برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 آذر 1396 در ساعت 10 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اولین چیزی که در برخورد با هر ساختمان به چشم می آید نمای ساختمان می باشد. ساختمان ها به خصوص در شهری مثل تهران که بسیار آلوده است به سرعت آلوده می شود و از این رو نیاز به شستشوی نمای ساختمان در تمام مناطق تهران احساس می شود. در تهران آلودگی ها حالت اسیدی داشته و به نمای ساختمان آسیب می رسانند و از این رو به جز زیبایی، شستشوی نمای ساختمان در تمام مناطق تهران باعث از بین رفتن لایه اسیدی و در نتیجه استحکام نمای ساختمان نیز می شود. یکی دیگر از مواردی که نماشویی ساختمان ضرورت پیدا می کند بعد از اتمام ساخت و ساز و سنگ کاری ساختمان می باشد زیرا بر اثر ریخته شدن سیمان و دیگر مصالح ساختمانی ظاهر ساختمان آلوده می شود و باید برای بهره بردن از نمای زیبای ساختمان اقدام به شستشوی نمای ساختمان کرد.

شستشوی نمای ساختمان در تمام مناطق تهران همچنین باعث می شود تا اگر سنگی دچار صدمه و ترک خوردگی شده ترمیم شود و اگر این کار به موقع انجام نگیرد امکان صدمه دیدن بیشتر نما و همچنین عمیق شدن آسیب بسیار بالاست و در نتیجه برای تعمیر، در آینده هزینه های بیشتری را متحمل خواهید شد.

روش های مختلفی برای نماشویی وجود دارد که یکی از این روش ها با توجه به وضعیت ساختمان و همچنین امکانات مالی قابل انتخاب می باشد. روش هایی که برای نماشویی قابل انتخاب می باشند عبارتند از استفاده از داربست برای شستشوی نما، استفاده از طناب و استفاده از کمربند محافظ.

در بین روش های ذکر شده استفاده از داربست از سایر روش ها بی خطرتر می باشد زیرا علاوه بر اینکه شخص روی داربست قرار می گیرد از کمربند محافظ نیز استفاده می شود. ولی در راپل کاری همواره خطرات سقوط وجود داشته است بنابراین نیاز است که افرادی که راپل کار هستند دارای تخصص و تجربه بالایی دراین زمینه باشند.

عملیات شستشوی نمای ساختمان در تمام مناطق تهران به سه روش انجام می گیرد. در روش اول برای نماشویی فقط از آب استفاده می شود که این در صورتی است که نوع آلودگی چربی و زیاد نباشد. در روش دوم از آب و سیلیس استفاده می شود که از روش اول قوی تر است و جرم ها و لکه هایی که بر روی ساختمان وجود دارد را به خوبی تمیز می کند. روش سوم برای تمیز کردن مصالح از روی سنگ های گرانیت و بعضی دیگر از سنگ ها بوده که بوسیله اسید انجام می شود که به علت اینکه استفاده از اسید خطرناک می باشد باید نیرویی که کار اسیدشویی را انجام می دهد بسیار متخصص  وحرفه ای باشد.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us