برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 27 بهمن 1401 در ساعت 9 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ساختمان ها دارای انواع نما می باشند و قدمت آن ها نیز از هم متفاوت می باشد. یک ساختمان نوساز و یک ساختمان قدمتی چندساله دارد بنابراین برای نماشویی هر کدام از این انواع نماها باید اصول مشخصی رعایت شود. در ادامه مقاله درباره نحوه نماشویی ساختمان در انواع مختلف سخن می گوییم.

ساختمان از قسمت های مختلفی از جمله پنجره، سنگ نمای ساختمان، آجر و یا دیگر مصالح تشکیل شده است.  که هر کدام از این نما ها بر اساس محلی که در آن قرار گرفته اند دچار آلودگی می شوند بنابراین نمای ساختمان بر اثر انواع این آلودگی ها زیبایی خود را از دست خواهد داد و شما نیاز دارید تا از خدمات شستشوی نمای ساختمان برای ساختمان خود استفاده نمایید.

روش های مناسب برای نماشویی ساختمان

روشی که توسط شرکت نماشویی برای ساختمان شما انتخاب می شود باید مناسب برای نماشویی نمای ساختمان شما باشد تا بتواند علاوه بر اینکه آلودگی ها را از روی نمای ساختمان پاک می کند آسیبی به نمای ساختمان نیز وارد ننماید. بنابراین برای شستشوی نمای ساختمان نباید از یک روش استفاده نمود بلکه باید میزان استحکام نمای ساختمان و نوع نمای ساختمان و نوع آلودگی نمای ساختمان در نظر گرفته شود. همچنین باید تمامی نکات ایمنی برای نماشویی ساختمان در نظر گرفته شود. در حد امکان باید از بی ضرر ترین مواد برای نماشویی ساختمان استفاده شود. اگر هم ناچار به استفاده از ابزاری برای شستشوی نمای ساختمان شدید که کمی قوی تر می باشد باید تمام نکات ایمنی را برای استفاده از آن به  کار بگیرید تا نمای ساختمان دچار خرابی نشود.

روش های کلی نماشویی ساختمان

در کل می توان روش های نماشویی را به سه دسته تقسیم نمود یکی روش سمباده ای، روش آبی و روشی که در آن از مواد شیمیایی استفاده می شود. در بیشتر موارد روش های سایشی برای نماشویی مناسب نمی باشد و می تواند به نمای ساختمان آسیب برساند زیرا ممک است قسمت ا صلی و مفید نمای ساختمان نیز دچار سایش شود. بنابراین روش های شستشوی نمای ساختمان با آب و یا مواد شیمیایی می تواند بهترین گزینه برای نماشویی باشد.

استفاده از آب در نماشویی ساختمان

در استفاده از آب برای ساختمان می توان از فشار آب برای پاک کردن آلودگی ها استفاده نمود و یا می توان از آب برای خیساندن نما استفاده نمود. یکی دیگر از روش هایی که می توان نماشویی را با این روش توسط آب انجام داد شستشوی نما با فشار آب داغ می باشد.

برای استفاده از آب برای نماشویی ساختمان می توان از فشار کم تا زیاد از فشار آب استفاده نمود که این بستگی به میزان آلودگی نمای ساختمان دارد. اگر بر روی نمای ساختمان چربی نیز موجود باشد از شوینده های غیر یونی نیز برای نماشویی ساختمان استفاده می شود.

خدمات نماشویی با استفاده از طناب و یا داربست قابل انجام می باشد اما نماشویی با طناب از استقبال بیشتری برخوردار می باشد زیرا دردسرهای کمتری نسبت به نماشویی ساختمان با داربست دارد و همچنین هزینه های پایین تری را نیز دارد زیرا دیگر نیازی به بستن داربست بر روی نمای ساختمان نمی باشد. که البته ر نماشویی با طناب که توسط شرکت های معتبر انجام می شود کلیه اصول ایمنی برای راپل کار رعایت می شود تا هیچ خطری برای فرد ایجاد نشود. همچنین فرد راپل کار برای شستشوی نمای ساختمان باید از سلامت روانی و فیزیکی مناسبی برخوردار باشد تا هیچ مشکلی در هنگام نماشویی ساختمان برای وی ایجاد نشود.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us