برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 5 فروردین 1402 در ساعت 20 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نماشویی انواع مختلف ساختمان

درباره نماشویی ساختمان

در کلان شهر ها مثل تهران که در هوا آلاینده های زیادی وجود دارد باعث می شود این آلاینده ها به نمای ساختمان ها آسیب های زیادی وارد می کند.

دود اتومبیل ، گرد و غبار موجود در هوا از جمله مواردی هست که سبب سیاه و کثیف شدن نمای ساختمان می شود.

نماشویی ساختمان یکی از مهم ترین نیازهای بیرونی هر ساختمانی می باشد چرا که بر روی زیبایی ، نظافت نما و همچنین بر روی عابرین ساختمان تآثیر گذار می باشد.

رسیدگی و شستشوی نمای ساختمان یکی از کارهایی است که علاوه بر اینکه بر نمای شهر بسیار موثر می باشد نشانگر شخصیت ساختمان نیز می باشد. خوشبختانه امروزه در نمای ساختمان از سرامیک، کامپوزیت و انواع سنگ ها استفاده می شوند که همگی به خوبی قابل شستشو می باشند.

تمیز کردن نما ساختمان با توجه به افزایش آلودگی، بخصوص در شهرهای بزرگ به یک ضرورت تبدیل شده است. برای تمیز کردن اینگونه آلودگی که ناشی از آلودگی می باشد می توان آب را با فشار زیاد از بالا تا پایین ساختمان گرفت که به این ترتیب سنگ ها شسته می شوند.

دوده ها به دو قسمت چرب و غیر چرب تقسیم می شوند.

البته دوده های چرب به دو قسمت چرب و خیلی چرب تقسیم می شوند.

پاک کردن دوده های غیر چرب به راحتی انجام می گیرد و حتی گاهی فقط با جارو پاک می شوند اما دوده های چرب در شستشوی نمای ساختمان را می توان با مخلوط کردن آب و صابون از بین برد، اما برای دوده های خیلی چرب محلول آب و صابون کافی نیست و باید از پاک کننده های قوی تری استفاده کرد که یکی از آن ها تری کلروراتیلن می باشد که بعد از این که ساختمان را خیس کردند این محلول را به شکل خمیر در می آورند و به دیوار می کشند و بعد از خشک شدن خمیر را می کنند و دیوار تمیز می شود. در بعضی موارد که در نمای ساختمان از مس یا آهن استفاده شده است و آن ها دچار زنگ زدگی شده اند و نمای ساختمان را نازیبا کرده اند، این قسمت ها را با اسید فسفریک می شویند و آن ها را پاک می کنند.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C%20%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9%20%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%20copy.jpg

انواع روش های نماشویی و شستشوی نما

امروزه روش های مختلفی برای نماشویی ساختمان وجود دارد مثل شستشوی نما با طناب ، داربست، کلایمر، بالابر، جرثغیل و غیره وجود دارد .

شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید ایرانیان ، خدمات نماشویی ارزان قیمت و  بالاترین کیفیتی را برای شما انجام می دهد .

انجام تمیز کردن نما چون یک کار وقت گیر و خطرناک می باشد بیشتر مشتریان از انجام آن اجتناب می کنند اما باید بگوییم که اگر شستشو نمای ساختمان و حتی رسیدگی به نمای ساختمان را دراز مدت انجام ندهید وضعیت نمای ساختمان بدتر شده و جرم و آلودگی ها به نمای ساختمان نفوذ کرده و سبب تخریب نمای ساختمان شما می شود.

شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید ایرانیان انجام خدمات نماشویی ساختمان را با بالاترین کیفیت و مواد مخصوص مانند دیسکیلیر و سیلیس انجام می دهند.

در واقع نماشویی کاریست پرخطر که باید توسط افراد کارآزموده و با تجربه انجام شود. افزایش آلاینده های مختلف و باد و باران و همچنین مصالح ساختمانی باعث میشوند تا نمای ساختمان به مرور و با گذشت زمان دچار آٖلودگی شود که از همین رو باید نمای ساختمان ها هر چند مدت یکبار نماشویی شده و آلودگی آنها رفع شود.

علاوه بر آلودگی نمای ساختمان ممکن است بعد از گذشت سالها دچار فرسایش شده و نیاز به بازسازی داشته باشد. نماشویی ، بازسازی سنگ نما و موارد دیگری که ممکن است باعث زیبا شدن نما شود توسط شرکت های نماشویی انجام میشود.

شرکت های نماشویی با بهره گیری از تجهیزات نماشویی و همچنین افراد متخصص در کار نماشویی میتوانند نمای ساختمان را شسته و یا ترمیم کنند.

به طور کلی نماشویی ساختمان از طریق روش های مختلفی انجام میشود:

  • استفاده از داربست برای نماشویی از روش هایی میباشد که منسوخ شده و کاربرد کمتری دارد.
  • استفاده از طناب یا راپل در نماشویی کاربرد فراوانی دارد و نماشویی با طناب به یکی از روش های متداول و رایج تبدیل شده است.

از مواردی که در نماشویی انواع مختلف ساختمان حائز اهمیت است جنس نمای ساختمان است.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C%20%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9%20%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%862%20copy.jpg

از نماشویی انواع مختلف ساختمان میتوان به نماشویی ساختمان های شیشه ای یا فریم لس، آجری، سنگ، ماسه شسته، سرامیکی اشاره کرد. نماشویی انواع مختلف ساختمان روش های متعددی را برای نماشویی دربردارد.

نماشویی ساختمان های شیشه ای و یا فریم لس با طناب انجام میشود و از داربست به منظور شستشوی نمای ساختمان اینگونه نماها استفاده نمیشود.

نماهای سنگی از متداول ترین و رایج ترین نماهایی هستند که در ساختمان ها به کار رفته اندو بسیاری از نماها در سطح شهر به صورت سنگی میباشند. شستشوی این نوع نما میتواند با داربست و یا طناب انجام شود که شستشو با طناب و یا داربست بستگی موقعیت ساختمان دارد. در شرایطی که نتوان از طناب استفاده کرد میتوان از داربست برای نماشویی استفاده کرد.

نماشویی با طناب بهتر است یا با داربست؟

یکی از روش ها نماشویی با داربست می باشد ، در این روش زمان اجرای کار بسیار بیشتر از روش نماشویی با راپل می باشد همچنین علاوه بر سختی و خطر بیشتر نماشویی ساختمان با داربست بسیار هزینه بردارتر است نسبت به نماشویی ساختمان با راپل.

روش دوم نماشویی با راپل یا همان طناب می باشد ، در این روش نماشویی زمان انجام کار کم تر می باشد و همچنین علاوه بر ایمنی و امنیت بالای آن ، هزینه انجام نماشویی ساختمان با طناب بسیار مقرون به صرفه می باشد.

چه ساختمان هایی نیاز به شستشوی نما دارند؟

اگر دقت کرده باشید اکثر ساختمان های نو ساز پس از پایان کار ساخت ساختمان نمای ساختمان چهره ای زشت و کثیفی به خود می گیرد که دلیل اصلی آن این است که یا مواد سیمانی در حین سنگ کاری باقی می مانند یا میریزند بهترین راه حل برای زیبا سازی نمای ساختمان انجام نماشویی ساختمان می باشد.

در بسیاری از مواقع نیز بعد از اینکه ساختمان ساخته می شود آثاری از سیمان بر روی ساختمان نمایان می شود که چهره ساختمان را نازیبا می کند. در این وضعیت نیز بهترین کار، شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی می با شد تا ساختمان زیبایی اصلی خود را به دست بیاورد.

ترمیم سنگ هایی که در طی گذشت سالیان دچار شکستگی و ترک خوردگی شده اند از دیگر محاسن استفاده از نماشویی می باشد. آلودگی هوا و دیگر آلودگی ها باعث ریختن نمای سنگ و از بین رفتن کیفیت آن می شود بنابراین نماشویی به موقع ساختمان و پاک کردن آلودگی ها از روی آن مانع از بروز چنین اتفاقاتی و متحمل شدن هزینه های سنگین بعدی خواهد شد.

نماشویی شرکت سپهر سپید ایرانیان

امروزه به‌ دلیل جمعیت رو به افزایش کشور و استفاده‌‌ مکرر از ماشین ها، مخصوصاً در کلان‌شهرها و به‌علاوه کارخانه‌های متعددی که در حواشی شهرها تاسیس شده است موجب بالا رفتن میزان آلودگی در محیط زیست گشته و در پی آن شاهد بارندگی‌های اسیدی هستیم که به‌ کل نمای ساختمان هر چند ماه یک‌بار پر از جرم و آلودگی می‌شود اگر این آلودگی‌ها و آلاینده‌های روی نمای ساختمان را نادیده بگیریم نه‌ تنها خیابان و شهر را نازیبا می‌کند بلکه این‌ جرم‌ها روی نمای ساختمان تاثیر چشم‌گیری در میزان فروش واحدهای آن خواهد داشت چراکه اولین چیزی که یک مشتری جذب آن‌ می‌شود نمای ساختمان است، یک نمای نازیبا و کثیف اتمسفر خوبی را برای خریدوفروش یک آپارتمان انتقال نمی‌دهد، یکی دیگر از مواردی که باید به نماشویی ساختمان هر چند ماه یک‌بار توجه کنیم، آلودگی‌ها و جرم‌ها روی نمای ساختمان مخصوصا جرم‌های ضخیم می‌باشد که موجب خوردگی و پوسیدگی در متریال‌های نمای ساختمان می‌شوند چه بسا افرادی بودند که بعد سال‌ها نمای آپارتمان خود را شسته‌اند و بعد از اتمام کار متوجه شده‌اند که متریال نما دچار خوردگی، شکستگی و ترک و پوسیدگی شده است که این ترمیم هم هزینه‌ی دیگری به‌ همراه دارد که باید پس از شستشوی نما تقبل کنند اما اگر به‌ موقع نمای ساختمان را از الودگی و جرم‌ها بزدایید دیگر نیاز نخواهد بود هزینه‌های این چنینی را پرداخت کنید.

شرکت های فعال در زمینه نماشویی انواع مختلف ساختمان با استفاده از کارشناسان خود نحوه نماشویی را برآورد کرده و با استفاده از افراد با تجربه و کارآزموده نماشویی انواع مختلف ساختمان را انجام میدهند.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us