برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 17 شهریور 1401 در ساعت 13 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نکاتی که باید درباره نماشویی بدانید

نماشویی یا شست‌وشوی نمای ساختمان آلودگی و جرم‌ها را از روی نما و متریال‌های به‌کار رفته در آن‌ می‌زاید و آپارتمان را شبیه به روز اول خود نو و تمیز می‌کند، بسیاری از افراد از مزایای نماشویی و حفاظتی که از نما می‌کند چیزی نمی‌دانند یا اطلاعات بسیاری کمی درباره‌ی آن دارند، این مقاله درباره‌ی نماشویی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

نماشویی از جمله خدمات مهمی برای ساختمان محسوب می‌شود چراکه عدم انجام این کار موجب از بین رفتن متریال‌های به‌کار رفته در نمای ساختمان و به‌علاوه نازیبایی و زشتی در محدوده‌ی خیابان‌ها می‌شود در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی نکات مهم نماشویی ساختمان توضیح مختصری بدهیم.

نکات مهم‌ نماشویی

نکات مهم نماشویی

  • درابتدا باید گفت که اگر متریال نمای ساختمان دچار فرسودگی و ریزش است باید ترمیم و تعمیر شود سپس کار نماشویی انجام گیرد.
  • باید بدانید که چه نوع نمایی از ساختمانی را قصد شستن آن را دارید، آیا ساختمان پیشروی‌تان یک ساختمان تجاری است یا مسکونی؟

طبیعتا یک ساختمان تجاری به‌دلیل اینکه مشتری، بیشتری را به سمت خود جذب کند به شستشوی مداوم بیشتر نما نیازمند می‌باشد، اما برای محافظت از آسیب متریال‌ها در نما باید هرچند ماه یک‌بار شسته شوند.

  • از دیگر نکاتی که باید درهنگام‌ نماشویی ساختمان به آن دقت کنید این است که ساختمان‌ مربوطه در چه نقطه از منطقه‌ی جغرافیایی قرار دارد برفرض مثال در شهرهای کوچک‌تر و سنتی احتمال این وجود دارد که نماشویی با یک آب و تی انجام گیرد چراکه میزان جرم‌ها و آلودگی‌های روی نما به‌مراتب در شهرهای بزرگ‌تر یا کلان شهرها کم‌تر می‌باشد کلان شهرها به‌خاطر دود کارخانه‌ها و آلودگی‌های ناشی از حجم زیاد ماشین‌ها و ترافیک بیش از حد معمول، نمای ساختمانی آلوده‌تری خواهند داشت که هم به دفعات بیشتری باید شسته شوند و هم از مواد شوینده متناسب با نمای ساختمان استفاده گردد دیگر اینگونه نماهایی که جرم‌های ضخیم‌تر و سخت‌تری دارند با آب و تی پاک نمی‌شوند بلکه باید شوینده‌ای قوی‌تر برای تمیز کردن آن استفاده نمود.
  • باید ساختمان را از قبل کاملا بررسی کنید تا در فاصله‌ی یک متری آن تیر برقی وجود نداشته باشد چراکه وجود تیربرق در نزدیکی ساختمان موجب برق گرفتگی می‌شود درواقع هنگامی‌که سیلیس را با آب ترکیب می‌کنید قابلیت رسانایی آن بالا رفته و احتمال برق گرفتگی را دوچندان می‌کند.
  • دستگاه‌هایی چون واترجت و سندبلاست درهنگام استفاده باید به برق‌های سه فاز وصل شوند تا دستگاه بتواند به‌خوبی کار کند پس درهنگام بررسی ساختمان از سه فاز بودن آن مطمئن باشید تا در کارتان اختلالی ایجاد نشود به‌علاوه حتما دقت کنید که فشار آب ساختمان بالا باشد تا آب در ارتفاع به‌خوبی جاری شود و کار دچار وقفه نگردد، تمام این نکات، باید در روز بررسی اولیه توجه گردد و رعایت شود چون هرگونه کوتاهی موجب کاهش راندمان کار شما به‌عنوان یک نماشو می‌شود پس چه بهتر که دقت و توجه‌تان را بالا ببرید تا کاری بدون دغدغه را به مشتری خود تحویل دهید.

عوامل نماشویی ساختمان

  • یکی از عوامل نماشویی، نازیبایی و زشتی نمای ساختمان می‌باشد زمانی‌که جرم‌ها و آلودگی‌ها روی متریال نمای ساختمان می‌نشیند نمای کدر و آلوده‌ای را برای فضا و محیط اطراف خود ایجاد می‌کند که نماشویی موجب بهبود این وضعیت و زیبایی ساختمان می‌شود.

قبل و بعد شستشوی نمای ساختمان

  • آلودگی‌ها و آلاینده‌های موجود در نمای ساختمان، موجب فرسودگی و پوسیدگی متریال‌های نمای ساختمان می‌شود و این امر باعث افزایش هزینه‌ها می‌گردد اگر هر چند ماه یک‌بار نمای ساختمان را به‌طور کامل بشویید در واقع از متریال نمای ساختمان خود محافظت می‌کنید و آسیب به آن را کاهش می‌دهید.

آلودگی‌ها و آلاینده‌های موجود در نمای ساختمان

  • از دیگر عوامل نماشویی ساختمان، ایمنی خود ساختمان می‌باشد چراکه اگر جرم‌ها در مدت زمان طولانی روی نمای ساختمان باقی بمانند موجب خوردگی و سقوط متریال‌ها می‌شود و خطرات جانی و مالی را در پی خواهد داشت.

ریزش سنگ نمای ساختمان

هروقت اسم‌ شستشوی نمای ساختمان می‌آید بعضی از افراد تصور میکنند که باید از قدرتمندترین روش برای شستن نما استفاده کرد تا خوب جرم‌ها و آلودگی‌ها از روی نمای ساختمان پاک شود درحالی که این تصور کاملا اشتباه می‌باشد چراکه اگر برفرض مثال نمای ساختمان آجری باشد و بخواهید از شوینده‌های قوی یا اسیدی برای جرم‌زدایی استفاده کنید این شوینده‌ها موجب واکنش شیمیایی در آجر می‌شوند و در پی این فعل‌وانفعالات شیمیایی آسیب و خرابی را در نمای آجری ایجاد می‌کنند، کارشناسان سپهر سپید ایرانیان نمای ساختمان را باتوجه به متریال‌هایی که در نمای آن استفاده شده است کاملا شسته و تمیز می‌کنند.

برفرض مثال روش شست‌وشوی یک نمای آجری با یک نمای سنگی یا شیشه‌ای خیلی فرق دارد، سه نوع روش برای شستشوی نمای ساختمان وجود دارد یکی از این روش‌ها شستن با آب و تی می‌باشد که ساده‌ترین روش برای شستن نمای ساختمان به‌حساب می‌اید در این روش فشار آب کم تا متوسط را به نمای ساختمان پاشیده و سپس با تی کامل جرم‌زدایی می‌نمایند.

یکی دیگر از روش‌های شست‌وشوی نمای ساختمان، روش نماشویی به‌وسیله‌ی مواد شیمیایی می‌باشد، می‌توان از مواد شیمیایی برای نماهای سنگ گرانیتی، نمای بتنی و ماسه سنگ استفاده کرد این شوینده‌ها می‌توانند کاملا زنگ‌زدگی و رنگ‌های موجود در نمای ساختمان را از بین ببرند اما باید در میزان استفاده از آن دقت کنید.

می‌توان برای نماهایی چون سنگ مرمر و سنگ آهک و حتی سنگ گرانیت از مواد شیمیایی قلیایی برای شست‌وشو استفاده کرد این‌ نماها به شوینده‌های اسیدی واکنش مخرب نشان می‌دهند.

درابتدا برای استفاده کردن از خواه شوینده‌های اسیدی و خواه شوینده‌های قلیایی، نما را کاملا با آب خیس کنید و بعد از آن نمای ساختمان را به شوینده‌های موردنظر خود آغشته کرده و کمی صبر می‌کنید تا در جرم‌ها و آلودگی‌های روی نمای ساختمان نفوذ کند سپس با آب کلا نما را از شوینده و هرآنچه که آلودگی دارد پاک و تمیز می‌نمایید در شوینده‌های قلیایی باید آب اسیدی برای خنثی کردن مواد قلیایی استفاده شود.

در روش سوم که نماشویی با دستگاهی چون سنگ‌سابی یا سندبلاست با ذرات ماسه می‌باشد این دستگاه‌ها یک لایه از سطح نما را کاملا تراشیده و آسیب به سطح نما وارد می‌کنند این  روش را اصلا توصیه نمی‌کنیم چراکه تمام سعی شرکت سپهر سپید ایرانیان انتخاب روش درستی برای شستشوی نما می‌باشد که آسیبی را به نمای ساختمان شما وارد  ننماید و برای حفظ متریال از خرابی و بهبود زیبایی آن کوشا باشد.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
contact us