برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 اسفند 1401 در ساعت 16 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در ادامه این بخش از وب سایت کار در ارتفاع سپهر سپید قصد داریم عواملی را که بر روی قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان موثر هستند را برای شما کاربران عزیز شرح دهیم. در ابدا توضیحاتی در مورد روند انجام پیچ و رولپلاک ارائه می دهیم. با ما همراه باشید. برای حفظ استحکام سنگ نما از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده می شود. عدم استحکام سنگ نما باعث بوجود آمدن خطراتی گاهی جبران ناپذیر برای عابران و سکنه می شود. پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بوسیله پیچ با روکش گالوانیزه به طول 6 سانتیمتر انجام می گیرد و رولپلاک استفاده شده باید مخصوص سنگ باشد. رولپلاک های مخصوص سنگ دارای قسمتی باز شو هستند که در هنگام بستن پیچ به منظور محکم شدن باز می شوند. این پیچ های 6 سانتی متری ضد آب هستند و لبه پهن تری دارند.

ظاهر پیچ ها بر روی ساختمان قابل مشاهده هستند و ظاهر خوبی ندارند به همین منظور پس از اتمام کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ،آن را با بتونه کاری و رنگ به خوبی می پوشانند. بتونه با توجه به رگه های سنگ متفاوت است. برای ایجاد سوراخ های پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید از مته مناسبی استفاده کرد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که نحوه سوراخ کردن و وسایل مورد استفاده با توجه به نوع سنگ نما می تواند متفاوت باشد.

یکی از مواقعی که احتیاج است که در نمای ساختمان از پیچ و رولپلاک استفاده شود هنگامی است  که سنگ در نمای ساختمان شل شده و یا دچار ریزش گردد.  قبل از انجام پیچ و رولپلاک نما باید مواردی از قبیل جنس سنگ، رگه های سنگ، قطر سنگ نما، ابعاد سنگ و جنس دیواری که سنگ روی آن قرار گرفته بررسی شود تا مشخص شود از چه ابزار با چه خصوصیاتی برای این کار باید استفاده شود در غیر اینصورت سنگ نما ضعیف تر شده و احتمال خطر و ریزش را بیشتر می کند. همچنین این بررسی ها بر روی قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تاثیرگذار است.  مورد ذکر شده برای سنگ نماهای کوچک تر و اطراف ستون ها پنجره ها از اهمیت بیشتری برخوردارست و نیازمند کار حرفه ای جهت جلوگیری از خطرات و دوباره کاری می باشد.

هنگام پیچ و رولپلاک کردن ساختمان معمولا هر 40 سانتی متر یک پیچ و رولپلاک می زنند. ولی برای نماهایی با سنگ های کوچک تر برای هر سنگ دو پیچ و رولپلاک می زنند و هر چقدر این پیچ و رولپلاک ها بیشتر باشد بر روی قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تاثیر می گذارد.

 برای سنگ های باریک اطراف پنجره و ستون ها برای جلوگیری از شل نشدن سنگ اول، ابتدا بوسیله دریل معمولی سنگ را سوراخ می کنند و سپس بوسیله دریل چکشی برای سوراخ کردن بتن استفاده می کنند و رولپلاک را روی دیوار می گذارند و پیچ می کنند و روی آن را با بتن می پوشانند تا ظاهر زیبایی نیز داشته باشد.

اگر زمانی که تصمیم به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می گیرید سنگی از جای خود افتاده باشد آنگاه باید برای جایگزین کردن سنگ ابتدا زیر سنگ را کاملا تمیز کرد و در پشت سنگ با ابزاری مثل فرز شیارهایی ایجاد کنند و سپس با چسب مخصوص سرامیک یا پودر سنگ و سیمان سنگ را در محل مربوط جایگزین می کنند و برای استحکام بیشتر آن را با پیچ 8 سانتی متری رولپلاک می کنند و روی شیارها و درزهای سنگ را نیز با چسب پر می کنند تا مانع از نفوذ آب  به زیر سنگ شوند.

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با توجه به مساحت کار، تعداد پیچ های قابل استفاده، و جنس دیوار متفاوت می باشد. پیچ و رولپلاک به دو روش با داربست یا با طناب انجام می پذیرد که هر کدام از این روش ها می توانند بر روی قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان اثر گذار باشند.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us