برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 1 فروردین 1402 در ساعت 17 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان توسط افراد متخصص

پیچ و رولپلاک هم مانند هر کار دیگری می تواند در کیفیت های مختلف انجام شود که به مواردی فراتر از مرغوب بودن مواد نیاز دارد. کمک گرفتن از متخصصانی با سطح دانش بالا علاوه بر اینکه بر طول عمر سلامت ساختمانتان تاثیر می گذارد بلکه بخاطر تسلط و اشنایی که با بهترین و جدید ترین مواد دارند موجب می شود اجرایی تمیز دریافت کنید.
پس روند اجرای پیچ و رولپلاک انقدر ها که به نظر می رسد ساده نیست. در حقیقت نیاز به دانستن نکات کلیدی دارد که در ادامه با فهرست کردنشان نشان می دهیم متخصصانمان با چه انتخاب هایی کار را بسیار حرفه ای انجام می دهند.

نکات مهمی که در پیچ و رولپلاک نمای ساختمان توسط افراد متخصص رعایت می شوند


پیچ ها همانطور که در نام این حرفه هم جای گرفته ، جزو وسایل کاربردی و اصلی محسوب می شوند. طبیعتا هدفمان از پیچ و رولپلاک این است که نمای خارجی را از اصلی ترین دلیل فرسایش یعنی اب و رطوبت حفظ کنیم بنابراین باید خود پیچ ها هم در مقابلشان مقاومت داشته باشند پس انتخاب پیچ درست و بجا از میان تنوع زیادی که دارند، دومین قدم بعد از بررسی ویژگی های نماست. اما پیچ مناسب دارای چه خصوصیاتی ست؟

 

 • اگر جایی عبارت اسکوپ کردن به گوشتان خورد منظور همان پیچ و رولپلاک می باشد. بهترین سایز برای اسکوپی کارامد 40 سانت در نظر گرفته شده است.
 • همانطور که اشاره شد، پیچ ها خودشان وظیفه ی حفظ نما در برابر رطوبت را دارند و ضد اب نبودن یک ضعف است . پیچ هایی که پس از اتمام کار متخصصانمان بر نما مشاهده می کنید پیچ های گالوانیزه هستند.
 • با اینکه نماهای داخلی از رطوبت و باران مصون هستند اگر باز هم بر پیچ و رولپلاک شدنشان تاکید دارید، متخصصانمان پیچ را عوض کرده و با نوع بدون روکش کار را بهینه تر به اتمام می رسانند.
 • ان ها برای محکم کاری و هر چه ایمن تر شدن نما بعد از کار گذاشتن پیچ ها با روش بتونه لایه ای محافظ برایشان ایجاد میکنند تا خیالشان از نفوذ ذره ای اب راحت شود. منظورمان از بتونه بکاربردن چسب های ویژه است که مخصوص پیچ و رولپلاک ساخته شده اند.
 • با اینکه بهترین سایز پیچ را مشخص کردیم اما این عدد می تواند با توجه به ضخامت سنگ و حتی لایه ی ملاتی که پشتش قرار گرفته تغییر کند.

اگاهی های متخصصان به انتخاب پیچ ها محدود نشده و باید همزمان یا در اتمام کار نکاتی را رعایت کنند که اثر مثبت پیچ ها هدر نرود تا در نهایت پیچ و رولپلاک به صورت حرفه ای انجام شده و تا سال ها شاهد ریزش سنگ ها نباشیم.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D9%BE%DB%8C%DA%86%20%D9%88%20%D8%B1%D9%88%D9%84%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9%20%D9%86%D9%85%D8%A7%20copy.jpg

متخصصان چگونه از ریزش سنگ های نما جلوگیری می کنند؟


سنجیدن نوع مصالح و ضخامت با اینکه در دوام پیچ و رولپلاک نقش اساسی دارد اما تنها نکته نیست و اگر نکات زیر قبل از شروع کار تا اتمامش فراموش شوند، تضمینی برای ثبات سنگ ها نخواهد بود.

 • نادیده گرفتن هر یک از مراحل پیچ و رولپلاک در کیفیت کاملا تاثیر گذار خواهد بود به همین خاطر مختصصان هرگز در قوانین تغییری ایجاد نکرده و شیوه ای ثابت را بر هر ساختمان پیاده می کنند.
 • هر اقدامی که متخصصان انجام می دهند به تنهایی تاثیری بر فیکس کردن سنگ ها خواهد داشت و هیچ کاری بیهوده انجام نخواهد شد اما برای بهینه شدن فعالیت ها باید از قبل میزان خرابی نما سنجیده شود.
 • ان ها به استاندارد ها متعهد می مانند همین باعث شده به سمت رولپلاک های مخصوص بروند. نتیجه قطعا با کاری که با سهل انگاری پیش رفته زمین تا اسمان تفاوت دارد.
 • پس از اتمام پیچ و رولپلاک توسط متخصصان به ظاهر نما نگاه کنید. حرفه ای بودن کار از یکدست بودن رنگ تمام نما مشخص است. ان ها برای سنگ های رنگی از بتونه های همرنگ استفاده کرده تا وجود برجستگی یا کوچکترین تغییری احساس نشود.
 • چسب اپوکسی و پلی یورتان نام هایی ست که در جعبه ابزار یک متخصص حرفه ای دیده می شود.
 • کار گذاشتن یک روکش روی پیچ ها کمک میکند در برابر ضربه های احتمالی ساییده نشده از طرفی با اکسید نشدن همواره به عنوان یک واسطه محکم در جایشان باقی بمانند.

 

اگر شما هم جز افرادی هستید که از نمای ساختمانی غیر مستحکمی برخودار هستید و هر لحظه امکان جدا سازی و یا حتی سقوط نمای ساختمانتان وجود دارد به شما پیشنهاد می کنیم هر چه سریعتر نسبت به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان خود اقدام کنید.

در صورتی که تصمیم خود را برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان گرفته اید و اکنون به دنبال تیم نصب پیچ و رولپلاک کار حرفه ای میگردید ما به شما  شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید را معرفی می کنیم. ممکن است تیم های بسیاری به شما پیشنهاد همکاری با قیمت خیلی کم داده باشند اما قیمت پایین این افراد مطمئنا دلایلی دارد که در زیر آنها را بررسی می کنیم.

این افراد معمولا از تجربه ی کمی در این کار برخوردار هستند و با این فکر که پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما کار بسیار ساده و معمولی می باشد وارد این حیطه کاری می شوند این در صورتی است که پیچ و رولپلاک نمای ساختمان جز یکی از کار های مرتبط با کار در ارتفاع است که نیازمند تجربه ی بالایی می باشد تا پس از پیچ و رولپلاک کردن نما دیگر شاهد خارج شدن و یا سقوط سنگ از جای خود نشویم.

دلیل دیگر این امر نیز عدم به روز بودن تجهیزات اینگونه تیم ها می باشد زیرا اکثر این تیم ها در حال حاضر همچنان از داربست برای انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده می کنند این در حالی است که استفاده از داربست علاوه بر زمان بر بودن در نصب هزینه ی مازادی برای پیچ و رولپلاک کردن نما بر دست شما خواهد گذاشت و این تنها معایب استفاده از داربست برای پیچ رو رولپلاک کردن نیست زیرا وجود داربست بر روی نمای ساختمان، از زیبایی نمای شما می کاهد و در رفت و آمد عابران نیز اختلال ایجاد می کند.

تیم های حرفه ای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست را به شما پیشنهاد می دهند. در این روش به جای داربست از طناب استفاده می شود و شخص پیچ و رولپلاک کار به وسیله ی طناب از بالای ساختمان شما آویزان شده و نسبت به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شما اقدام می نمایند.

در صورتی که مایل هستید تا تیمی حرفه ای به وسیله ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست نسبت به پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان شما اقدام نماید کافی است با ما در سپهر سپید تماس بگیرید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us