برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 29 آذر 1396 در ساعت 15 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

رعایت نکات ایمنی در ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که در امن کردن ساختمان به خصوص ساختمان های بلند قابل توجه است وضعیت نمای سنگ آن هاست. ساختمان هایی که دارای نمای سنگ هستند بعد از چند سالی بر اثر سرما و گرما دچار فرسایش و مشکل می شوند و امکان ریزش آن ها وجود دارد. ریزش سنگ ها برای سکنه ساختمان و عابرین و اموال عمومی بسیار خطرناک است. اگر ساختمان بلند هم باشد که ریزش سنگ به علت پرتاب از ارتفاع زیاد بسیار خطرناک تر می شود. بنابراین بهبود وضعیت سنگ نمای ساختمان بوسیله پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای بسیار پر اهمیت هست و باید به وضعیت آن بسرعت رسیدگی شود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در سه زمان انجام می شود: اول بعد از اینکه کارفرما کار نمای سنگ را انجام می دهد بعد از آن کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را هم انجام می دهد. حالت بعد زمانی است که سنگ ها شل شده اند و نیاز به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان پیدا می شود. ودر حالت آخر زمانی است که سنگ در بعضی جاهای نمای ساختمان ریزش داشته است.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به دو روش با طناب یا بستن داربست انجام می شود که اگر چه با روش طناب کار سریع تر انجام می شود و هیچ سد معبری نیز برای عابران بوجود نمی آید و زمانی برای زدن داربست صرف نمی شود ولی ایجاد داربست باعث می شود کار با دقت بیشتر انجام شود و همچنین برای نیروی کار امن تر است.

در پیچ رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای قبل از شروع کار مواردی باید بررسی شود. ازجمله موارد قابل بررسی نوع و ضخامت سنگ نما، جنس دیوار زیر سنگ، رگه های سنگ نما، مصالح استفاده شده در هنگام نصب سنگ و رنگ سنگ می باشد. بررسی این موارد مشخص می کند چه وسایلی مورد نیاز است تا با استفاده از ابزار مناسب از تنش های اضافی به ساختمان که باعث آسیب بیشتر می شود جلوگیری کنند. بعد از انجام این بررسی ها نوبت به اجرای کار می رسد.

برای سنگ های بزرگ یک پیچ 6 سانتی متری یا 7 سانتی متری و رولپلاک در هر 50 سانتی متر ازنما زده می شود و برای سنگ های کوچک برای هر سنگ دو پیچ و رولپلاک استفاده می شود. پیچ ها باید از نوع گالوانیزه و ضد زنگ باشند تا پیچ زنگ نزند و وضعیت را از قبل بدتر نکند. وقتی پیچ ها به دیوار زده می شوند لکه هایی بر روی نما ایجاد می شود که این لکه ها با بتونه ضد زنگ و رنگ هماهنگ با سنگ نما پوشانده می شوند.

در قسمت هایی که سنگ ریزش داشته یا شل شده باید سنگ شل شده را بیرون بیاورند و زیر سنگ را کاملا تمیز کنند و نوخاله ها را جمع کنند و پشت سنگ جایگزین شیارهایی را بوسیله ابزار فرز ایجاد می کنند. سپس با چسب مخصوص سرامیک و پودر سنگ سیمان پر می کنند و با دقت می چسبانند و پیچ و رولپلاک می زنند تا محکم شود و در نهایت هم درزهای بین سنگ جایگزین و دیگر سنگ ها را پر می کنند تا مانع از نفوذ رطوبت به داخل آن شوند. برای اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای باید توجه کنید تا کار را به افراد متخصص بسپارید تا با انجام غیر حرفه ای کار با مشکلات و خطرات بیشتری روبرو نشوید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us