برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 24 اسفند 1401 در ساعت 9 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نماشویی بدون داربست و نکات کلیدی در آن

محیط داخلی ساختمان یکی از مکان های بسیار مهم برای تمیز کردن هستند که ما اهمیت زیادی به ان میدهیم.همانقدر که نمای داخلی ساختمان نیاز به تمیز کردن دارد نمای بیرونی ساختمان نیز باید تمیز شود.کثیف بودن نمای ساختمن باعث میشود تا جلوه بدی برای افرادی که در ساختمان زندگی یا کار میکنند ایجاد و همچنین از زیبایی شهر بکاهد.نمای ساختمان بر اثر عوامل متعددی همچون گرد و غبار، الودگی هوا، دود خودروها، باران دچار الودگی میشود.

با ازدیاد ساختمان های سر به فلک کشیده شرکت هایی هم پدید امدند که به شستشوی نمای ساختمان میپردازند.این شرکت ها با در اختیار  گرفتن افراد متخصص مبادرت به نماشویی ساختمان میکنند.

کارشناسان این شرکتها ابتدا نمای ساختمان مورد نظر را بررسی کرده و پس از بر اورد ساختمان و با توافق کارفرما نماشویی ساختمان را در زمانی مشخص انجام میدهند.

نماشویی ساختمان با داربست و نماشویی ساختمان بدون داربست از انواع نماشویی ساختمان هستند که نماشویی ساختمان بدون داربست از پرکاربردترین و همچنین مقرون به صرفه ترین روش هاست.

از نماشویی ساختمان با داربست که البته از روش های قدیمی نیز محسوب میشود در ساختمان هایی استفاده میشود که امکان نماتشویی بدون داربست یا همان نماشویی با طناب امکان پذیر نباشد.

امروزه بیشتر نماهای ساختمان از طریق نماشویی بدون داربست یا همان نماشویی با طناب انجام میشود و میتوان گفت نماشویی با داربست از روش های منسوخ شده به شمار میروند.

نکاتی در مورد نماشویی بدون داربست وجود دارند که باید به انها توجه شود و به برخی از انها اشاره میکنیم.

توجه داشته باشید که اگر از عمر نمای ساختمان شما مدت زیادیست که میگذرد حتما از نماشویی بدون داربست و واتر جت برای نماشویی ساختمان استفاده کنید.

اگر سنگ های ساختمان شما دچار ریزش شده به همراه نماشویی بدون داربست از پیچ و رولپلاک کردن سنگ های نما استفاده کنید.

اگر میزان ارتفاع ساختمان و همچنین جرم روی سنگ ها زیاد باشد قیمت نماشویی به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد.

اب و برق سه فاز در قیمت نماشویی بدون داربست تاثیر گذار خواهند بود.اگر ساختمان به اب و برق سه فاز مجهز نباشد به طبع قیمت نماشویی افزایش پیدا خواهد کرد.

نماشویی بدون داربست نسبت به نماشویی با داربست در مدت زمان کمتری انجام خواهد شد و البته هزینه پایین تری هم نسبت به نماشویی با داربست دارد.

رعایت ایمنی در شستشوی نمای ساختمان

کسی که کار نماشویی ساختمان را انجام می دهد باید از ایمنی کافی در حین انجام کار برخوردار باشد. اگر نماشویی با طناب انجام می شود باید از وسایلی برای نماشویی با طناب استفاده شود که دارای از انقضای آن نگذشته باشد. یکی دیگر از نکاتی که باید در نماشویی با طناب رعایت شود این است که اصول گره زنی باید به خوبی رعایت شود و از گره های حمایتی نیز در طناب استفاده شود.

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام شستشوی نمای ساختمان رعایت شود این است که در محل مورد نظر باید از نوار خطر استفاده شود تا اگر احتمالاً خطری پیش امد عابرین دچار سانحه نشوند. از دیگر نکاتی که باید در حین نماشویی ساختمان رعایت شود این است که در صورت استفاده از کارواش صنعتی باید استاندارد های لازم رعایت شود و چنان چه کابل های متصل به دستگاه دچار مشکلی هستند در ابتدا ترمیم شوند تا امکان خطر برق گرفتگی برای کسی ایجاد نشود.

چنان چه در نماشویی ساختمان از داربست استفاده می شود باید داربست با رعایت اصول لازم بر روی ساختمان بسته شود و همچنین از تخته هایی بر روی داربست استفاده شود که دارای استاندارد و استحکام لازم باشند و  همچنین اپراتور باید از کمربندهای مخصوص و ایمن بر روی داربست استفاده نماید. و تمامی این نکات باید توسط کارفرما توصیه و توسط کارشناسان گفته و چک شود.

یکی دیگر از نکاتی که باید توسط شرکت نماشویی رعایت شود این است که کنار در و پنجره ها و اطراف قسمت های الکترونیکی درزگیری شود تا هم آب به داخل ساختمان وارد نشود و هم این که خطر برق گرفتگی به خاطر برخورد آب با قسمت های الکتریکی ایجاد نشود.

استفاده از مواد مناسب برای شستشوی نمای ساختمان در انواع مختلف

موادی که برای نماشویی ساختمان استفاده می شود یکسان نیست و ممکن است برخی ار انواع مواد شستشوی نمای ساختمان با نوع نمای متفاوت به دیگری آسیب برساند بنابراین یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نماشویی مورد توجه قرار بگیرد انتخاب نوع ماده ای است که نمای ساختمان را با آن شستشو می دهید.

کمک گرفتن از افراد حرفه ای و انجام نشدن نماشویی بدست افراد مبتدی خودش یک اصل و قانون است که نه تنها در موفقیت امیز انجام شدن نماشویی ساختمان نقش دارد بلکه در هر حوزه ی دیگر باید اعمال شود به عبارتی بهتر است کار را به کاردان سپرد. به همین خاطر ترجیح دادیم بجای اوردن این مورد در ابتدای قوانین، در پایان بندی به ان بپردازیم. بنابراین برای پیروی از اصول شست و شوی نما، استخدام افراد متخصص برای نماشویی اقدامی ست که تمام قوانینی که در طول مقاله به ان ها اشاره شد را یکجا اجرا خواهد کرد.

 
 
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us