برای تماس کلیک کنید 09121451854

نماشویی نانو یا سودجویی (قسمت اول)

contact us

 نماشویی با مواد نانو برای نمای شیشه ای (شیشه های خود تمیز شونده)

لا زم به ذکر است که این مقاله صرفا جهت کاربرد نماشویی با مواد نانو برای ساختمان های واقع در کلانشهرهایی مانند تهران میباشد که درگیر آلودگی های مختلفی می باشند .

اگر در فکر نماشویی نمای شیشه ای ساختمان خود با مواد نانو هستید (نماشویی نانو)، به شما توصیه می کنم که پس از کسب اطلاعات کامل در مورد عواقب این امر تصمیم خود را نهایی کنید .

نماشویی نانو هزینه ای چند برابری در مقایسه با نماشویی معمولی ساختمان دارد، اما باید بدانید که در واقع محصول مناسبی برای اجرای این امر وجود ندارد .

سالهاست که پیشرفت بشر موجب بوجود آمدن ابزار و موادی شده است که بسیار ارزشمندند، اما آیا این ابزار و مواد در همه جا کارایی دارند؟

استفاده از نانو ذرات به عنوان لایه ای محافظ بر روی شیشه موضوعی کاربردی و تخصصی است . گروه پیلکینگتون برای اولین بار شیشه های خود تمیز شونده را تجاری کرده است،گروه صنعتی شیشه کاردینال، سنت-گوباین و .... از این فناوری استفاده می کنند، تمامی این شرکت در یک محیط آزمایشگاهی و فوق مدرن به تولیدات خود دست پیدا کرده اند .

که شرکت لوازم خانگی بوش از نانو ذرات به عنوان پوشش بر روی شیشه ی ماشین های لباسشویی خود استفاده می کند اما هنوز تکنولوژی این شرکت و نحوه اعمال این مواد بر روی شیشه ی محصولاتش بر رقبا پوشیده است .

آن وقت در چنین شرایطی افرادی ادعای نماشویی با مواد نانو را تنها با اسپری کردن قطراتی از یک ماده نانو(با فرض نانو بودن آن) آن هم در هوای آزاد و در ارتفاع بر روی سطح نما عنوان می کنند .

این ادعا مانند به دست آوردن انرژی هسته ای بدون امکانات است .

برای قضاوت در مورد نماشویی نانو باید بدانیم که ویژگی کلی نانو ذرات که برای سطوح استفاده می شوند چیست و چرا این مواد بر روی سطوح صیقلی مانند شیشه کاربرد ندارند .

 

نماشویی نانو و تاثیرات این مواد بر روی سطوح

مطمئناً هدف شما از نماشویی نانو این است که نمای ساختمان شما برای مدت زمان بیشتری پاکیزه بماند و با خاصیت خود تمیز شوندگی ای که این مواد به سطح میدهند حتی در هزینه ی نماشویی ساختمانتان صرفه جویی نمایید .

سه نوع ماده ی نانو برای مصارف مختلف بر سطح نمای ساختمان استفاده می شود .

  1. نانو ذرات آبگریز
  2. نانو ذرات آب دوست
  3. نانو ذرات آّب بند

قاعدتاً برای نماشویی نانو از مواد آب گریز استفاده می شود .

خواص این ماده باعث می شود که پس از آنکه  سطح آغشته به آب شد، به جای آنکه آب روی سطح باقی بماند، روی آن روان شده و آلودگی ها را پاک کند، به همین دلیل پس از بارش باران مقدار قابل توجهی از آب باران از روی سطح سر خورده و به پایین ساختمان هدایت می شود و در مسیر خود نمای ساختمان را پاکیزه می کند .

تا اینجا نمای ساختمان شما توسط آب باران نه تنها دچار لکه نخواهد شد بلکه پاکیزه هم می شود و یک نماشویی خودکار خواهید داشت، اما لازم است بدانید این مواد در عین آب گریزی خاصیت دیگری هم دارند که مانع از رسیدن شما به هدفتان می شوند .

خاصیت دیگر این مواد جذب مولکول هایی در محیط است که خاصیت چربی دارند، از قضا این آلاینده ها در هوای کلانشهرهایی مانند تهران به وفور یافت می شود .

این امر خود باعث آلودگی نمای ساختمان شما خواهد شد، امری که با توجه به مخلوط نشدن این مواد با آب، به هیچ وجه بدون نماشویی مجدد از بین نخواهند رفت .

جالب است بدانید که هیچ تولید کننده ی معتبری(عضو شرکت های دانش بنیان) در ایران به تولید این مواد اعتقاد نداشته و همگی بازار نماشویی نانو را یک سودجویی میدانند .

یکی از متخصصین اعتقاد داشت، موادی که برای نماشویی استفاده می شود اساساً از نانو ذرات نبوده و تنها خاصیت چربی ای دارند که تنها شرایط سر خوردن ذرات آب بر روی نما را ایجاد می کنند .

از نظر شخص دیگری نماشویی نانو یک خودزنی بود .

 

ما متعهدیم که برای شستشوی نمای ساختمان با بهره گیری از تجربه ی 7 ساله ی خود ،بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه ای مناسب در کنار شما باشیم . 

شرکت رسمی سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع

 

 

 
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :