برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 1 فروردین 1402 در ساعت 17 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در غرب تهران

رعایت نکات ایمنی در ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مواردی که در امن کردن ساختمان به خصوص ساختمان های بلند قابل توجه است وضعیت نمای سنگ آن هاست. ساختمان هایی که دارای نمای سنگ هستند بعد از چند سالی بر اثر سرما و گرما دچار فرسایش و مشکل می شوند و امکان ریزش آن ها وجود دارد. ریزش سنگ ها برای سکنه ساختمان و عابرین و اموال عمومی بسیار خطرناک است. اگر ساختمان بلند هم باشد که ریزش سنگ به علت پرتاب از ارتفاع زیاد بسیار خطرناک تر می شود. بنابراین بهبود وضعیت سنگ نمای ساختمان بوسیله پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای بسیار پر اهمیت هست و باید به وضعیت آن بسرعت رسیدگی شود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در سه زمان انجام می شود: اول بعد از اینکه کارفرما کار نمای سنگ را انجام می دهد بعد از آن کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را هم انجام می دهد. حالت بعد زمانی است که سنگ ها شل شده اند و نیاز به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان پیدا می شود. ودر حالت آخر زمانی است که سنگ در بعضی جاهای نمای ساختمان ریزش داشته است.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به دو روش با طناب یا بستن داربست انجام می شود که اگر چه با روش طناب کار سریع تر انجام می شود و هیچ سد معبری نیز برای عابران بوجود نمی آید و زمانی برای زدن داربست صرف نمی شود ولی ایجاد داربست باعث می شود کار با دقت بیشتر انجام شود و همچنین برای نیروی کار امن تر است.

در پیچ رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای قبل از شروع کار مواردی باید بررسی شود. ازجمله موارد قابل بررسی نوع و ضخامت سنگ نما، جنس دیوار زیر سنگ، رگه های سنگ نما، مصالح استفاده شده در هنگام نصب سنگ و رنگ سنگ می باشد. بررسی این موارد مشخص می کند چه وسایلی مورد نیاز است تا با استفاده از ابزار مناسب از تنش های اضافی به ساختمان که باعث آسیب بیشتر می شود جلوگیری کنند. بعد از انجام این بررسی ها نوبت به اجرای کار می رسد.

برای سنگ های بزرگ یک پیچ 6 سانتی متری یا 7 سانتی متری و رولپلاک در هر 50 سانتی متر ازنما زده می شود و برای سنگ های کوچک برای هر سنگ دو پیچ و رولپلاک استفاده می شود. پیچ ها باید از نوع گالوانیزه و ضد زنگ باشند تا پیچ زنگ نزند و وضعیت را از قبل بدتر نکند. وقتی پیچ ها به دیوار زده می شوند لکه هایی بر روی نما ایجاد می شود که این لکه ها با بتونه ضد زنگ و رنگ هماهنگ با سنگ نما پوشانده می شوند.

در قسمت هایی که سنگ ریزش داشته یا شل شده باید سنگ شل شده را بیرون بیاورند و زیر سنگ را کاملا تمیز کنند و نوخاله ها را جمع کنند و پشت سنگ جایگزین شیارهایی را بوسیله ابزار فرز ایجاد می کنند. سپس با چسب مخصوص سرامیک و پودر سنگ سیمان پر می کنند و با دقت می چسبانند و پیچ و رولپلاک می زنند تا محکم شود و در نهایت هم درزهای بین سنگ جایگزین و دیگر سنگ ها را پر می کنند تا مانع از نفوذ رطوبت به داخل آن شوند.

 

نمای ساختمان هایی که جنس آنها از سنگ میباشد بر اثر عوامل مختلفی دچار ریزش میشود. ممکن است مصالحی که در پشت سنگ ها به کار گرفته شده است جنس خوبی نداشته و باعث شده تا سنگ ساختمان دچار ریزش شود. بسیاری از عوامل دیگر وجود دارند که میتوانند موجب شوند تا سنگ ساختمان دچار ریزش و سقوط شود. بهترین راه حل بدین منظور استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است. هر سنگ به صورت جداگانه پیچ و رولپلاک میشود و دیگر امکان ریزش سنگ وجود نخواهد داشت.

ریزش سنگ نمای ساختمان باعث نازیبا شدن ساختمان و همچنین شهر میشود. اما نازیبا شدن نمای ساختمان تنها دلیلی نیست که باعث ترغیب برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در غرب تهران شود. در موارد بسیاری که ریزش نمای ساختمان در شهر تهران اتفاق افتاده باعث تلفات جانی و مالی بسیاری شده است. اگر در هنگام ریزش سنگ نمای ساختمان، شخصی در زیر آن قرار گرفته باشد ممکن است باعث مرگ وی شود. و یا ممکن است سنگ بر روی خودرو در حال عبور و یا پارک شده سقوط کند و منجر به بروز خسارت های مالی شود.

https://sepehrsepid.com/administrator/files/UploadFile/%D9%BE%DB%8C%DA%86%20%D9%88%20%D8%B1%D9%88%D9%84%D9%BE%D9%84%D8%A7%DA%A9%20%D9%86%D9%85%D8%A7%20copy.jpg

متخصصان چگونه از ریزش سنگ های نما جلوگیری می کنند؟

سنجیدن نوع مصالح و ضخامت با اینکه در دوام پیچ و رولپلاک نقش اساسی دارد اما تنها نکته نیست و اگر نکات زیر قبل از شروع کار تا اتمامش فراموش شوند، تضمینی برای ثبات سنگ ها نخواهد بود.

 • نادیده گرفتن هر یک از مراحل پیچ و رولپلاک در کیفیت کاملا تاثیر گذار خواهد بود به همین خاطر مختصصان هرگز در قوانین تغییری ایجاد نکرده و شیوه ای ثابت را بر هر ساختمان پیاده می کنند.
 • هر اقدامی که متخصصان انجام می دهند به تنهایی تاثیری بر فیکس کردن سنگ ها خواهد داشت و هیچ کاری بیهوده انجام نخواهد شد اما برای بهینه شدن فعالیت ها باید از قبل میزان خرابی نما سنجیده شود.
 • ان ها به استاندارد ها متعهد می مانند همین باعث شده به سمت رولپلاک های مخصوص بروند. نتیجه قطعا با کاری که با سهل انگاری پیش رفته زمین تا اسمان تفاوت دارد.
 • پس از اتمام پیچ و رولپلاک توسط متخصصان به ظاهر نما نگاه کنید. حرفه ای بودن کار از یکدست بودن رنگ تمام نما مشخص است. ان ها برای سنگ های رنگی از بتونه های همرنگ استفاده کرده تا وجود برجستگی یا کوچکترین تغییری احساس نشود.
 • چسب اپوکسی و پلی یورتان نام هایی ست که در جعبه ابزار یک متخصص حرفه ای دیده می شود.
 • کار گذاشتن یک روکش روی پیچ ها کمک میکند در برابر ضربه های احتمالی ساییده نشده از طرفی با اکسید نشدن همواره به عنوان یک واسطه محکم در جایشان باقی بمانند.

ساکنین تهران میتوانند با شرکت های فعال در زمینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در تهران تماس حاصل کنند. شرکت سپهر سپید فعال در زمینه نماشویی و پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در غرب تهران می باشد.  پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در غرب تهران به دلیل تراکم شهری و احتمال بروز حوادث جانی و مالی بسیار ضروری میباشد. پیشنهاد میکنیم اگر نمای ساختمان شما نیز ار سنگ میباشد حتما نمای ساختمان خود را پیچ و رولپلاک کنید.

برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در غرب تهران باید به نکاتی توجه داشته باشید که به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • از تعدا پیچ های مناسب برای محکم  کردن سنگ استفاده شود. تعداد پیچ ها نه باید زیاد باشد و نه کم.
 • از پیچ های با بتونه همرنگ استفاده شود تا در پایان کار ظاهر زشتی ایجاد نشود.
 • اگر سنک دچار ترک خوردگی و یا به عبارتی دارای رگه بر روی خود بود باید از قسمت های دیگر سنگ به منظور پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده کرد.
 • در هنگام سوراخکاری توجه شود از مته های متناسب با سنگ استفاده شود تا آسیبی به سنگ وارد نشود.
 • مصالح و دوغابی که در پشت سنگ ها به کار رفته بررسی شود و در صورت ضعیف بودن نسبت به مقاوم کردن پشت سنگها اقدام شود.
 • در مواردی که بسیار حساس هستند از انکرهای پلاستیکی به منظور پیچ و رولپلاک نمای ساختمان استفاده شود.

برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در غرب تهران توجه داشته باشید تا تمام موارد ذکر شده فوق رعایت شود تا دوباره سنگ نمای ساختمان شما دچار مشکل نشود.

برای اجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به صورت حرفه ای باید توجه کنید تا کار را به افراد متخصص بسپارید تا با انجام غیر حرفه ای کار با مشکلات و خطرات بیشتری روبرو نشوید.

تیم های حرفه ای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست را به شما پیشنهاد می دهند. در این روش به جای داربست از طناب استفاده می شود و شخص پیچ و رولپلاک کار به وسیله ی طناب از بالای ساختمان شما آویزان شده و نسبت به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شما اقدام می نمایند.

در صورتی که مایل هستید تا تیمی حرفه ای به وسیله ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بدون داربست نسبت به پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان شما اقدام نماید کافی است با ما در سپهر سپید تماس بگیرید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us