برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 آذر 1396 در ساعت 11 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که مایلید تا نمای سنگی خانه خود را پیچ و رولپلاک کرده و امنیت آنرا بالاتر ببرید و یا اینکه از جمله افرادی هستید که مایل هستید تا در زمینه مواردی که قیمت پیچ روپلاک نمای ساختمان را تعیین می کنند اطلاعاتی به دست آورید در ادامه با شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید همراه باشید.

1- برای آنکه نمای محکم تری داشته باشیم پیشنهاد می شود که هر 40 سانتی متر پیچ و رولپلاک نمای ساختمان انجام شود در صورتی که ابعاد سنگی که در نمای شما به کاربرده شده است از این مقدار کمتر است بهتر است هر سنگ را به وسیله ی 2 پیچ و رولپلاک به بدنه متصل نمایید. باید توجه داشته باشید که هر چه نمای شما از تعداد سنگ بیشتر با ابعاد کوچکتری تشکیل شده باشد کار بیشتری لازم است تا بر روی نمای شما انجام شود در نتیجه هزینه ی پیچ و رولپلاک کردن نمای شما افزایش می یابد.

2-به طور معمول سنگ نما با ضخامت 1.6 الی 1.8 سانتی متر ساخته می شود در نما هایی که به نمای حجمی و کلاسیک معروف هستند از سنگ هایی با ضخامت بیشتری استفاده می شود در نتیجه به هنگام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ، وزن بیشتری بر روی پیچ سوار می شود که برای کاهش این فشار لازم است تا تعداد پیچ بیشتری در واحد سطح هر سنگ به کار برده شود که همین امر نیز در افزایش قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تاثیر گذار است.

3- جنس سنگ نیز می تواند در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نقش داشته باشد. سنگهایی مانند تراورتن که در آن ها تخلخل زیادی وجود داشته و آب فضای بیشتری برای جذب شدن و چفت شدن با ملات دارد با راحتی بیشتری پیچ و رولپلاک می شود همچنین فاصله ی پیچ و رولپلاک را نسبت به هم می تواند کاهش داده و همین امر سبب کاهش قیمت نهایی پیچ و رولپلاک کردن نمای شما می شود.

4- ملات به کار رفته در پشت سنگ نیز در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تاثیر گذار خواهد بود برخی سازندگان بری تسریع در امر نماسازی و همچنین کاهش هزینه ها اقدام به قراردادن نخاله ساختمانی به جای قسمتی از ملات دوغابی در پشت سنگ نما این کار علاوه بر کاهش مقاومت سنگ نما در برابر وزش باد و زلزله موجب می شود تا برای نگهداری سنگ بر روی نما تعداد بیشتری پیچ و رولپلاک در سطح قرار داده شود که همین امر موجب افزایش قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان خواهد شد.

5- سنگ هایی که شکسته و یا از جای خود خارج شده اند نیازمند آن هستند که ترمیم و یا بر جای خود دوباره نصب شوند که همین امر هم یکی دیگر از بخش هایی است که بر روی قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان اثر میگذارند.

6- یکی دیگر از بخش هایی که می تواند بر روی قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان موثر باشد، مساحت سطحی است که بر روی آن کار انجام می شود. طبیعی است که هر چه مساحت کار انجام شده بیشتر باشد قیمت تمام شده ی کار نیز افرایش پیدا میکند.

7- معمولا پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به وسیله ی داربست، هزینه ی بیشتری نسبت به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب ( راپل ) در بر خواهد داشت.

8- هر چه رگه های سنگ بیشتر باشد لازم است تا هر طرف رگه ی آن یک سنگ جداگانه در نظر گرفته شود و هر طرف آن با دو پیچ محکم شود. سنگ های مرمر دارای بیشترین رگه هستند که به طبع بالاترین هزینه ی پیچ و رولپلاک را هم در بر خواهند داشت.

9- موادی که پس از پیج و رولپلاک نمای ساختمان برای پر کردن حفره ها و آب بندی سنگ مورد استفاده قرار می گیرد نیز از موارد موثر بر قیمت می باشند.

10- نوع جنس پیچ نیز در قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تاثیر گذار خواهد بود. انواع پیچ هایی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند پیچ روکش گالوانیزه می باشند.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us