برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 اسفند 1401 در ساعت 15 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

واتر سند بلاست دستگاهی است که ریزدانه ها را به همراه آب با فشار بسیار زیادی به بیرون پرتاب می کند . این فشار به قدری است که توانایی پاک کردن سطوح و زدودن آلودگی ها را دارد . سند به معنای ماسه و بلاست به معنی پاشیدن ماسه ها با سرعت بسیار بالاست ، این نام دستگاه است که برگرفته از وظیفه ای است که در آن زمان انجام می داده است . در نماشویی با واترسندبلاست در واقع از واترجت برای فرستادن و پاشیدن آب با فشار بالا بر روی سطوح مختلف برای تمیز کردن آن استفاده می شود.

امروزه نماشویی با واترسندبلاست در موارد بسیار اندکی مورد استفاده قرار می گیرد و شرکت های کار در ارتفاع معمولا برای نماشویی از نماشویی با طناب یا واترجت استفاده می کنند.

البته در نظر داشته باشید که نماشویی با واترسندبلاست تنها برای سطوح آجری و سیمانی کاربرد دارد و به هیچ وجه نمی توان از این روش برای نماشویی سطوح شیشه ای استفاده کرد. چرا که واترسندبلاست سطح را از بین می برد. در نظر داشته باشید که نمی توانید از روش نماشویی واترسندبلاست برای شست و شوی نماهایی که سطح صیقلی دارند مانند سطوح گرانیتی استفاده کرد. دلیل این امر نیز فشار بالای پاشیدن آب و ریز دانه ها است که موجب ایجاد حفره در نما می شود.

در قدیم کار نماشویی و شستن نما به این راحتی ها که امروزه می بینید نبود . برای شستن نما از داربست و روش های سنتی و قدیمی استفاده میکردند. اما بعد از گذشت مدت زمانی توانستند از روش های سنتی مانند بستن داربست فاصله بگیرند و به روش های نوین نماشویی روی بیاورند . تیم های متخصص شستن نما امروزه از ارتفاعات با طناب هایی به سمت پایین حرکت میکنند و با ابزار هایی مانند واترجت که گفته شد نما را پاکسازی می کنند. 

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us