برای تماس کلیک کنید 09121451854

نماشویی با طناب

contact us

نماشویی با استفاده از طناب یکی از روش های انجام نماشویی است که از دیرباز تا کنون برای شست و شوی نما مورد استفاده قرار می گرفته است. البته امروزه روش های نوینی برای کار در ارتفاع روی کار آمده اند که در مقایسه با نماشویی با طناب از امنیت بیشتری برخوردار هستند. اما با این وجود استفاده از طناب به منظور نماشویی و شست و شوی نما هنوز هم بسیار رایج است. نحوه انجام این نوع نماشویی بدین گونه است که فرد با استفاده از یک طناب که در قسمت بالایی ساختمان به صورت کاملا محکم و امن بسته شده است، از ساختمان آویزان شده و شروع به انجام نماشویی می کند.

شست و شوی نما با طناب دارای مزیت هایی نسبت به روش های نوین نماشویی است که به عنوان مهم ترین آنها می توان به قیمت نماشویی پایین و مقرون به صرفه با طناب اشاره کرد زیرا در این روش دیگر فرد برای پایین رفتن از ساختمان به داربست و غیره نیازی ندارد. روش های جدید برای شست و شوی نما از فناوری های پیشرفته استفاده می کنند که هزینه های زیادی را در برخواهند داشت. اما نکته بسیار مهمی که در این نوع شست و شوی نما مطرح است ، میزان تخصص فرد است. به طور کلی برای انجام کار در ارتفاع باید از افراد متخصص کمک بگیرید. نماشویی با طناب یکی از شاخه های کار در ارتفاع است که بیش از هر شغل دیگری به تخصص و مهارت نیاز دارد و دلیل آن هم سختی کار و پرخطر بودن آن است.

در شست و شوی نما با استفاده از طناب ، نماشور باید تمام نکات ایمنی را رعایت کند و از سفت و محکم بسته شدن طناب در بالای ساختمان اطمینان حاصل کند تا در صورت بروز مشکل، آسیب جدی و شدیدی به وی وارد نشود. در نماشویی با طناب شما می توانید به صورت همزمان فرآیند پیچ و رولپلاک را نیز اجرا نمایید.

امروزه شرکت های بسیاری در زمینه کار در ارتفاع و نماشویی فعال هستند که در این میان تنها برخی از آنها قادر به نماشویی با طناب می باشند. شرکت سپهر سپید با داشتن چندین سال سابقه و با در بر داشتن نیروهای متخصص و کارآزموده قادر است به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن و با قیمت مناسب به نماشویی ساختمان شما بپردازد. نماشویی با داربست و نماشویی با طناب هر دو از تخصص های گروه سپهر سپید می باشند. 

نماشویی با طناب

نماشویی با طناب از دیگر تخصص های اصلی شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید است که به طور مفصل قصد داریم در این بخش اطلاعاتی را در این زمینه به شما عزیزان ارائه دهیم. به طور کلی شستشوی نمای ساختمان به روش های مختلفی انجام می پذیرد که یکی از آنها، نماشویی با طناب است که پرطرفدارترین و پرکاربردترین انواع نماشویی نیز به حساب می آید. در شهرهای بزرگی مثل تهران و کرج و بسیاری دیگر از شهر ها که آلودگی های زیادی به خاطر سوخت های فسیلی، کارخانه ها و وسایل نقلیه تولید می شوند ساختمان ها دچار آلودگی می شوند که این آلودگی ها به تدریج باعث نازیبایی نمای ساختمان و در نهایت زشتی نمای کلی شهر می شوند.

علاوه بر این که ظاهر ساختمان زشت و آلوده می شود آلودگی های گوناگون همچنین باعث می شوند که کیفیت نمای ساختمان تا حد زیادی کاهش پیدا کند و احتمال خرابی نما در آن ها افزایش پیدا کند. خرابی و سست شدن سنگ ها می تواند خطرات جانی و مالی فراوانی را برای سکنه ساختمان و همچنین عابرین بوجود بیاورد بنابراین انجام نماشویی با طناب به شکل دوره ای باعث می شود احتمال این خطرات و آسیب رسیدن به نما کاهش پیدا کند. نماشویی با طناب یکی از آسان ترین روش های نماشویی ساختمان می باشد که دارای سرعت بالایی می باشد.

باران های اسیدی نیز باعث خوردگی سنگ نمای ساختمان شده در صورت انجام ندادن نماشویی به موقع با باعث می شوند تا با گذشت زمان نمای ساختمان خراب شود و سکنه ساختمان خسارات مالی زیادی را متحمل شوند زیرا هزینه نماشویی با طناب بسیار کمتر از تعمیر و یا حتی تعویض نمای ساختمان می باشد و می توان به را حتی در کمترین زمان کار نماشویی را به پایان رساند و از ایجاد اینگونه خسارات جلوگیری کرد.

نماشویی با طناب

یکی دیگر از عواملی که نیاز به نماشویی با طناب یا سایر روش ها را ایجاد می کند ریخته شدن مصالح بر روی ساختمان بر اثر ساختمان سازی می باشد که ممکن است ریزش این مصالح  بر اثر اتمام سنگ کاری خود ساختمان یا ساختمان های مجاور به وجود بیاید که در این صورت نیز نیاز به نماشویی با طناب یا سایر روش ها بوجود می آید.

 برای مثال ساختمانی که به تازگی ساخته شده است به دلیل ریختن مصالح بر روی آن نمای آن به خوبی دیده نمی شود ولی اگر نماشویی با طناب برای آن انجام شود زیبایی اصلی خود را به دست خواهد آورد.

 در همه این موارد که ساختمان به هر نحوی دچار آلودگی می شود ساختمان زیبایی و جلوه خودش را از دست خواهد داد و نیاز به نماشویی با طناب یا سایر روش ها که در ادامه بیان می کنیم برای آن ساختمان پیدا می شود. نماشویی به سه شکل برای ساختمان ها ممکن می باشد که عبارتند از نماشویی باطناب، نماشویی با داربست و نماشویی با کمربند.

 نماشویی با طناب عبارت است از شستن نما با آب فشار زیاد توسط دستگاه سندپلاست که بر حسب میزان آلودگی می توان از مواد شوینده متفاوتی برای نماشویی با طناب استفاده کرد تا نما به خوبی تمیز شود. از آن جا که میزان تمیزی کار مربوط به تخصص افراد و نوع دستگاه هایی است که استفاده می شود بنابراین باید کار نماشویی با طناب یا سایر روش ها را به متخصصین این رشته بسپارید تا ضمن انجام کار به بهترین روش از ایمنی بالایی نیز برخوردار باشند. زیرا در هر صورت کار نماشویی در ارتفاع بالا انجام می شود و نیازمند تخصص درکار ارتفاع بالا و رعایت نکات ایمنی می باشد.

اینکه کار نماشویی با طناب یا با داربست انجام بگیرد بستگی به موافقت کارفرما و شرکتی که کار نماشویی با طناب یا داربست را انجام می دهد دارد. در بسیاری از موارد اصلاً امکان و محلی برای بستن داربست در یک مکان وجود نداشته و به طور حتم باید کارنماشویی با طناب انجام بگیرد.

اگر قرار باشد که کار نماشویی با داربست انجام شود، داربست بر روی ساختمان نصب می شود. بعد از اینکه داربست بر روی ساختمان نصب شد تیمی که قرار است کار نماشویی را انجام دهند تسلط بیشتری نسبت به نماشویی با طناب خواهند داشت. زیرا در نماشویی با طناب فرد نمی تواند روی داربست قرار بگیرد و کار با تسلط کمتری انجام خواهد گرفت. در این روش همچنین هیچ آلودگی بر روی دیوار باقی نخواهد ماند.

با همه این ها باید بدانید که در بسیاری از مواقع نماشویی با طناب بر نماشویی با داربست اولویت دارد و به علت مزایایی که کار نماشویی با طناب دارد بهتر است کار نماشویی با طناب انجام بگیرد.

نماشویی با طناب به این ترتیب صورت می پذیرد که فردی که این کار را انجام می دهد توسط یک طناب محافظ به ساختمان آویزان شده و کار نماشویی با طناب را از بالاترین نقطه ساختمان شروع می کند. نماشویی با طناب دارای هزینه کمتری نسبت به نماشویی با داربست می باشد.

 از دیگر مزایایی که نماشویی با طناب دارد این است که به دلیل اینکه زمانی برای بستن داربست صرف نمی شود کار نما شویی مدت زمان کمتری را می گیرد. نماشویی با طناب یکی از سخت ترین کارهای دنیا بوده و نیاز به تخصص بالایی دارد بنابراین معمولا شرکت های کمی این کار را با کیفیت و امنیت بالا انجام می دهند بنابراین در انتخاب شرکت برای نماشویی با طناب باید بسیار دقت کنید.

اصولاً زمانی که نیاز به کار در ارتفاع بالای 1.20 باشد کار در ارتفاع به حساب می آید و باید برای انجام این کار تمهیدات لازم به کار گرفته شود تا برای فردی که نماشویی با طناب را انجام می دهد خطری پیش نیاید و از خطرات احتمالی سقوط وی جلوگیری شود.

نماشویی با طناب

یکی از مواردی که می تواند از خطرات نماشویی با طناب جلوگیری کند این است که در صورتی فقط کار نماشویی با طناب انجام شود که در سطح بی خطری از زمین قرار گرفته باشد و در غیر ایصورت از داربست استفاده شود.

یکی دیگر اینکه اگر نماشویی با طناب را انجام می دهید باید از ایمنی کار مطمئن باشید و از جنس درجه یک برای طناب ها وسایر ابزار مورد نیاز استفاده شده باشد تا خطر سقوط و در نتیجه مرگ در افراد به صفر برسد.

در نماشویی با طناب برای انواع نمای ساختمان باید از روش های مختلفی استفاده می شود. اگر سنگ از جنس صیقلی نبوده و تیشه ای یا آجری باشد و نماشویی آن مشکل باشد باید از دستگاه سند پلاست برای نماشویی ساختمان استفاده شود. زیرا این دستگاه بسیار پر قدرت می باشد و به خوبی جرم ها و آلودگی ها را از روی سنگ پاک می کند.

در نماشویی با طناب اگر جنس سنگ صیقلی باشد می توان برای شستشو از مواد شوینده و آب به شکل همزمان استفاده کرد تا نما به خوبی تمیز شود و زیبایی خود را به دست بیاورد. همچنین از واترجت نیز در نماشویی با طناب استفاده می شود.

برای شستشوی نمای کامپوزیت هم باید نما به گونه ای شسته شود که  آب به داخل ساختمان وارد نشود بنابراین استفاده از دستگاه واترجت در این مواقع ممکن نمی باشد و نما باید به وسیله ابروطی شسته شود. برای شستشوی نمای سیمانی که دارای خلل می باشد روشی باید انتخاب شود که دارای فشار بالایی باشد تا بتواند ساختمان را به خوبی تمیز کند برای این منظور از واترجت استفاده می شود که به دلیل فشار زیاد می تواند این گونه دیوارها را به خوبی تمیز کرده و هر گونه آلودگی را از روی دیوار پاک کند.

از آن جایی که شستشوی نمای ساختمان بسیار بر زیبایی نمای ساختمان و شهر موثر می باشد بنابراین هر از چندگاهی و به شکل مرتب باید نمای ساختمان شسته شود. شستشوی نمای ساختمان با داربست بعضی اوقات ممکن نمی باشد و امکان بستن داربست نیز وجود ندارد بنابراین در این مواقع بهترین راه استفاده از نماشویی با طناب می باشد. در شستشوی نما با طناب می توان کار نماشویی را در اسرع وقت و با کمترین هزینه انجام داد.

در مورد قیمت نماشویی با طناب باید گفت که قیمت با توجه به ارتفاع نمای ساختمان، عرض نمای ساختمان، میزان آلودگی ساختمان، عمری که از ساختمان گذشته و نوع مصالحی که در نمای ساختمان به کار رفته تعیین می شود. از دیگر عواملی که بر روی قیمت نماشویی تاثیر می گذارد این است که گاهی برای استحکام سنگ ها احتیاج به پیچ و رولپلاک پیدا می شود و جنس پیچ و رول پلاکی که استفاده می شود نیز در قیمت کار نماشویی تاثیر می گذارد که در زیر توضیحاتی را جع به آن ارائه می دهیم.

زمانی که کار نماشویی با طناب را انجام می شود باید به این نکته توجه کنید که سنگ ها لق نباشند و هنگامی که کار نماشویی با طناب در حال انجام می باشد و یا بعد از آن سنگی بر روی سر فرد یا عابرین پیاده سقوط نکند. زیرا با آب خوردن و وارد نمودن فشار به نمای ساختمان، سنگ ها که کمی شل شده اند امکان ریزش یک به را پیدا می کنند که ممکن است خطرات مالی و جانی زیادی را به بار بیاورد.

 بنابراین در این شرایط که سنگ ها زیاد بر جای خود مستحکم نیستند در ابتدا باید عملیات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان انجام بگیرد تا از خطرات احتمالی نماشویی کاسته شود. اما بر روی پیچ های روی نمای ساختمان بتونه می زنند تا نمای ساختمان نازیبا نشود ولی کار بتونه کاری باید بعد از نماشویی انجام بگیرد زیرا قبل از آن باعث می شود تا بتونه ها از بین بروند.

کار نماشویی با طناب به این صورت می باشد که اول دستگاه سندپلاست یا واترجت را وصل می کنند و سپس با توجه به میزان آلودگی میزان فشار آب را تنظیم می کنند.

بعد از این مرحله از کار نماشویی با طناب موادی که برای شستشو مورد نیاز می باشد را با آب ترکیب می کنند که معمولاً برای این کار از سیلیس استفاده می شود زیرا سیلیس برای نمای ساختمان مشکلی را به وجود نمی آورد. بعد از مرحله دوم نیز در ازای هر دو متر و نیم یک بار سقوط انجام می پذیرد که مثلاً برای یک ساختمان با عرض ده متر، 4 بار سقوط در نماشویی با طناب انجام می گیرد.

به طور کلی کار با داربست برای نماشویی و پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تقریبا منسوخ شده است و جز در موارد خاص و ضروری مورد استفاده قرار نمی گیرد. با توجه به این موارد توصیه می شود تا حد امکان از نماشویی با طناب استفاده شود. لازم به ذکر است بر خلاف تفکر عامه که وجود دارد ، نماشویی با طناب با توجه به رعایت اصول امنیتی خطرناک نبوده و تنها کافی است برای انجام این کار از افراد متخصص و کارآزموده کمک بگیرید تا با مشکل مواجه نشوید. بنابراین به هیچ وجه سعی در جایگزینی روش نماشویی با طناب با روش نصب داربست نداشته باشید.

در حال حاضر برای شستشوی نمای ساختمان از مواد نانو نیز در نماشویی با طناب استفاده می شود. این مواد علاوه بر اینکه نما را بسیار تمیز تر می کنند، ماندگاری آن را نیز افزایش می دهند و در مقابل دوده ها و چربی مقاومت بیشتری را از خود نشان می دهند. این مواد 20% ماندگاری پاکیزگی نما را افزایش می دهند ولی حلال های مناسبی برای حل کردن انواع مختلفی از آلودگی ها بدون آسیب رساندن به نمای ساختمان نیز به حساب می آیند.

اگر هم علاقمند به ماندگاری بیشتر نماشویی با طناب هستید می توانید از مواد نانویی استفاده کنید که به صورت عایق عمل می کند. برای مثال می توان گفت استفاده از این مواد نانو  برای نمای شیشه ای و کامپوزیت باعث می شود که عمر نماشویی با طناب به پنج برابر افزایش پیدا کند.

در کل به دلیل حساسیت و سختی کار نماشویی با طناب باید به یک سری نکات توجه نمود که از آن جمله به موارد زیر اشاره می کنیم. یکی از عواملی که در انجام نماشویی با طناب باید در نظر بگیرید این است که افرادی که برای این کار انتخاب می شوند نباید از ارتفاع بترسند و همچنین باید از نظر جسمی نیز سالم بوده و قدرت دید مناسبی چه با عینک یا بدون عینک داشته باشند.

نماشویی با طناب

یکی دیگر از مواردی که در نماشویی با طناب باید به آن توجه نمود این مورد است که علاوه بر طنابی که به منظور دسترسی به نمای ساختمان به جهت شستشوی نمای ساختمان استفاده می شود باید یک طناب محافظ نیز برای فرد مورد استفاده قرار بگیرد تا در صورت پارگی طناب دسترسی به نما، طناب محافظ مانع از سقوط فرد شود.

در نماشویی با طناب همچنین باید از کلیه امکانات با بهترین کیفیت استفاده شود تا خطر سقوط فرد یا افرادی که این کار را انجام می دهند به صفر برسد. همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید به آن در نماشویی با طناب به آن توجه شود توجه به خطوط فشار قوی می باشد که در این صورت باید با کمک مسئولین آن ها را عایق کرد. همچنین از انجام نماشویی با طناب در زمان شب و یا در هنگام باد و باران و برف بپرهیزید و باید کار را در این گونه مواقع که احتمال خطر وجود دارد تعطیل کنید.

در کل نماشویی ساختمان به امری انکار ناپذیر تبدیل شده است و تمامی ساختمان ها اعم از ساختمان های مسکونی و فروشگاه ها و ساختمان های اداری و برج ها به آن نیاز دارند زیرا آلوده بودن نمای ساختمان به شکل ناخودآگاهی افراد را از آن ساختمان گریزان می کند و باعث می شود دیگر افرادی که از آن مکان عبور می کنند رغبتی برای بازگشت به آن ساختمان و یا فروشگاه را نداشته باشند و شما از نظر اقتصادی بهره ای را که باید مثلاً از ساختمان تجاری یا فروشگاه بگیرید نبرید.

به طور کلی امروزه بیشتر افراد نماشویی با طناب را به نماشویی با داربست ترجیح می دهند زیرا علاوه بر اینکه رعایت نکات ایمنی در آن به خوبی رعایت می شود و خطر سقوط به صفر رسیده است هزینه داربست از هزینه کلی نماشویی کسر می شود و کار با سرعت بالایی انجام می پذیرد و در نماشویی با طناب دیگر سد معبری نیز که بر اثر بسته شدن داربست ایجاد می شود به وجود نمی آید. با تمام این تفاسیر در صورت نیاز به شستشوی نمای ساختمان و نماشویی با طناب با کارشناسان متخصص ما در شرکت سپهر سپید تماس حاصل فرمایید تا مشاوره و راهنمایی های لازم در این زمینه را به صورت رایگان به شما ارائه دهند.

 
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :