برای تماس کلیک کنید 09121451854

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

contact us

در برخی مواقع نمای ساختمان شما پس از مدتی استقامت اولیه خود را از دست داده و ممکن است ظرف مدت کمی یک یا تعدادی از سنگ هایی که در نمای ساختمان شما به کار برده شده اند از جای خود خارج شده و سقوط نمایند و حوادثی بعضا جبران ناپذیر را ایجاد نمایند.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان یک کار بسیار تخصصی و حساس می باشد و این کار از عهده هر کسی بر نخواهد آمد به همین منظور به جهت آنکه با شرایط افرادی که می توانند پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شما را بر عهده بگیرند آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه با ما در سپهر سپید همراه باشید.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان یکی از کار هایی است که می بایست با استفاده از طناب و به صورت کار در ارتفاع صورت گیرد و همین شرایط کار در ارتفاع می باشد که این کار را حساس تر از گذشته کرده است زیرا فرد باید به حد کافی آموزش دیده باشد تا بتواند با شرایط معلق در هوا اقدام به پیچ رولپلاک نمای ساختمان شما نماید. افرادی که برای این کار در نظر گرفته می شوند همگی آموزش دیده و دارای مدرک معتبر خواهند بود.

در صورتی که مایلید می توانید پیچ رولپلاک نمای ساختمان خود را به تیم سپهر سپید بسپارید. این تیم با دارا بودن افرادی آموزش دیده می تواند در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت ممکن نمای ساختمان شما را پیچ و رولپلاک نمایند و به شما این آسودگی خاطر را دهند که نمای شما به خوبی در جای خود مقاوم سازی شده است.

برای آنکه پس از مدتی از نماکاری ساختمان خود با مشکل خارج شدن و یا حتی سقوط  یک یا تعدادی از سنگ های به کار برده شده در نمارو به رو نشوید می بایست همزمان با نماکاری و یا مدتی پس از آن اقدام به پیچ رولپلاک نمای ساختمان خود نمایید تا خیالتان از هر بابت راحت شود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان یکی از کار هایی است که موجب حفظ یکپارچگی و زیبایی ظاهری ساختمان شما می شود و از ریزش سنگ نمای شما به خوبی جلوگیری می کند. از عواملی که ممکن است مدتی بعد از نما کاری موجب لغزش و یا ریزش سنگ نمای به کار برده شده در نمای ساختمان شما خواهد شد اسکوپ نشدن سنگ در جای خود می باشد. عمل اسکوپ کردن سنگ در جای خود باید به وسیله ی سنگ کار ساختمان شما انجام شود و طریقه این کار به این صورت است که سنگ کار شیار هایی در پشت سنگ ایجاد می نماید و سپس سیمی گالوانیزه از آن ها عبور می دهد و در نهایت این شیار ها باعث استحکام و مقاومت بیشتر سنگ بر روی نمای ساختمان می شود .

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

دوغاب نامناسب از دیگر عواملی است که ممکن است باعث سقوط سنگ نمای شما در آینده شود. دوغاب ساخته شده باید به اندازه کافی دارای آب، سنگ دانه و سیمان باشد تا بتواند به خوبی سنگ را بر روی نما نگه دارد.

علاوه بر دوغاب مناسب، دوغاب ریزی مناسب نیز از عواملی است که باعث تثبیت جایگاه سنگ بر روی نما خواهد شد در صورتی که دوغاب ساخته شده به صورت یکنواخت ریخته نشود نیز می تواند باعث نا همگنی در پشت سنگ می شود و این کار می تواند باعث جدا شدن سنگ از نما شود. فرد نماکار نیز در این مسئله دقیق است و باید با انتخاب فردی حرفه ای در زمینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان از ایجاد چنین مشکلاتی خودداری نمود.

 بخش آخری که در این قسمت دارای اهمیت است جنس سنگ می باشد که میتوان با انتخاب بهترین نوع سنگ ریکس کمتری در این زمینه انجام دهید، بهترین نوع سنگی که می توانید از آن برای این کار استفاده نمایید بی شک تراورتن است این سنگ باداشتن خلل و فرج های مناسبی که در پشت سنگ ایجاد شده است چسبندگی مناسبی را بین سنگ و دوغاب ایجاد می نماید. گاهی برخی مالکین ساختمان به اشتباه و با باور این که استفاده از سنگ گرانیت می تواند زیبایی بیشتری به نمای ساختمان آنها ببخشد اقدام به خرید این نوع سنگ برای نمای ساختمان خود می کنند که این کار اصلا توصیه نمی شود زیرا این سنگ جز سنگهایی است که در پشت آن فضای خلل و فرج داری برای افزایش چسبندگی سنگ وجود ندارد.

در صورتی که مایل باشید تا کار ساختمان شما به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان نرسد باید نکاتی که در بالا گفته شد را به خوبی رعایت نمایید. در ادامه تعدادی از اشتباهات رایج که سبب کاهش میزان استقامت نما می شود و شما را مجاب به استفاده از خدمات پیچ رولپلاک نمای ساختمان میکند را خواهیم گفت پس تا انتها با سپهر سپید همراه باشید.

برای آنکه نمای مقاوم تری داشته باشید بهتر است از ماسه شسته شده استفاده نمایید و همواره به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از تکه آجر و نخاله و ... برای پر کردن فضای پشت سنگ مقاومت نما را و در کل مقاومت ساختمان را کاهش خواهد داد.

ممکن است برخی کارگران و یا بنا ها از سایر دوغاب ها برای پرکردن فضای پشت سنگ استفاده کنند که شما باید مراقب باشید که فقط و فقط دوغاب سیمان مورد استفاده قرار گیرد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

سنگ کاری در هوای سرد احتمال اینکه شما در آینده به پیچ رولپلاک نمای ساختمان نیازمند شوید را افزایش می دهد زیرا در فصل سرما انقباض و انبساط در سنگ رخ میدهد و ممکن است به خوبی بر روی دوغاب قرار نگیرد.

ممکن است برخی افراد برای آنکه دوغاب زود تر از موعد خشک شود از سیمان خشک بر روی آن استفاده نمایند که شما به عنوان مالک ساختمان و یک فرد مطلع باید جلوی این کار را بگیرید تا احتمال اینکه در آینده به پیچ رولپلاک و نمای ساختمان نیازمند شوید کمتر شود.

در ادامه به سوالاتی که ممکن است برای شما در زمینه ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان پیش آید پاسخ خواهیم داد تا شما در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آورید و بتوانید با دانش بالایی نسبت به انتخاب تیمی که کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شما را انجام می دهند، بپردازید.

برای آنکه بتوانید پیچ و رولپلاک نمای ساختمان حرفه ای را تجربه نمایید بهتر است به چندین نکته دقت نمایید. در زیر به نکاتی از این قبیل اشاره خواهیم نمود که شما می توانید با کمک آنها بهترین پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را تجربه نمایید.

در صورتی که شما برای پیچ رولپلاک نمای ساختمان از تیمی حرفه ای کمک گرفته باشید این تیم می تواند با استفاده از تعداد سنگ، نوع سنگ و ابعاد آن میزان پیچ، محدوده زمانی و هزینه ای که انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای شما خواهد داشت را را به شما توضیح دهند و شما می توانید با استفاده از اطلاعاتی که تیم حرفه ای در زمینه ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ارائه میدهد تصمیم گیری نمایید. استفاده از تعداد پیچ مناسب در ماندگاری نمای شما سهم بسزایی خواهد داشت.

تیم های حرفه ای همواره از پیچ گالوانیزه 6 سانتی متری به همراه بتونه همرنگ با سنگ استفاده میکنند که هم کیفیت کار را بالا تر می برد و هم اینکه ردی از پیچ رولپلاک نمای ساختمان باقی نمی گزارد. افراد حرفه ای که برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان آموزش دیده اند می دانند که در صورتی که قسمتی از سنگ دارای ترک یا رگه بود باید پیچ مورد نظر را در بخش دیگری از سنگ به کار ببرند به نوعی که ترک سنگ نیز تحت فشار پیچ قرار گرفته و مقداری بسته شود. پیچ رولپلاک نمای ساختمان یک کار فنی و تخصصی می باشد هرگز نباید برای آنکه کار به سرعت تمام شود بر سرعت پیچ گذاری نما افزود زیرا این کار موجب کاهش میزان دقت و احتمال آسیب به نما را افزایش می دهد.

رایج است که در طول نما به میزان هر 50 سانتی متر یک پیچ قرار می دهند و این کار در ارتفاع سنگ نیز با توجه به میزان ارتفاع هر سنگ انجام می شود. در صورتی که یک یا چند عدد از سنگ نماهای ساختمان شما فرو ریخته است به است ابتدا با استفاده از چسب مخصوص سنگ های مشابه سنگ نما را جایگزین سنگ های از دست رفته نموده و سپس برای اطمینان بیشتر با استفاده از چیپ های 8 سانتی متری اقدام به مقاوم سازی آنها نمود.

انتخاب دریل با قدرت مناسب و همچنین مته های مناسب از دیگر بخش هایی است که در زمینه ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید به آن دقت نمود. هر پیچی که در سنگ فرو رود حفره ای در سنگ ایجاد می کند که همین حفره می تواند راهی برای نفوذ آب باشد به همین دلیل افراد و تیم های حرفه ای پس از انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان اقدام به پوشاندن سر حفره ی ایجاد شده با بتونه همرنگ سنگ نمای شما می نمایند تا هم نمای ساختمان شما زیبا تر دیده شود و هم اینکه امکان نفوذ آب به پشت سنگ از بین برود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

در صورتی که برای انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان از افراد تازه کار استفاده نمایید با مشکلاتی رو به رو خواهید بود نمونه این مشکلات را میتوان به عدم توانایی این افراد در کار در ارتفاع دانست همچنین این افراد به دلیل عدم آموزش کافی نمی توانند با استفاده از طناب پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شما را انجام دهند و به شما پیشنهاد می کنند تا با اجاره ی روزانه ی داربست فضای کاری را برای آنها ایجاد نمایید این در حالی است که استفاده از داربست علاوه بر ایجاد هزینه ی اضافی برای شما محدودیت هایی را نیز به همراه خواهد آورد.

 از اینگونه محدودیت ها می توان به محدودیت استفاده از داربست در ارتفاع های زیاد نام برد همچنین استفاده از داربست عبور و مرور اطراف ساختمان شما را مختل می نماید. افراد و تیم های حرفه ای بدون نیاز به داربست می توانند با استفاده از طناب نسبت به انجام پیچ و رولپلاک نمای ساختمان شما اقدام نمایند این کار هم سرعت انجام کار شما را افزایش می دهد و هم هزینه ی نهایی کار را کاهش خواهد داد.

استفاده از طناب در پیچ رولپلاک نمای ساختمان این امکان را به فرد پیچ رولپلاک کار می دهد که به بخش هایی از نمای ساختمان شما که به راحتی دسترسی به آنها امکان پذیر نیست دسترسی داشته باشد و بر روی سنگ های آن ناحیه نیز اقدامات لازم را انجام دهند.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان از آن جهت دارای اهمیت می شود که ممکن است با ریزش یک سنگ از نمای ساختمان شما سایر سنگ های اطراف سنگ سقوط کرده نیز به دلیل مناسب نبودن زیرساخت های آن ها سقوط نمایند. به همین جهت در صورت ملاحظه اولین سنگ سقوط کرده بهتر است با شرکت کار در ارتفاع سپهر سپید تماس گرفته تا تیمی خبره در زمینه ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای شما فرستاده شود و پس از مهار سنگ هایی که دچار لق شدگی شده اند نسبت به علت یابی و رفع آن و سپس پیچ رولپلاک نمای ساختمان شما اقدامات لازمه را انجام دهند.

10 / 10
از 3 کاربر

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :