برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 1 فروردین 1402 در ساعت 17 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روند کار نماشویی چگونه است؟

امروزه دیگر نماشویی یک کار ساده نیست بلکه شست و شوی نما به یک تخصص مبدل شده است و مهارت های خاص خود را نیاز دارد. امروزه اگر کسی بخواهد در زمینه نماشویی فعالیت کند بلد بودن کار ساده شستن نما به کارش نمی آید و باید دوره های تخصصی شست و شوی نما و کار در ارتفاع را بگذراند .

همانطور که گفتیم روند نماشویی نیاز به دانش و ابزار حرفه ای زیادی دارد که در ادامه همه را معرفی خواهیم کرد اما ابتدا بهتر است برای همیشه دغدغه تان اینکه شاید خودتان هم از پسش بر می امدید را رفع کنیم.

آیا خودم می توانم روند نماشویی را موفقیت امیز طی کنم؟

طبیعتا به نطر می رسد تهیه ی مواد شوینده اسان و تمیز کردن نما هم از ان اسان تر باشد اما یک شوینده ی ثابت برای برق انداختن هر نوع مصالحی از شیشه و فلز گرفته تا بتن کارساز نخواهد بود. اگر هم تصور کنیم از پس تمام نماها بر خواهد امد باز هم روند نماشویی در ارتفاعات کاری دشوار خواهد بود. در این نقطه اهمیت استخدام متخصصان به خوبی شفاف می شود.

نیاز به دلایل بیشتری دارید؟

استخدام متخصصان نماشویی

اولین دلیل قطعا تجهیزاتی ست که دارند چون برای طی کردن روند نماشویی شما به تجهیزاتی مفصل تر از صرفا چند تکه پارچه و یک شوینده ی قلیایی احتیاج دارید. ان ها از بعضی ابزار ها استفاده می کنند که اب را با فشار قوی بر لکه های سمج ییم پاشند یا با بخار اب به سراغشان می روند که طبیعتا روند نماشویی بسیار راحت تر و پر سرعت تر پیش رفته و نتیجه هم راضی کننده ترخواهد بود.

اقدامات ایمنی یکی از مهم ترین بخش های روند نماشویی

زمانی که صحبت اسمان خراش ها باشد باید علاوه بر معلق شدن مدام ماشین های سنگین را با خود همراه داشته و به این طرف و ان طرف بکشانید البته حواستان هم باید به ظرف شوینده های شیمیایی باشد.
یک گروه حرفه ای امنیت روند نماشویی را با مهارت و توانمندی که در راه اندازی داربست ها و ... دارد، به نحو احسن اجرا می کنند. حالا سوالی که پیش می اید این است که بعد از اینکه نماشویی به اتمام رسید تاریخ دقیق نماشویی بعدی کی خواهد بود؟
در جایگاه مالک ساختمان جدا از اهمیتی که تکرار روند نماشویی در سلامت ساختمان دارد، کمی سلیقه تان را در تعیین دفعات اعمال کنید. یعنی قصد دارید تا چه حد نما را تمیز نگه دارید. اگر هم قصد دارید برای اولین بار برای نماشویی اقدام کنید باید مسیر زیر را دنبال کنید.

 

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%20%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%20copy.jpg

نوع الودگی را بشناسید

وقتی صحبت الودگی می شود، منظورمان فقط دوده ها نیستند بلکه هر چیزی که به نما بچسبد و از شکل اولیه خارجش کند. اگر در محیطی هستید که فقط اثرات دوده را بر نما می بینید، افراد دیگر در شرایط اب و هوایی متفاوت نشانه های دیگری دریافت می کنند:

لایه ی نازک سبز رنگ

اگر احساس می کنید رنگ های نما کمی به طیف سبز نزدیک شده اند، کسی با اسپری دیوار ها را رنگی نکرده بلکه جلبک ها در حال رشدند.

خزه ها

اب و هوای مرطوب چه بخواهید چه نخواهید کاری می کند بر پایه ی دیوار ساختمان خزه های زیبا اما خطرناک را ببینید که طی روند نماشویی همه از حفره ها کنده خواهند شد.

رسوبات سفید رنگ

اگر هنوز از علت رسوبات سفید بر نما سر در نیاورده اید منشا از ملات بین اجر هاست که گاهی نمک یا اهک تولید می کند. همه برای رفع شدن روش های خاصی را می طلبند که در روند نماشویی جا داده شده اند. وقتش رسیده کمی از این روش ها سر در بیاوریم.

با جت ها به لکه ها حمله کنید

رسوبات فقط با قدرت فشار اب جت از بین می روند. البته خزه ها و جلبک ها هم بسیار از ذرات اب پر سرعت استقبال می کنند! نکته ای که باید هنگام کار یادتان باشد تا روند نماشویی به تجربه ای تلخ تبدیل نشود، توجه به قاب و چهارچوب پنجره هاست. بعلاوه دستگاه را از نما کمی فاصله دهید تا ناخواسته اب را به اتصالات مصالح تزریق نکنید.

از بخار اب استفاده کنید

استفاده از بخار اب روند نماشویی را نرم و دوستانه تر نسبت به جت ها پیش می برد. شما نیاز به یک واشر قدرتمند و ابی که به دمایی حدود 140 درجه سانتی گراد رسیده باشد دارید. ساختار رسوبات با تزریق همزمان دما و فشار از هم می پاشد.
اگر در نما از سنگ طبیعی استفاده کرده اید بخار گزینه ای ست که با ساختار سنگ هماهنگ می باشد بخصوص اگر قصد نماشویی ساختمان های قدیمی و تاریخی را داشته باشید. اگر هیچ کدام از روش ها برای کندن رسوبات سمج کارساز نبود به سراغ روش بعدی بروید.

سند بلاست

سند بلاست با سایش موفقیت امیز بودن روند نماشویی را هنگامی که با الودگی های ریشه دار رو به رو باشید تضمین می کند. در سند بلاست خبری از مایع های نرم نیست بلکه دانه های شنی با فشار و سرعت زیاد به نما پاشیده می شوند. واضح است با یک شیوه ی تهاجمی طرف هستیم پس حتما باید توسط متخصصان با عینک ایمنی اعمال شود.

 

در دنیای ساختمان های امروزی ، شاهد نماهای مختلف با شکل های مختلف و جنس های متفاوت هستیم . بطوریکه شستن و تمیز کردن هر کدام از انها نیازمند تخصص خاص مربوط به خود است .به عنوان مثال شستن و تمیز کردن نمای سنگ با نماشویی نمای آجری بسیار متفاوت است چرا که هر کدام از این نماها با موارد شوینده مخصوص به خود و روش تمیز شدن خاص و منحصر بفرد خودش در دنیای شستشو تمیز می شود. و یا در مثالی دیگر باید بگوییم که متد شست و شوی نماهای بلند با نماهای معمولی با ارتفاع کم بسیار متفاوت است. دانستن تمامی این تفاوت ها و استفاده از روش مناسب برای شستن نما نیازمند تخصص است . تخصصی که باید در طی دوره های خاص شستن نمای ساختمان به متخصصان کار در ارتفاع آموزش داده شود.

در روش های نوین نماشویی کارکنان نماشور برای ساختمان های بلند توسط طناب از ارتفاعات به پایین می آیند و به همان ترتیبی که به سمت پایین می آیند کار شست و شوی نما را نیز توسط متریال مناسب آن ساختمان و نما انجام می دهند. در گذشته برای شستن نما از روش های سنتی مانند بستن داربست استفاده می کردند و یا روش های دیگری که امروزه بالکل منسوخ شده است . به وجود آمدن روش های نماشویی با طناب و کار در ارتفاعات با طناب باعث بوجود آمدن تحول بزرگی در این صنعت شد که دنیای نماشویی را متحول کرد.

از جمله روش های رایج نماشویی ، نماشویی با واترجت است که در طی آن آب با فشار قوی به سمت نمای ساختمان پرتاب می شود و از این طریق آلودگی موجود بر روی نما حذف می شود. در نظر داشته باشید که در برخی از مواقع در واترجت از مواد شوینده مخصوص نیز برای پاکسازی هرچه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us