برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 27 بهمن 1401 در ساعت 9 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از گذشته تا کنون شستشوی منازل اعم از ظاهر و باطن ساختمان به صورت سالانه و یا ماهانه مرسوم بوده است . روش ها و شیوه های متعددی در طول این سالیان ابداع و استفاده شده است که هر کدام  مزایا و معایب مخصوص به خودشان را داشته اند و پس از چند سال به علت ابداع و به بازار آمدن روش های جدید تر ، استفاده از روش های قبلی منسوخ شد . در این مقاله قصد داریم دو نوع از روش های نماشویی را با هم مقایسه کنیم. نماشویی با داربست از قدیم الایام مرسوم بوده است . برای شستشوی نمای ساختمان های بلند و ساختمان هایی که مرتفع بودند قبل از نماشویی ابتدا داربست را در محل نمای ساختمان نصب میکردند و با کمک گرفتن از این موضوع یعنی داربست به طبقات بالایی ساختمان دسترسی پیدا میکردند .

این نوع روش نماشویی تا حدودی خوب بود اما مراحل ایجاد داربست و جمع کردن آن بعد از اینکه کار نماشویی تمام شد کار زمان بر و پر هزینه ای بود . تا اینکه بعد از گذشت زمانی نیاز به ابداع و استفاده از یک روش ساده تر و با ایمنی بالاتر احساس شد و در آن زمان نماشویی با طناب برای اولین بار برای کار در ارتفاعات بوجود آمد. پس از آن برای شست و شوی نمای ساختمان ، از روش نماشویی با طناب استفاده شد . و هم اکنون نیز تمامی نماشویی برای انواع ساختمان ها با این روش انجام می شود و نماشویی با داربست دیگر منسوخ شده است.

نماشویی با طناب می تواند بسیار مورد استفاده قرار بگیرد . این روش استفاده از طناب علاوه بر اینکه در روش های نماشویی کاربرد دارد در بسیاری از موارد دیگر نیز نظیر ساختن نمای ساختمان ، چیدن سنگ های نما ، پیچ و رولپلاک نمای ساختمان و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد که در نتیجه استفاده از طناب برای معلق شدن از ساختمان، بسیار می تواند در انجام بسیاری از امور ساختمانی مفید واقع شود و کمک شایانی به ساختمان سازی، نماشویی و کلیه امور این چنینی نماید.

البته در برخی موارد هنوز هم نماشویی با داربست مورد استفاده قرار میگیرد اما در شرایطی که بتوانیم میان این دو روش یعنی نماشویی با طناب و یا نماشویی با داربست انتخابی داشته باشیم حتما نماشویی با طناب را انتخاب خواهیم کرد.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us