دقت بازدید کرده و شما را از کیفیت نهایی نماشویی ساختمانتان مطلع نماید .

      4.شناخت متقابل

دیگر قصد یک پیمانکار از اینکه رنج ترافیک تهران را بر خود می خرد تا بتواند شما را ملاقات کند این است که درک درستی از شما به عنوان کارفرما پیدا کند و در مقابل هم خود را به درستی به شما بشناسد، به این منظور بهتر است که پیمانکار رزومه و کاتالوگی مربوط به ساختمان هایی که اجرای نماشویی آنها را به عهده داشته است به شما تقدیم کند .

فاز چهارم نماشویی: زمان و هزینه اجرای نماشویی

زمان و هزینه برای اجرای نماشویی یک ساختمان رابطه ی تنگاتنگی با هم دارند.

برای نماشویی ساختمان هیچ ماده ی اولیه ای استفاده نمیشود به همین دلیل هزینه ی اجرای نماشویی، تنها به مدت زمانی که اجرای پروژه طول میکشد بستگی دارد.

با توجه به مورد بالا می توان اعلام کرد که قیمت نماشویی ساختمان بیشتر بستگی به شخص پیمانکار دارد، اگر پیمانکار حاشیه ی سود کمتری را برای خود در نظر بگیرد می تواند با قیمت پایین تری نماشویی را به پایان برساند.

اگر هزینه ی نهایی نماشویی برایتان مهم ترین عامل در انتخاب پیمانکار است احتمالا مجبور شوید با یک شخص همکاری کنید تا یک شرکت رسمی.

 اصولا شرکت ها به دلیل هزینه هایی مانند دفتر کار، بیمه مسئولیت، مالیات و ..... قیمت های بالاتری را به نسبت اشخاص اعلام می کنند که در اغلب اوقات برای شما، صرفه با پرداخت هزینه ی بیشتر و اطمینان از اجرای بی نقص پروژه است .

اگر اختلاف قیمت های پیشنهادی چشمگیر نباشد، بهتر است پیمانکاری را انتخاب نمایید که نسبت به سپردن پروژه به او احساس بهتری دارید .

زمان لازم برای نماشویی ساختمان هم بستگی به تعداد نفراتی دارد که پیمانکار می تواند برای اجرای پروژه شما در نظر بگیرد .

به شرط آنکه کیفیت نهایی کار حفظ شود، پیمانکاری را انتخاب نمایید که نماشویی را هرچه زودتر به پایان برساند .

فاز پایانی نماشویی: جمع بندی اطلاعات

انتخاب پیمانکار نماشویی ساختمان مانند انتخاب بین چند فروشگاه مختلف است . شما بایستی با توجه به شرایط خودتان فاکتورهای اصالت شرکت، رزومه ی اجرایی، زمان، هزینه و کیفیت نهایی نماشویی را در نظر گرفته و یک پیمانکار را انتخاب نمایید .

ما متعهدیم که برای شستشوی نمای ساختمان با بهره گیری از تجربه ی 7 ساله ی خود ،بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه ای مناسب در کنار شما باشیم . 

شرکت رسمی سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us