برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 27 بهمن 1401 در ساعت 9 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شستشوی نما با بهترین کیفیت

شستشوی نما یا به اصطلاح نماشویی ، به تمیز کردن شیشه ‌ها و بقیه بخش های نمای سازه‌ های شهری گفته می شود .

نمای ساختمان برگرفته از مصالح مختلفی همانند سازه اصلی نما، قسمتی از طراحی معماری نما یا مثل پنجره‌ ها، به عنوان عناصر تأمین نور ساختمان است.

شستشوی نمای ساختمان می تواند به طور دستی یا با بهره گیری از انواع ابزارهای گوناگون شستشو و دسترسی انجام شود.

فناوری ‌های به نسبت جدیدی برای مکانیزه کردن این عملیات رشد و به کار گرفته می‌ شود.

بنابراین شستشوی نما یا نماشویی سهم بسیاری در زیبایی بخشی و آراستگی ساختمان دارد. از دیدگاه زیبایی شناختی هر چه نمای بیرونی یک سازه یا ساختمان تمیزتر باشد، آن سازه و مجموعه زیباتر، جذاب تر و چشم‌ نوازتر می شود.

به علت آلودگی بیش از مقدار هوا و بارش باران‌ های اسیدی و آلوده، به مرور زمان لایه ای از مواد اسیدی و خوردنده روی سطوح جمع می شوند و باعث کثیف شدن آن خواهد شد. جنس این لایه‌ ها م ی‌تواند از اکسید نیتروژن، اکسید سولفور، اسید کربنیک و اسید نیتریک و … باشد که چنانچه به وقت شسته نشوند علاوه بر زشت کردن نمای ساختمان و سازه‌ ها با نفوذ به لایه‌ های زیرین موجب از بین رفتن تدریجی آن‌ ها می‌ شوند.

نماشویی ساختمان علاوه بر از بین برد ن آلودگی ها و زیباتر کردن ساختمان، نقش اساسی در عمر و بقای نمای ساختمان ایفا می کند.

قرارداد های این نوع خدمات مختلف بوده و از دریافت نقدی پول توسط اشخاص، تا قراردادهای با سازوکار مناقصه‌ های رسمی را شامل می ‌شود.

مقررات کاری، مجوزهای روش انجام کار، تجهیزات و جبران خسارت‌ های احتمالی، در پروژه ‌های مختلف متفاوت خواهد بود . شستشوی نمای ساختمان با دو روش دستی و واترجت امکان‌پذیر است که برای نما های سنگی از دستگاه واترجت استفاده می ‌شود.

شستشوی نما برای انواع مختلف نما ممکن است با هم متفاوت باشند؛ به عنوان مثال شستشوی نماهای کامپوزیت با شستشوی نماهای سیمانی متفاوت خواهد بود.

همچنین برای نظافت نماهای آجری و سنگ‌ های تیشه‌ ای از واتر سند بلاست بهره گیری می‌ شود.

نماشویی به وسیله دستیابی با طناب یکی از روش های این کار بر روی انواع ساختمان‌ ها با ارتفاعات بلند می ‌باشد. این روش در ایران در حدود ۱۵ تا۱۷ سال است که اجرا می ‌شود.

از آن جایی که نمای زیبای ساختمان موجب زیبایی شهر می شود و می تواند بر روی ذهن بیننده تاثیرات مثبتی بگذارد بنابراین نماشویی در تمامی شهرهای ایران مورد نیاز می باشد و به عنوان یکی از خدمات کار در ارتفاع به تمام شهرهای ایران توسط شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید ارائه می شود.

 

 
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us