برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 5 فروردین 1402 در ساعت 18 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نماشویی ساختمان کلاسیک

شستشوی انواع نما در ایران

اگر بر روی دیوار نقاشی کشیده شده باشد و یا اینکه نوشته روی آن باشد به روش مکانیکی و با فشار زیاد اقدام به پاک کردن دیوار می کنند که البته باید به این نکته توجه شود که سنگ آسیب نبیند. در بعضی موارد نم و رطوبت باعث ایجاد شوره بر نمای سنگ ساختمان می شود که به راحتی توسط جارو پاک می شوند.  در بسیاری از موارد نیز برای نظافت ساختمان از بخار آب استفاده می شود که این کار بوسیله یک دستگاه انجام می شود. در بسیاری از مواقع زمانی که یک ساختمان ساخته می شود گچ و قیر و سیمان برروی نمای ساختمان می پاشد، در این مواقع اگر بر روی سنگ باشد آن را با کاردک پاک می کنند و اگر برروی شیشه باشد بوسیله تیغ آن ها را پاک می کنند.

در بسیاری از موارد برای نماشویی و شستشوی نمای ساختمان بوسیله مواد شیمیایی انجام می شود که البته در استفاده از آن ها باید بسیار دقت کرد زیرا در بسیاری از موارد باعث صدمه دیدن و ایجاد خسارت به نمای ساختمان می شود. در صورت استفاده از این محلول ها باید دقت کنید تا اسید با کناره پنجره برخورد نکند زیرا در این صورت اطراف پنجره از بین خواهد رفت. همچنین هنگام تماس این اسید با دست سوختگی شدیدی به وجود می آید و در استفاده آن باید بسیار دقت کنید. هنگام استفاده از مواد شیمیایی برای شستشوی نمای ساختمان باید ابتدا آن ماده را در قسمتی از ساختمان امتحان کنید و اگر مشکلی پیش نیامد آنگاه برای کل ساختمان از آن استفاده کنید.

چرا نماشویی ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان این روزها از اهمیت زیادی در بین صاحبان ملک و همچنین کسانی که در کار ساخت و ساز ساختمان فعالیت میکنند برخوردار است.اکثر افراد سعی دارند که تا جای ممکن نمای ساختمانی زیبا داشته باشند.فعالان صنعت ساختمان سعی دارند با ایجاد نماهای زیبا مشتریان خود را جذب کنند که البته بی تاثیر هم نیست.تجربه و سابقه نشان داده که هرچه نمای ساختمان زیباتر باشد افراد بیشتری جذب شده و مبادرت به خرید ساختمان میکنند.

به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلف نمای ساختمان دچار آلودگی شده و باعث ایجاد ظاهر نازیبای نما خواهد شد.عواملی همچون الودگی هوا، دود اگزوز خودرو ها،برف و باران از جمله مواردی هستند که باعث الودگی نمای یک ساختمان میشوند.

با توجه به آلودگی که امروزه هوای شهر های صنعتی ایران را در بر گرفته است هیچ ساختمانی از آلودگی مصون نیست و به مرور زمان می توان تغییر ظاهر ساختمان ها را به وضوح به چشم دید که چگونه ذره ذره تیره شده و درخشندگی اولیه خود را از دست می دهند. این کاهش زیبایی تنها مخصوص ساختمان های خاص نیست و همه ی ساختمان ها مانند ساختمان هایی با نمای کلاسیک را نیز درگیر کرده است.

همین امر موجب شده است تا شرکت های فعال در حوزه ی نماشویی به فکر ایجاد بخش تخصص برای نماشویی ساختمان کلاسیک نمایند تا بتوانند این مدل از نماها را نیز پوشش داده و با کیفیت بالایی شست و شو نمایند.

برخی از تیم های نماشویی با فرض اینکه هر چه فشار آب بالاتر باشد و یا غلظت مواد شوینده به کار برده شده در نماشویی ساختمان کلاسیک ، نمای تمیز تر و یک دست تری را به ما میدهد اقدام به این مدل شست و شو مینمایند این در حالی است که استفاده از آب با فشار بالا و یا استفاده از مواد شوینده با غلظت بیش از حد متعارف سبب سایش در سنگ نما میشود و میتواند موجب تخریب همه یا بخشی از نمای ساختمان شما شود که این کار هزینه های بیشتری بر روی دست شما خواهد گذاشت. این مشکلات وقتی جدی تر می شود که فرد نما شوی در هنگام شستن نما با نزدیک کردن دهانه و افشانه ی اسپری به سطح نما به بخش های زینتی خاصی که بر روی نما کار شده است نیز آسیب بزند و آنها را از بین ببرد.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B4%D9%88%DB%8C%DB%8C%20%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86%20%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C%DA%A9%20copy.jpg

چه ساختمان هایی نیاز به شستشوی نما دارند؟

اگر دقت کرده باشید اکثر ساختمان های نو ساز پس از پایان کار ساخت ساختمان نمای ساختمان چهره ای زشت و کثیفی به خود می گیرد که دلیل اصلی آن این است که یا مواد سیمانی در حین سنگ کاری باقی می مانند یا میریزند بهترین راه حل برای زیبا سازی نمای ساختمان انجام نماشویی ساختمان می باشد.

در بسیاری از مواقع نیز بعد از اینکه ساختمان ساخته می شود آثاری از سیمان بر روی ساختمان نمایان می شود که چهره ساختمان را نازیبا می کند. در این وضعیت نیز بهترین کار، شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی می با شد تا ساختمان زیبایی اصلی خود را به دست بیاورد.

ترمیم سنگ هایی که در طی گذشت سالیان دچار شکستگی و ترک خوردگی شده اند از دیگر محاسن استفاده از نماشویی می باشد. آلودگی هوا و دیگر آلودگی ها باعث ریختن نمای سنگ و از بین رفتن کیفیت آن می شود بنابراین نماشویی به موقع ساختمان و پاک کردن آلودگی ها از روی آن مانع از بروز چنین اتفاقاتی و متحمل شدن هزینه های سنگین بعدی خواهد شد.

نقش اساسی نماشویی در عمر نما :

همانطور که خودتان هم می‌دانید آلودگی ها و عوامل مختلفی وجود دارند که ممکن است باعث از بین رفتن نمای ساختمان‌های شما بشوند. یکی از بهترین و راحت ترین روش‌ها برای افزایش طول عمر نما، نماشویی می‌باشد، شما حداقل سالی یکبار باید نمای ساختمان‌های خود را به خوبی شست و شو دهید. در این صورت تمام آلودگی ها و کثیفی هایی که ممکن است باعث از بین بردن عمر نمای ساختمان‌ها شود، به طور کل بین می‌روند. همچنین شما باید دقت کنید که نماشویی را با روش‌های مناسب و درست و در مواقع مناسب از سال انجام دهید. چون نماشویی با روش نامناسب هم می‌تواند، باعث تخریب کلی نمای ساختمان شما بشود.

برای اینکه نتیجه بهتری از نماشویی دریافت کنید به شما پیشنهاد میکنیم به نکاتی که در زیر به آنها اشاره میکنیم دقت نمایید:

در ابتدای امر باید به خاطر داشته باشید که همواره نماشویی ساختمان خود را به افراد و تیم های متخصص و حرفه ای بسپارید تا در انتها نتیجه بهتری دریافت نمایید. تیم های حرفه ای این توانایی را دارند تا از میزان آلودگی موجود بر روی نمای شما نمونه برداری کرده ، توسط آزمایشگاه مخصوص آنرا مورد آزمایش و آنالیز قرار دهند و نسبت به میزان آلودگی نمای شما از مواد شوینده و تجیهزات مناسب استفاده نمایند.

در صورتی که نمای ساختمان کلاسیک شما از آلودگی کمی برخوردار بود تیم نماشویی با استفاده از ابزار آلات فشار بالا و هم چنین استفاده از آب سرد و یا داغ اقدام به نماشویی می نمایند.

در برخی موارد که آلودگی سطحی نمای شما بیش از حد باشد تیم حرفه ای نماشویی با توجه به شرایط تصمیم میگیرند که برای نماشویی از موادی مانند ترکیب آب و شن و هوا ، آب و شن ، هوا و شن استفاده کنند تا بتوانند نمای آلوده را به خوبی تمیز نمایند.

به همین دلیل است که همواره توصیه شده است برای نماشویی با طناب مخصوصا نماشویی ساختمان کلاسیک  از افراد متخصص کمک بگیرید تا بیشترین بازخورد را دریافت نمایید. در صورت تمایل میتوانید با شماره های موجود در سایت سپهر سپید تماس گرفته و از مشاوره رایگان در این زمینه برخوردار شوید.

متعهدیم که به پشتوانه 13 سال تجربه ی خود، با ارائه ی بالاترین کیفیت در کمترین زمان ممکن در کنار شما باشیم . 

شرکت سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us