برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 1 فروردین 1402 در ساعت 17 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای

رعایت نکات ایمنی در ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که در امن کردن ساختمان به خصوص ساختمان های بلند قابل توجه است وضعیت نمای سنگ آن هاست. ساختمان هایی که دارای نمای سنگ هستند بعد از چند سالی بر اثر سرما و گرما دچار فرسایش و مشکل می شوند و امکان ریزش آن ها وجود دارد. ریزش سنگ ها برای سکنه ساختمان و عابرین و اموال عمومی بسیار خطرناک است. اگر ساختمان بلند هم باشد که ریزش سنگ به علت پرتاب از ارتفاع زیاد بسیار خطرناک تر می شود. بنابراین بهبود وضعیت سنگ نمای ساختمان بوسیله پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای بسیار پر اهمیت هست و باید به وضعیت آن بسرعت رسیدگی شود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در سه زمان انجام می شود: اول بعد از اینکه کارفرما کار نمای سنگ را انجام می دهد بعد از آن کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را هم انجام می دهد. حالت بعد زمانی است که سنگ ها شل شده اند و نیاز به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان پیدا می شود. ودر حالت آخر زمانی است که سنگ در بعضی جاهای نمای ساختمان ریزش داشته است.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به دو روش با طناب یا بستن داربست انجام می شود که اگر چه با روش طناب کار سریع تر انجام می شود و هیچ سد معبری نیز برای عابران بوجود نمی آید و زمانی برای زدن داربست صرف نمی شود ولی ایجاد داربست باعث می شود کار با دقت بیشتر انجام شود و همچنین برای نیروی کار امن تر است.

در پیچ رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای قبل از شروع کار مواردی باید بررسی شود. ازجمله موارد قابل بررسی نوع و ضخامت سنگ نما، جنس دیوار زیر سنگ، رگه های سنگ نما، مصالح استفاده شده در هنگام نصب سنگ و رنگ سنگ می باشد. بررسی این موارد مشخص می کند چه وسایلی مورد نیاز است تا با استفاده از ابزار مناسب از تنش های اضافی به ساختمان که باعث آسیب بیشتر می شود جلوگیری کنند. بعد از انجام این بررسی ها نوبت به اجرای کار می رسد.

برای سنگ های بزرگ یک پیچ 6 سانتی متری یا 7 سانتی متری و رولپلاک در هر 50 سانتی متر ازنما زده می شود و برای سنگ های کوچک برای هر سنگ دو پیچ و رولپلاک استفاده می شود. پیچ ها باید از نوع گالوانیزه و ضد زنگ باشند تا پیچ زنگ نزند و وضعیت را از قبل بدتر نکند. وقتی پیچ ها به دیوار زده می شوند لکه هایی بر روی نما ایجاد می شود که این لکه ها با بتونه ضد زنگ و رنگ هماهنگ با سنگ نما پوشانده می شوند.

در قسمت هایی که سنگ ریزش داشته یا شل شده باید سنگ شل شده را بیرون بیاورند و زیر سنگ را کاملا تمیز کنند و نوخاله ها را جمع کنند و پشت سنگ جایگزین شیارهایی را بوسیله ابزار فرز ایجاد می کنند. سپس با چسب مخصوص سرامیک و پودر سنگ سیمان پر می کنند و با دقت می چسبانند و پیچ و رولپلاک می زنند تا محکم شود و در نهایت هم درزهای بین سنگ جایگزین و دیگر سنگ ها را پر می کنند تا مانع از نفوذ رطوبت به داخل آن شوند.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D9%BE%DB%8C%DA%86%20%D9%88%20%D8%B1%D9%88%D9%84%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9%20%D9%86%D9%85%D8%A7%20copy.jpg

نکات مهمی که در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان توسط افراد متخصص رعایت می شوند


پیچ ها همانطور که در نام این حرفه هم جای گرفته ، جزو وسایل کاربردی و اصلی محسوب می شوند. طبیعتا هدفمان از پیچ و رولپلاک این است که نمای خارجی را از اصلی ترین دلیل فرسایش یعنی اب و رطوبت حفظ کنیم بنابراین باید خود پیچ ها هم در مقابلشان مقاومت داشته باشند پس انتخاب پیچ درست و بجا از میان تنوع زیادی که دارند، دومین قدم بعد از بررسی ویژگی های نماست. اما پیچ مناسب دارای چه خصوصیاتی ست؟

 

 • اگر جایی عبارت اسکوپ کردن به گوشتان خورد منظور همان پیچ و رولپلاک می باشد. بهترین سایز برای اسکوپی کارامد 40 سانت در نظر گرفته شده است.
 • همانطور که اشاره شد، پیچ ها خودشان وظیفه ی حفظ نما در برابر رطوبت را دارند و ضد اب نبودن یک ضعف است . پیچ هایی که پس از اتمام کار متخصصانمان بر نما مشاهده می کنید پیچ های گالوانیزه هستند.
 • با اینکه نماهای داخلی از رطوبت و باران مصون هستند اگر باز هم بر پیچ و رولپلاک شدنشان تاکید دارید، متخصصانمان پیچ را عوض کرده و با نوع بدون روکش کار را بهینه تر به اتمام می رسانند.
 • ان ها برای محکم کاری و هر چه ایمن تر شدن نما بعد از کار گذاشتن پیچ ها با روش بتونه لایه ای محافظ برایشان ایجاد میکنند تا خیالشان از نفوذ ذره ای اب راحت شود. منظورمان از بتونه بکاربردن چسب های ویژه است که مخصوص پیچ و رولپلاک ساخته شده اند.
 • با اینکه بهترین سایز پیچ را مشخص کردیم اما این عدد می تواند با توجه به ضخامت سنگ و حتی لایه ی ملاتی که پشتش قرار گرفته تغییر کند.

متخصصان چگونه از ریزش سنگ های نما جلوگیری می کنند؟


سنجیدن نوع مصالح و ضخامت با اینکه در دوام پیچ و رولپلاک نقش اساسی دارد اما تنها نکته نیست و اگر نکات زیر قبل از شروع کار تا اتمامش فراموش شوند، تضمینی برای ثبات سنگ ها نخواهد بود.

 • نادیده گرفتن هر یک از مراحل پیچ و رولپلاک در کیفیت کاملا تاثیر گذار خواهد بود به همین خاطر مختصصان هرگز در قوانین تغییری ایجاد نکرده و شیوه ای ثابت را بر هر ساختمان پیاده می کنند.
 • هر اقدامی که متخصصان انجام می دهند به تنهایی تاثیری بر فیکس کردن سنگ ها خواهد داشت و هیچ کاری بیهوده انجام نخواهد شد اما برای بهینه شدن فعالیت ها باید از قبل میزان خرابی نما سنجیده شود.
 • ان ها به استاندارد ها متعهد می مانند همین باعث شده به سمت رولپلاک های مخصوص بروند. نتیجه قطعا با کاری که با سهل انگاری پیش رفته زمین تا اسمان تفاوت دارد.
 • پس از اتمام پیچ و رولپلاک توسط متخصصان به ظاهر نما نگاه کنید. حرفه ای بودن کار از یکدست بودن رنگ تمام نما مشخص است. ان ها برای سنگ های رنگی از بتونه های همرنگ استفاده کرده تا وجود برجستگی یا کوچکترین تغییری احساس نشود.
 • چسب اپوکسی و پلی یورتان نام هایی ست که در جعبه ابزار یک متخصص حرفه ای دیده می شود.
 • کار گذاشتن یک روکش روی پیچ ها کمک میکند در برابر ضربه های احتمالی ساییده نشده از طرفی با اکسید نشدن همواره به عنوان یک واسطه محکم در جایشان باقی بمانند.

اگاهی های متخصصان به انتخاب پیچ ها محدود نشده و باید همزمان یا در اتمام کار نکاتی را رعایت کنند که اثر مثبت پیچ ها هدر نرود تا در نهایت پیچ و رولپلاک به صورت حرفه ای انجام شده و تا سال ها شاهد ریزش سنگ ها نباشیم.

برای اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای باید توجه کنید تا کار را به افراد متخصص بسپارید تا با انجام غیر حرفه ای کار با مشکلات و خطرات بیشتری روبرو نشوید.

تیم های حرفه ای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست را به شما پیشنهاد می دهند. در این روش به جای داربست از طناب استفاده می شود و شخص پیچ و رولپلاک کار به وسیله ی طناب از بالای ساختمان شما آویزان شده و نسبت به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شما اقدام می نمایند.

در صورتی که مایل هستید تا تیمی حرفه ای به وسیله ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست نسبت به پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان شما اقدام نماید کافی است با ما در سپهر سپید تماس بگیرید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us