برای تماس کلیک کنید 09121451854

نماشویی کنیتکس

contact us

حساسیت نماشویی کنیتکس

در این مقاله سعی خواهیم کرد که تمام نکات مهم در مورد نماشویی کنیتکس را بیان کنیم تا شما در ابتدا با این امر آشنایی کامل پیدا کنید و بتوانید با در نظر گرفتن این نکات به آسانی  پیمانکار نماشویی ساختمان خود را انتخاب نمایید .

در پایان نیز کیفیت نهایی اجرای پروژه را برسی خواهیم کرد .

این نوع از نماشویی به دلیل ظرافت کنیتکس و حساسیت آن در برابر فشار آب بایستی با لحاظ کردن نکات مهمی انجام پذیرد .

 

ظرافت نماشویی کنیتکس

کنیتکس استفاده شده برای نمای ساختمان ترکیبی از انواع رزین، الیاف مصنوعی و پودرهاست، این مواد پس از رقیق شدن با آب و تینر بر روی نمای ساختمان اجرا می شوند که پس از مدتی آب و تینر خود را از دست داده و چسبندگی مناسبی با نمای ساختمان پیدا می کنند .

چسبندگی کنیتکس با نمای ساختمان تا حدی است که در برابر شرایط جوی مانند باران، برف و UV خورشید بسیار مقاوم است .

اما همین ماده پس از آنکه در نماشویی برابر آب خروجی از واترجت که دارای فشاری ما بین 350 تا 400 بار است قرار می گیرد،نماشویی ساختمان را تاب نمیاورد و از سطح نما جدا میشود .

به همین دلیل نحوه ی اعمال آب واترجت در نماشویی کنیتکس بسیار حائز اهمیت است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

 

نماشویی کنیتکس و نحوه ی استفاده از واترجت

واترجت اصلی ترین دستگاه برای نماشویی ساختمان و تنها دستگاه مورد نیاز در نماشویی کنیتکس میباشد، این دستگاه که نوع فشار قوی و سه فاز آن مخصوص شستشوهای صنعتی و شهری می باشد شامل یک ورودی ، پمپ قوی و یک خروجی می باشد .

آب ورودی دستگاه برای نماشویی از طریق آب شهری استفاده شده و آب پس از ورود به دستگاه و قرار گرفتن تحت تاثیر پمپ با فشاری مابین 350 تا 400 بار از نازل خروجی، خارج می شود .

در صورتی که از نازل خروجی ای که قابلیت قطع و وصل کردن آب را دارد استفاده شود، می توان در حین استفاده از این دستگاه برای نماشویی از هدر رفت آب جلو گیری کرد .

برای اینکه فشار آب حاصل از این دستگاه را بهتر متوجه شوید لازم است بدانید در صورتی که آب خروجی از فاصله ی نزدیک و به صورت مستقیم به پوست بدن اعمال شود نتیجه آن، پارگی پوست و خونریزی خواهد بود .

همین طور دستگاه به راحتی حوله های ضخیم را پاره می کند .

با توجه به نکات بالا استفاده از واترجت در نماشویی کنیتکس نیازمند تبحر و دقت بالا در استفاده از دستگاه است که به آن اشاره خواهیم کرد.

در استفاده از واترجت برای نماشویی کنیتکس دو مورد باید رعایت شود.

  1. فاصله ی نازل خروجی از نمای ساختمان

بسته به آلودگی سطح نما ومدت زمانی که از اجرای کنیتکس بر روی نما گذشته است، فاصله ی نازل خروجی از نما باید بین 60 سانتی متر تا 110 سانتی متر باشد  .

(اعداد ذکر شده بر اساس تجربه ی نماشویی در ساختمان های مختلفی بدست آمده است )

تنها راه حفظ فاصله از نمای ساختمان این است که مجری نماشویی پای خود را به عنوان تکیه گاه بر روی نما گذاشته و به کمک دستان خود فاصله ی لازم را تنظیم نماید .

از آنجایی که یک روز کاری در نماشویی ساختمان حدوداً شامل 8 ساعت کار مفید می باشد، پیمانکار بایستی فردی را که از لحاظ قوای جسمانی در وضع مناسبی است به عنوان مجری نماشویی انتخاب نماید .

        2. زاویه ی نازل خروجی با نمای ساختمان

اعمال آب واترجت با زاویه مستقیم بر روی نمای کنیتکس مطمئنا باعث آسیب رسیدن به نمای ساختمان و جدا شدن کنیتکس از نما خواهد شد و در نهایت نماشویی اثری مخرب بر جلوه ی ساختمان شما خواهد داشت .

در این مورد هم باید با در نظر گرفتن آلودگی سطح نما ومدت زمانی که از اجرای کنیتکس بر روی نما گذشته است، زاویه ی نازل خروجی و نمای ساختمان را تنظیم نمود .

این زاویه معمولا بین 30 تا 70 درجه تغییر خواهد کرد .  

 

کیفیت نهایی نماشویی کنیتکس

کیفیت نهایی نماشویی کنیتکس تحت تاثیر پارامترهایی زیر است:

1)   جنس آلودگی های سطح نما

آن دسته از آلودگی های نما که از جنس گرد و غبار باشد در انتهای پروژه ازبین خواهد رفت اما اگر نمای ساختمان شما با موادی مانند روغن و گازوئیل و هر گونه چربی آلوده شده باشد، نمی توان آن را با نماشویی از بین برد .

برای حل این مشکل بهترست که مقاله ی رنگ آمیزی نمای ساختمان را مطالعه نمایید .

2)   مدت زمان سپری شده از آخرین نماشویی

آلودگی های سطح نما به مرور زمان بر کنیتکس نفوذ کرده و در آن رسوب می کنند .

این عامل باعث تغییر رنگ کنیتکس و کدر شدن آن می شود ،که ممکن است با نماشویی حداقل کیفیت رنگ نما به حدود 80% اولیه ی خود برسد.

از آنجا که هزینه ی نماشویی کنیتکس بسیار پایین تر از رنگ آمیزی آن است به شما پیشنهاد میکنیم که هر دو سال یکبار اقدام شستشوی نمای ساختمان خود کنید تا بتوانید کیفیت اولیه ی آن را حفظ نمایید.

3)   کیفیت اجرای نماشویی

در صورتی که دو عامل بالا برای نمای ساختمان شما وجود نداشته باشد و پیمانکار نکات مهم در نماشویی کنیتکس را رعایت نماید ، شما پس از هر بار نماشویی، نمای ساختمان خود را مثل روز اول بازخواهید یافت.

 

ما متعهدیم که برای شستشوی نمای ساختمان با بهره گیری از تجربه ی 7 ساله ی خود ،بالاترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه ای مناسب در کنار شما باشیم . 

شرکت سپهر سپید ایرانیان

مجری کار در ارتفاع

 

 

 

 

 

 
10 / 10
از 1 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :