برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 17 دی 1396 در ساعت 11 : 51 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شستشوی نمای ساختمان و نماشویی بدون داربست علاوه بر اینکه زیبایی نمای ساختمان را نشان می دهد، بر زیبایی شهر نیز تاثیر می گذارد و در واقع اولین قسمتی که از ساختمان دیده می شود نمای خارجی ساختمان می باشد.

 ساختمان های قدیمی به علت استفاده از مصالحی مثل گچ و آهک به سختی تمیز می شدند اما امروزه با استفاده از سرامیک، کامپوزیت و سنگ های مختلف در نمای ساختمان کار شستشوی ساختمان را بسیار راحت ترکرده است.

در شهرهای بزرگ که آلودگی به خصوص آلودگی اسیدی زیاد می باشد، شستشوی ساختمان باید به صورت دوره ای و مرتب انجام شود زیرا علاوه بر زیبایی ساختمان و شهر، رها کردن آلودگی ها بر روی نمای ساختمان به مدت طولانی کم کم باعث سست شدن و خرابی نما نیز می شود.

اگر آلودگی ها به صورت سطحی باشد می توان آن ها را با گرفتن آب با فشار زیاد از بالای ساختمان به سمت پایین شست و پاک کرد.

در شستشوی نمای ساختمان به صورت حرفه ای اگر آلودگی بر روی ساختمان از نوع دوده و فاقد چربی باشد می توان آن ها را بوسیله جارو به راحتی تمیز کرد اما اگر دوده ها چربی داشته باشند می توان آن ها را بوسیله محلول آب و صابون شست. اگر میزان چربی خیلی زیاد باشد در شستشوی نمای ساختمان به صورت حرفه ای محلول آب و صابون کارساز نبوده و از تری کلرور اتیلن استفاده می شود به این ترتیب که نما را خیس می کنند و محلول را به صورت خمیری در آورده و بر لکه های نما می مالند و پس از خشک شدن، آن ها را تمیز کرده و لکه ها پاک می شوند.

در بعضی موارد که در نما از فلزاتی مانند مس و آهن استفاده می شود و بر اثر گذشت زمان در برابر آب و هوا دچار زنگ زدگی می شوند و باعث زشت شدن نمای ساختمان می شود باید زنگ زدگی ها را بوسیله محلول اسید فسفریک از روی نما زدود. به این ترتیب که بعد از پاک کردن این قسمت ها توسط محلول اسید فسفریک، نماشویی را با آب انجام می دهند.

برای پاک کردن نوشته از روی نمای ساختمان از فشار مکانیکی استفاده می شود تا جایی که به نما آسیبی نرسد. اگر بر روی سنگ ها شوره بوجود آمده باشد می توان آن ها را با جارو به راحتی تمیز کرد.

اگر بر روی ساختمانی که تازه ساخته شده است سیمان و یا مواد دیگری که بر اثر سنگ کاری و دیگر کارها پاشیده شده باید تا زمانی که هنوز نما کاملاً خشک نشده صبر کرد و سپس آن ها را با کاردک از روی نما پاک کرد.

برای شستشوی نمای ساختمان به صورت حرفه ای در بعضی مواقع نیز لازم است از اسید استفاده شود که در این صورت باید محل را مرطوب کرده و بوسیله برسی، اسید فلوئوریدریک بر روی محل مالیده و پس از گذشت چند دقیقه با آب شسته شود. در استفاده از اسید باید مراقب چهارچوب درب و پنجره باشید تا خراب نشوند و بر اثر مواجهه با اسید زنگ نزنند. افرادی که از اسید برای نماشویی با طناب استفاده می کنند باید حرفه ای باشند تا در اثر تماس با اسید دچار سوختگی شدید نشوند.

برای استفاده از اسیدها باید قسمت کوچکی از ساختمان را با اسید امتحان کنید و اگر نما دچار مشکل نشد بقیه نما را نیز بوسیله اسید بشوئید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us