برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 آذر 1396 در ساعت 10 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از نظر زیبایی، نمای ساختمان نقش مهمی در معرفی ساختمان دارد و اولین منظره ای که از ساختمان می بینیم در واقع نمای ساختمان است. سنگ های یک ساختمان بعد از گذشت مدت زمانی بعلت گرما ، سرما و مواد شیمیایی، شل می شوند و امکان ریزش آنها و یا قسمت هایی از آن ها وجود دارد که علاوه براینکه بسیار برای اهالی ساختمان و عابرین خطرناک است، زیبایی ساختمان را نیز به حد زیادی تحت تاثیر قرار می گیرد. به همین دلیل استحکام سنگ نمای ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برای جلوگیری از این مشکل از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای استحکام بخشی به طراحی نمای ساختمان استفاده می شود. گاهی نیز بعضی سنگ ها به قدری شل شده اند که ریخته اند دراین حالت هم پیچ رولپلاک نمای ساختمان انجام می شود. در سایر موارد نیز کارفرما برای جلوگیری از مشکلات در آینده اقدام به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بعد از سنگ کاری می کند.

برای پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان در کرج باید مقدماتی را انجام داد. در ابتدا باید به بررسی نوع سنگ، رنگ، رگه های موجود در سنگ و قطر سنگ پرداخت. همچنین باید نحوه گذاشتن سنگ روی دیوار و جنس دیوار را نیز بررسی کرد.

بعد از مشخص شدن وضعیت سنگ و دیوار باید عملیات استحکام بخشی به سنگ ها را انجام داد که البته نیازمند گروهی متخصص و با تجربه در این زمینه است. در غیر  اینصورت و عدم بررسی موارد بالا به استحکام سنگ ها و نمای ساختمان لطمه وارد می شود و خسارات بیشتری را تحمیل می کند.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ، باعث ایجاد لکه هایی روی نما می شود که آن را با زدن بتونه به رنگ نمای ساختمان به راحتی می توان برطرف کرد.

معمولا در هر 40 سانتی متر از سنگ نما یک پیچ رولپلاک می زنند و اگر عرض سنگ از 40 سانت کم تر بود به هر سنگ دو پیچ رولپلاک می زنند.

برای استحکام محل هایی که سنگ آن ریزش داشته است ابتدا محل را کاملا تمیز می کنند سپس پشت سنگ شیار هایی ایجاد می کنند و با چسب مخصوص سنگ را می چسبانند و سپس شیارهای باقی مانده روی نما را با چسب پر می کنند تا مانع از نفوذ آب به پشت نمای سنگ ساختمان شوند. سپس آن سنگ را پیچ رولپلاک می کنند تا محکم شود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج به دو صورت با داربست یا با طناب انجام می پذیرد. دقتی که در انجام پیچ و رولپلاک بدون داربست انجام می شود کمتر است و علاوه بر آن احتمال خطر نیز برای شخصی که این کار رارانجام می دهد نیز وجود دارد بنابراین پیشنهاد می شود که کارفرمایان برای انجام این فرآیند از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب استفاده کنند. روش استفاده از داربست برای پیچ و رولپلاک نما تقریبا منسوخ شده است و تنها در شرایطی که امکان استفاده از طناب وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت اجرای پروژه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج بستگی به مساحت کار نوع سنگ و تعداد پیچ های استفاده شده در پروژه دارد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید تماس حاصل فرمایید.

10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us