برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 30 مهر 1396 در ساعت 11 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هر ساختمانی که ساخته میشود برای آنکه نمای بیرونی آن نیز مانند نمای داخلی زیبایی بصری خاصی داشته باشد از سنگ نما برای نمای بیرونی آن استفاده میکنند . سنگ نما از طرح های مختلفی تشکیل میشود که هر کدام از آنها مناسب نوعی ساختمان می باشد. با توجه به نماکاری ، یکی از خدماتی که بسیار در حفظ نما موثر می باشد، پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است. از این رو بر آن شدیم تا در این بخش از وب سایت شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید، در مورد پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ابتدا بهتر است در ادامه در مورد روش های نماکاری کمی صحبت کنیم تا شما نیز از انواع روش هایی که برای این کار استفاده میشود مطلع شوید.سپس به توضیح روند پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می پردازیم. یکی از روش های نماکاری استفاده از روش تر یا ملاتی می باشد. این روش یک روش قدیمی و شاید منسوخ شده می باشد که در آن سنگ نما را بر روی سطح خارجی ساختمان قرار داده و پشت آن را با ملات پر میکردند و سپس با ابزار نگهدارنده  اقدام به ثابت سازی آن بر روی نما مینمایند. این روش نماکاری در کشور های پشرفته دیگر منسوخ شده و کارایی ندارد.

روش دیگری که از آن برای نماکاری استفاده میشود استفاده از اسکوپ پیش ساخته گالوانیزه می باشد که در این روش نمای خارجی ساختمان توسط اسکوپ سطح بندی می شود و آماده ی نصب نما می باشد. این روش بیشترین مقاومت را در برابر جلوگیری از افتادن نمای ساختمان در مقابل نما کاری به روش تر خواهد داشت.

روش دیگری که امروزه بیشترین کارایی را دارد این است که میتوان با استفاده از اتصالات مکانیکی نمای ساختمان را پوشش داد و نما کاری را با استفاده از قالب بندی و اتصال آنها به دیواره ی خارجی ساختمان انجام داد. برخی اوقات ممکن است بنا به دلایلی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد نمای ساختمان دچار ریزش شود و سنگ نما از بخش هایی از آن جدا شود که در ادامه کارهایی که موجب خارج شدن نما از جایگاه و همچنین راه های جلوگیری و پیشگیری از این اتفاق را برای شما خواهیم گفت.

از راه هایی که منجر به سقوط سنگ نما میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت کششی ملات صفر است ( ملات باید طوری ساخته شود تا علاوه بر مقاومت های فشاری مقاومت های کششی را نیز تحمل نماید)
  • نفوذ آب به پشت نما و چرخه های گرم و سرد شدن (اگر آب باران از درز های ایجاد شده در نما وارد بخش زیرین آن شود میتواند مقاومت آنرا کم کند)
  • حرکت در ساختمان ( باید فضایی برای حرکت های احتمالی آینده ساختمان در مواقعی مانند باد و باران در نظر گرفته شود)
  • هوا زدگی و آلودگی هوا (باران اسیدی بیشترین تاثیر را در تخریب نمای ساختمان خواهد داشت.
  • اشکالات نصب (این اشکالات شامل موارد متفاوتی است که بسیاری از آن ها با انتخاب یک بنا مناسب قابل رفع می باشد)

پس از نصب نما و گذشت مدتی از عمر آن ممکن است متوجه جدا شدن بخشی از یک سنگ و یا یک سنگ کامل از نمای ساختمان خود باشید. در صورتی که شما در تهران زندگی می کنید می توانید از افرادی که در زمینه ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران فعال هستند کمک بگیرید. این افراد ممکن است یا به صورت انفرادی یا به صورت شرکتی به فعالیت مشغول باشند و عمده فعالیت آنها حفظ نمای ساختمان شما با استفاده از پیچ و روپلاک نمای ساختمان می باشد.

در صورتی که برای حفظ نمای ساختمان خود به نیرو های متخصص نیازمند هستید می توانید با کارشناسان ما در سپهر سپید تماس بگیرید تا شما را در زمینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران راهنمایی نمایند.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us