برای تماس کلیک کنید 09121451854
contact us
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 14 آذر 1396 در ساعت 11 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در واقع عملیاتی است که طی آن با پیچ و مهره کردن سنگ نما از احتمال شل شدن و سقوط سنگ بر اثر عوامل مختلف نظیر باد ، زلزله و غیره می کاهند.یکی از دلایلی که بسیاری از ساختمان ها اقدام به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان خود می کنند مستحکم کردن سنگ های نمای ساختمان می باشد. گاهی کارفرما بعد از اینکه نما را سنگ کاری می کند بلافاصله اقدام به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می کند تا از بروز مشکلات و خطرات احتمالی جلوگیری کند. گاهی هم بعد از چند سال سنگ ها شل می شوند و احتمال خطر بالا می رود. و در بسیاری از مواقع نیز قسمتی از نمای سنگ ساختمان فرو می ریزد و اهالی ساختمان تصمیم به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان می گیرند.

چیزی که مشخص است شل شدن سنگ نمای ساختمان می تواند بسیار خطرناک باشد و احتمال آسیب به عابرین و ماشین ها و دیگر اموال وجود دارد. با انجام عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان دیگر آب و هوا و باد و باران بر روی شل شدن سنگ ها تاثیری نخواهند گذاشت.

پیچ و رولپلاک که در نمای ساختمان استفاده می شود از جنس فلز و ضد زنگ است چون اگر پیچ ها زنگ بزنند شل شده و دوباره سنگ ها ریزش می کنند. پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای ساختمان هایی با ارتفاع زیاد از اهمیت بالاتری برخوردارست زیرا هم از تعداد بیشتری از سنگ استفاده شده و هم اینکه پرتاب شدن سنگ از ارتفاع بالا خطر بیشتری دارد.

قبل از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان  باید به نکاتی توجه کرد تا ساختمان دوباره دچار ریزش و حتی از قبل ضعیف تر نشود. جنس سنگ کار شده، ضخامت سنگ، رگه های سنگ و جنس دیواری که سنگ روی آن کار شده برای پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما بسیار پر اهمیت می باشد.

محکم سازی نمای ساختمان بوسیله پیچ و رولپلاک باعث ایجاد لکه هایی بر روی ساختمان می شود که آن را با بتونه و رنگ هماهنگ ساختمان می پوشانیم. برای مستحکم سازی نمای ساختمان هر نیم متر یک پیچ و رولپلاک زده می شود و برای سنگ های کوچک تر برای هر سنگ دو پیچ و رولپلاک زده می شود.

اگر سنگ قبلا ریزش داشته باید زیر آن را کاملا تمیز کرد و سپس با ایجاد شیارهایی پشت آن و پر کردن آن ها با چسب و دیگر مواد به دیوار می چسبانند و سپس بوسیله پیچ بلندی به دیوار رولپلاک می کنند تا محکم شود. و برای رفع درزهای بین سنگ نیز آن را با چسب پر می کنند تا رطوبت به زیر آن وارد نشود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان به دو روش طناب یا داربست اجرا می شود ولی در روش پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب انجام عملیات کم هزینه تر و با کیفیت بالاتری انجام می شود

8 / 10
از 18 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

سایر مقالات

contact us