برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 اسفند 1401 در ساعت 15 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در صنعت ساختمان سازی به منظور نماسازی ساختمان ها، راه های متفاوتی برای چسباندن سنگ نما وجود دارد و آن هم این است که از روش های مختلفی برای محکم نگه داشتن سنگ نما استفاده می شود و یکی از بهترین روش هایی که در طی سالیان کذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته بوده است استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای محکم تر نگه داشتن سنگ های نما در کنار یکدیگر بوده است . استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد .

مراحلی که طی آن پیچ و رولپلاک به سنگ نما پیچ می شوند و آن را محکم می کنند  می تواند به دو روش کار در ارتفاع با داربست انجام شود و یا با استفاده از طناب در ارتفاعات این عمل انجام شود . در هر دو صورت اتفاقی که می افتد این است که با استفاده از بتونه های مخصوص و پیچ هایی که از انواع پیچ های ضد زنگ هستند کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان انجام می شود.

بعد از اتمام این مورد با استفاده از بتونه های مخصوصی روی پیچ ها را می پوشانند تا از لحاظ ظاهری دیده نشوند اما بهرحال در نمای کلی دیده می شود و ممکن است مقداری از زیبایی ظاهری ساختمان کم کند . و این مورد از معایب استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به منظور محکم سازی و افزایش مقاومت نما است.

برای انجام اینگونه کار در ارتفاع که به تجربه و تخصص خاص خود نیاز دارد باید بتوانید  از گروههای تخصصی استفاده کنید که در انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان متخصص باشند چرا که داشتن ایمنی برای این موارد بسیار مهم است. گروه کار در ارتفاع سپهر سپید از جمله متخصصین در این زمینه می باشند.

از دیگر نکاتی که برای استفاده از خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید به آن دقت کرد این موضوع است که از پیچهای ضد زنگ استفاده شود.علت این امر این است که این پیچ ها باید در زمان بارش باران و رطوبت و خیس شدن زنگ نزنند.

برای نماسازی های امروزه از انواع روش ها استفاده می شود . برخی از مردم دوست ندارند که بخاطر داشتن ایمنی بالاتر نمای ساختمان خود را خراب کنند از این رو از انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان سر باز می زنند. اما برخی دیگر ترجیح میدهند که هرچند نمای ساختمانشان تا حدی بهم بریزد اما ایمنی بالایی داشته باشند.

در هر حال استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ممکن است تا حدودی ظاهر آن را بهم بریزد و به زیبایی شناختی آن لطمه بزند اما به هرحال همانطور که می دانید در هر جای دنیا ایمنی یکی از مهمترین کارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و بسیاری از مردم نمی دانند که این موضوع حتی از مبحث زیبایی شناختی نیز مهمتر است.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us