برای تماس کلیک کنید 09121451854

نماشویی آجر

contact us

شستشوی نمای آجری(نماشویی آجر)

آجر در انواع مختلفی ساخته میشود، از آجر نسوز گرفته تا آجر های مهندسی ، رسی و در نهایت آجر نما .

در اینجا قصد داریم مراحل و ظرایف نماشویی آجر را برای شما شرح دهیم .

دستگاه اصلی نماشویی

در نماشویی آجر تنها از دستگاه واتر جت استفاده می شود . این دستگاه که نوع فشار قوی آن مخصوص شستشوهای صنعتی و شهری می باشد شامل یک ورودی ، پمپ قوی و یک خروجی می باشد .

آب ورودی دستگاه برای نماشویی از طریق آب شهری استفاده شده و آب پس از ورود به دستگاه و قرار گرفتن تحت تاثیر پمپ با فشاری مابین 350 تا 400 بار از نازل خروجی، خارج می شود .

در صورتی که از نازل خروجی با قابلیت قطع و وصل کردن آب استفاده کنید، می توان در حین استفاده از این دستگاه برای نماشویی، از هدر رفت آب جلو گیری کرد .

مراحل اجرای نماشویی

اجرای نماشویی برای انواع نما دارای نکات مختلفی است به طور مثال نماشویی کامپوزیت و شیشه به صورت دو مرحله ای میباشد که در مرحله ی اول نماشویی با دستگاه واترجت و در مرحله ی دوم به صورت دستی و با ابر و طی انجام میگیرد .

در مورد نماشویی آجر پروژه به صورت یک مرحله ای انجام می گیرد . دلیل آن هم این است که سطح آجر نما غیر صیقلی بوده و قطرات آب باقی مانده بر روی آجر باعث لک شدن آجر نمیشوند . در مقابل هم به دلیل اینکه آب باقی مانده از نماشویی با واترجت بر روی سطوح صیقلی،خود عامل لک شدن نما می باشد ، بایستی نماشویی در دو مرحله اجرا گردد .

در نماشویی آجر باید نما را به بخش های عمودی تقسیم کرد و شستشو را از بالا به پایین شروع نمود، به طور معمول این بخشها دارای عرضهایی به طول 1/5 متر میباشند .

برای اجرای نماشویی از گوشه ی ساختمان که در اصل ابتدای نمای ساختمان است کار را شروع کرده و بخش به بخش جلو میرویم تا به انتهای ساختمان در طرف دیگر برسیم .

در نماشویی آجر بسته به آلودگی سطح، میزان تمرکز بر هر قسمت از سطح متفاوت است اما به صورت کلی هر قسمت از سطح باید حداقل سه مرتبه شستشو داده شود تا نما به حالت و جلوه ی اولیه ی خود بازگردد .

به همین منظور لازم است شخصی که وظیفه ی نماشویی را بر عهده دارد علاوه بر حرکت های عمودی از بالا به پایین، حرکت آونگی هم داشته باشد تا بتواند در هر فرود خود 1/5 متر از نما را به صورت نماشویی متمرکز و 3 متر را به صورت نماشویی سبک اجرا کند .

در صورتی که پس اجرای کار قسمت هایی از نما هنوز کدر باقی مانده باشد در مرحله ی اول باید آنرا به صورت متمرکز، تحت فشار مستقیم آب واترجت قرار داد. اگر این روش هم تاثیر گذار نباشد، نمای ساختمان شما نیاز به نماشویی با روش سندبلاست تر دارد .

روش سندبلاست به طور کامل در مقاله ی  کارایی سندبلاست در نماشویی توضیح داده شده است .

در نمای ساختمانهای مسکونی برای نماشویی زیر پنجره ها استفاده از سندبلاست امری رایج است .    

نتیجه ی نماشویی

کیفیت نهایی در پروژه نماشویی ساختمانتان ، به شرط آن که پیمانکار در اجرای وظایف خود تمام نکات را رعایت کرده باشد و استفاده از سندبلاست هم به درستی صورت گرفته باشد، در حدی است که بایستی به سطح کیفیت اولیه ی آجر نمای ساختمان خود رسیده باشید.

ما متعهدیم که برای شستشوی نمای ساختمان با بهره گیری از تجربه ی 7 ساله ی خود ،بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه ای مناسب در کنار شما باشیم . 

شرکت سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع

 

 
9 / 10
از 40 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :