برای تماس کلیک کنید 09121451854

شستشوی نمای ساختمان

contact us

شستشوی نمای ساختمان

رسیدگی و شستشوی نمای ساختمان یکی از کارهایی است که علاوه بر اینکه بر نمای شهر بسیار موثر می باشد نشانگر شخصیت ساختمان نیز می باشد. خوشبختانه امروزه در نمای ساختمان از سرامیک، کامپوزیت و انواع سنگ ها استفاده می شوند که همگی به خوبی قابل شست و شو می باشند. شستشوی نمای ساختمان با توجه به افزایش آلودگی، بخصوص در شهرهای بزرگ به یک ضرورت تبدیل شده است. برای تمیز کردن اینگونه آلودگی که ناشی از آلودگی می باشد می توان آب را با فشار زیاد از بالا تا پایین ساختمان گرفت که به این ترتیب سنگ ها شسته می شوند.

دوده ها به دو قسمت چرب و غیر چرب تقسیم می شوند. البته دوده های چرب به دو قسمت چرب و خیلی چرب تقسیم می شوند. پاک کردن دوده های غیر چرب به راحتی انجام می گیرد و حتی گاهی فقط با جارو پاک می شوند اما دوده های چرب در شستشوی نمای ساختمان را می توان با مخلوط کردن آب و صابون از بین برد. اما برای دوده های خیلی چرب محلول آب و صابون کافی نیست و باید از پاک کننده های قوی تری استفاده کرد که یکی از آن ها تری کلروراتیلن می باشد که بعد از این که ساختمان را خیس کردند این محلول را به شکل خمیر در می آورند و به دیوار می کشند و بعد از خشک شدن خمیر را می کنند و دیوار تمیز می شود. در بعضی موارد که در نمای ساختمان از مس یا آهن استفاده شده است و آن ها دچار زنگ زدگی شده اند و نمای ساختمان را نازیبا کرده اند، این قسمت ها را با اسید فسفریک می شویند و آن ها را پاک می کنند.

اگر برروی دیوار نقاشی کشیده شده باشد و یا اینکه نوشته روی آن باشد به روش مکانیکی و با فشار زیاد اقدام به پاک کردن دیوار می کنند که البته باید به این نکته توجه شود که سنگ آسیب نبیند. در بعضی موارد نم و رطوبت باعث ایجاد شوره بر نمای سنگ ساختمان می شود که به راحتی توسط جارو پاک می شوند.   در بسیاری از موارد نیز برای شستشوی نمای ساختمان از بخار آب استفاده می شود که  این کار بوسیله یک دستگاه انجام می شود. در بسیاری از مواقع زمانی که یک ساختمان ساخته می شود گچ و قیر و سیمان برروی نمای ساختمان می پاشد، در این مواقع اگر بر روی سنگ باشد آن را با کاردک پاک می کنند و اگر برروی شیشه باشد بوسیله تیغ آن ها را پاک می کنند.

در بسیاری از موارد برای شستشوی نمای ساختمان بوسیله مواد شیمیایی انجام می شود که البته در استفاده از آن ها باید بسیار دقت کرد زیرا در بسیاری از موارد باعث صدمه دیدن و ایجاد خسارت به نمای ساختمان می شود. در صورت استفاده از این محلول ها باید دقت کنید تا اسید با کناره پنجره برخورد نکند زیرا در این صورت اطراف پنجره از بین خواهد رفت. همچنین هنگام تماس این اسید با دست سوختگی شدیدی به وجود می آید و در استفاده آن باید بسیار دقت کنید. هنگام استفاده از مواد شیمیایی برای شستشوی نمای ساختمان باید ابتدا آن ماده را در قسمتی از ساختمان امتحان کنید و اگر مشکلی پیش نیامد آنگاه برای کل ساختمان از آن استفاده کنید.

نمای ساختمان این روزها از اهمیت زیادی در بین صاحبان ملک و همچنین کسانی که در کار ساخت و ساز ساختمان فعالیت میکنند برخوردار است.اکثر افراد سعی دارند که تا جای ممکن نمای ساختمانی زیبا داشته باشند.فعالان صنعت ساختمان سعی دارند با ایجاد نماهای زیبا مشتریان خود را جذب کنند که البته بی تاثیر هم نیست.تجربه و سابقه نشان داده که هرچه نمای ساختمان زیباتر باشد افراد بیشتری جذب شده و مبادرت به خرید ساختمان میکنند.

به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلف نمای ساختمان دچار الودگی شده و باعث ایجاد ظاهر نازیبای نما خواهد شد.عواملی همچون الودگی هوا، دود اگزوز خودرو ها،برف و باران از جمله مواردی هستند که باعث الودگی نمای یک ساختمان میشوند.

بهترین کار برای زدودن الودگی از سطح نما و تمیز کردن ان استفاده از افراد و شرکتهایی است که درشستشوی نمای ساختمان تخصص و تبهر دارند.شستشوی نمای ساختمان کاری نیست که توسط خود مالک یا فرد معمولی انجام شود.این کار نیاز به متخصصین و افراد اموزش دیده در این زمینه دارد که از وسایل و تجهیزات مخصوص این کار مبادرت به شستشوی نمای ساختمان میکنند.

اگر بخواهیم شستشوی نمای ساختمان را تعریف کنیم باید بگوییم شستشوی نمای ساختمان یعنی شستن الودگی های نمای خارجی ساختمان با وسایل و تجهیزات مخصوص که از طریق افراد اموزش دیده انجام میگیرد.

شستشوی نمای ساختمان میتواند تمامی الودگی های موجود در نمای ساختمان را از بین برده و باعث تمیزی نما شود.نماهای مختلفی وجود دارد که از متریال های مختلفی برای ساخت نما استفاده شده است.نماهای سنگی،شیشه ای،آجری و کامپوزیتی از جمله نماهایی هستند که نوع نماشویی انها نیز متفاوت است.

شستشوی نمای ساختمان از نظر جنس نما به دو دسته تقسیم میشوند:

نماهایی که سطوح سیقلی دارند و به ان نماشویی سطوح سیقلی میگویند.نماهایی که از جنس شیشه،سنگ گرانیت و کامپوزیت میباشند از این دسته نماها میباشند.

نماهایی که سطوح غیر سیقلی دارند که به ان نماشویی سطوح غیر سیقلی میگویند.نماهایی که از جنس اجر،سیمان و تراورتن میباشند از این دسته نماها میباشند.

شستشوی نمای ساختمان نیز به روش های مختلفی انجام میشود.نوعی از نماشویی که با طناب انجام میشود که به ان نماشویی با طناب یا راپل میگویند.در این نوع نماشویی اشخاص اموزش دیده از طنابی که در مکان مناسب بسته و محکم شده معلق میشوند و مبادرت به شستشوی نمای ساختمان میکنند.نماشویی با داربست نیز نوع دیگری از نماشویی میباشد که بوسیله نصب داربست مبادرت به نماشویی میشود.البته نماشویی با داربست تقریبا منسوخ شده و فقط در صورتی انجام میشود که امکان نماشویی با طناب وجود نداشته باشد.

6 / 10
از 23 کاربر

ارسال نظر

عسگری : عالی
1 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :