برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 5 فروردین 1402 در ساعت 20 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شستشوی نمای ساختمان به روش سنتی

 

در گذشته اگر کسی به فکر نو نوار کردن نمای ساختمان خود به وسیله ی نماشویی می افتاد با دردسر های بسیاری رو به رو بود زیرا در گذشته شستشوی نمای ساختمان به روش سنتی انجام می شد و  معضلاتی را پیش می آورد که از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره نمود: 

در گذشته برای اینکه شخص نما شوی بتواند نمای ساختمان را به صورت کامل شست و شو نماید نیاز داشت تا برای رسیدن به نقاط بالایی ساختمان حتما از داربست استفاده نماید و همین امر موجب می شد تا شخصی که قرار است نمای منزل شست و شو شود هزینه ی بیشتری برای نصب و اجاره ی روزانه ی داربست پرداخت نماید به همین جهت هزینه ی نما شویی بالاتر می رفت. یکی دیگر از معضلاتی که ممکن بود پیش آید این است که در اثر نسب داربست بر روی نمای ساختمان رفت و آمد به ساختمان و همچنین رفت و آمد افرادی که از محدوده ی ساختمان شما عبور می کردند با مشکلاتی رو به رو بود.

یکی دیگر از معضلاتی که شستشوی نمای ساختمان به روش سنتی برای شما پیش آورد این بود که نمای ساختمان شما برای مدتی که نماشویی انجام میشد تماما با داربست پوشیده میشد و این کار باعث میشد زیبایی نمای شما مختل شود. همچنین در گذشته امکان استفاده از لوازم پیشرفته مانند امروز وجود نداشت در نتیجه نماشویی به وسیله ی ابزار های معمولی مانند شلنگ آب معمولی که به یک پخش کننده معمولی مجهز شده بود استفاده میشود و به همین دلیل نماشویی زمان بیشتری را میطلبید در کنار این احتمال این وجود داشت که به دلیل استفاده از آب معمولی نما به خوبی شسته نشود.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%B4%D8%B3%D8%AA%D8%B4%D9%88%20%D9%86%D9%85%D8%A7%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%B1%D9%88%D8%B4%20%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C2%20copy.jpg

طولی نکشید که بسیاری از شرکت های نماشویی به فکر استفاده از روش نوینی برای نماشویی افتادند و با تست روش های مختلفی به این نتیجه رسیدند که میشود به جای استفاده از شستشوی نمای ساختمان به روش سنتی از طناب و افراد آموزش دیده برای این کار استفاده نمود. پس از آن بود که استفاده از طناب به جای داربست در دستور کار بسیاری از شرکت های نماشویی از جمله شرکت های ایرانی قرار گرفت و امروزه تمامی شرکت های حرفه ای فعال در زمینه ی نماشویی از این امکانات استفاده می کنند.

با استفاده از طناب دیگر هیچ یک از مشکلاتی که در بالا برای شستشوی نمای ساختمان به روش سنتی ذکر شد به وجود نمی آمد و همچنین با تجهیزات پیشرفته ای که شرکت های حرفه ای در اختیار داشتند هر نوع نمایی با هر میزان آلودگی به خوبی ودر کمترین زمان شسته می شد.

درباره نماشویی ساختمان

در کلان شهر ها مثل تهران که در هوا آلاینده های زیادی وجود دارد باعث می شود این آلاینده ها به نمای ساختمان ها آسیب های زیادی وارد می کند.

دود اتومبیل ، گرد و غبار موجود در هوا از جمله مواردی هست که سبب سیاه و کثیف شدن نمای ساختمان می شود.

نماشویی ساختمان یکی از مهم ترین نیازهای بیرونی هر ساختمانی می باشد چرا که بر روی زیبایی ، نظافت نما و همچنین بر روی عابرین ساختمان تآثیر گذار می باشد.

رسیدگی و شستشوی نمای ساختمان یکی از کارهایی است که علاوه بر اینکه بر نمای شهر بسیار موثر می باشد نشانگر شخصیت ساختمان نیز می باشد. خوشبختانه امروزه در نمای ساختمان از سرامیک، کامپوزیت و انواع سنگ ها استفاده می شوند که همگی به خوبی قابل شستشو می باشند.

تمیز کردن نما ساختمان با توجه به افزایش آلودگی، بخصوص در شهرهای بزرگ به یک ضرورت تبدیل شده است. برای تمیز کردن اینگونه آلودگی که ناشی از آلودگی می باشد می توان آب را با فشار زیاد از بالا تا پایین ساختمان گرفت که به این ترتیب سنگ ها شسته می شوند.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D8%B4%D8%B3%D8%AA%D8%B4%D9%88%20%D9%86%D9%85%D8%A7%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%B1%D9%88%D8%B4%20%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C%20copy.jpg

دوده ها به دو قسمت چرب و غیر چرب تقسیم می شوند.

البته دوده های چرب به دو قسمت چرب و خیلی چرب تقسیم می شوند.

پاک کردن دوده های غیر چرب به راحتی انجام می گیرد و حتی گاهی فقط با جارو پاک می شوند اما دوده های چرب در شستشوی نمای ساختمان را می توان با مخلوط کردن آب و صابون از بین برد، اما برای دوده های خیلی چرب محلول آب و صابون کافی نیست و باید از پاک کننده های قوی تری استفاده کرد که یکی از آن ها تری کلروراتیلن می باشد که بعد از این که ساختمان را خیس کردند این محلول را به شکل خمیر در می آورند و به دیوار می کشند و بعد از خشک شدن خمیر را می کنند و دیوار تمیز می شود. در بعضی موارد که در نمای ساختمان از مس یا آهن استفاده شده است و آن ها دچار زنگ زدگی شده اند و نمای ساختمان را نازیبا کرده اند، این قسمت ها را با اسید فسفریک می شویند و آن ها را پاک می کنند.

چرا نماشویی ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان این روزها از اهمیت زیادی در بین صاحبان ملک و همچنین کسانی که در کار ساخت و ساز ساختمان فعالیت میکنند برخوردار است.اکثر افراد سعی دارند که تا جای ممکن نمای ساختمانی زیبا داشته باشند.فعالان صنعت ساختمان سعی دارند با ایجاد نماهای زیبا مشتریان خود را جذب کنند که البته بی تاثیر هم نیست.تجربه و سابقه نشان داده که هرچه نمای ساختمان زیباتر باشد افراد بیشتری جذب شده و مبادرت به خرید ساختمان میکنند.

به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلف نمای ساختمان دچار آلودگی شده و باعث ایجاد ظاهر نازیبای نما خواهد شد.عواملی همچون الودگی هوا، دود اگزوز خودرو ها،برف و باران از جمله مواردی هستند که باعث الودگی نمای یک ساختمان میشوند.

 

در صورتی که مایلید تا نماشویی منزل خود را به دست یکی از شرکت های با سابقه در این زمینه بسپارید کافی است با کارشناسان ما در سپهر سپید تماس حاصل فرمایید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us